Game Story (2024) (seriál)

Bohužel to ztrácí na stopáži, kterou určují ti druzí. Stejně tak jako jsou desítky let zatracovanou skupinou mimozemšťanů nerdi, stejně tak se vždy dávalo prostoru pro pařanskou skupinu lidí včetně vyvojářů. Někteří to dělali pro vzrušení z příkazových řádků, jiní v tom viděli business a my ostatní sme prostě hráli a skvařili 286tky, pentíčka a áemdéčka do upálení celé základní desky. Sám sem nejednu odrovnal nezřízeným taktováním, protože mi ten Alien vs. Predator s Half-lifem museli jít naprosto hladce!! Nechápu, co všechno sem na MS-Dosu zvládal jako kluk a co všechno jsem si dokázal upravit v editorech pro hry. Nádherný pařanský roky, který odstartoval Caveman na Dosu, Zimní olympiáda, Commander Ken, Chicago90, Duken Nuken, Doom, Wolfenstein, NHL,Fifa98, Tomb Raider, Red Alert, Carmageddon, Tiberian Sun, zapomenutá česká adventura Dream Land, AoE, Quake, Unreal, Flashpoint srdcovka, Mafie, série Rainbow Six, vše okolo Half-lifu, Need for Speed, GTA etc... V televizi běžel Gamepage se stejně zoufalou stopáží, jo a levnější alternativou ke korporaci Level-Score byl tenkrát Gamestar, který sem okolo milénia miloval se všemi demíčky, patchy a updaty. Místního prodejce z papírnictví to skoro dohnalo do blázince, když naháněl malý kluky, co mu z obalů kradli cédéčka od herních časáků. :D

Světáci (1969)

Komedie době poplatné bohuže i bohudík. S hereckým ansáblem, který se už nebude nikdy opakovat, se mnoha generacím zařezaly do kůže hlášky jihočeských dělňasů hrající nóbl pány do té nejvyšší reprezentace. Správný socialistický človíček drží hubu a krok, neplete se do vyšší společnosti a už vůbec ne do politických řečí. Hlavně, aby v té maltě nebylo moc vody, to je to oč tu běží a onehdá jsem si toho všimnul. Srandovní je Podskalského dvousečná zbraň a tak si každý může najít v době zapínání bolševického opasku viz. téměř hitlerovská přednáška o lešení, tu a tam i  hořkou notu odcházející západní svobody, kterou tam zosobňují intelektuální témata včetně Brodského UFO, šalantní kabrňák Olda Nový z první republiky a nejluxusnější podnik v Praze s názvem Diplomat-Grill. Jak to mohli vůbec soudruzi pustit z promítačky. 85%  :D

Fallout (2024) (seriál)

165 centimetrů měřící líbezná panenka Ella Purnell s krásnýma velkýma očima, ve kterých jsem se utopil. Volťáček jak se patří a vcelku komplet skvělý casting a povedená variace pro pařany novodobého Fallouta. Já kdysi skončil u dvojiky, kterou jsem ani nedohrál a neumím si představit, jak nudné by bylo její přesné zfilmování. Tahle verze je o poznání atraktivnější. Na další sérku si určitě počkám.

UFC 300 (2024) (pořad)

Jiří Procházka není samuraj, má pravidla, podle kterých se chová a navíc to je jen obyčejnej kluk z České republiky. Pro nás jsi neobyčejnej borec a cesta za titulem je opět otevřená, co víc si přát. Po infarktovém prvním kole, kdy nikdo nechtěl vědět, jak dlouho ještě budou BJPímu fungovat lýtka se dvojákem trefil a Rakiče poslal na kolotoč smrti. Poté už mělo všechno rychlý spád a splnilo se jak jsem psal na tipáči. Půjdem spolu na procházku peklem kámo. Gratulace...turnaj frčel ´´jednabáseň´´, tak by to mělo být aspoň jednou do měsíce jo a gangster Hill shořel jak papír :D

Americká fikce (2023)

Muž s intelektuální převahou nad mnohými současníky zatracuje rozdělování do sociálních a rasových kast, bohužel, tak jak svět vidí on nevidí ostatní. Zůstává ve své profesi častokrát opomíjen nejen kvůli barvě pleti, ale především kvůli nezáživnému psaní pro úzkou skupinu čtenářů. Spolu s tragickými zásahy do rodinných vztahů přichází nápad na prank proti mainstreamu, který přesahuje jeho rodinu, společnost, filmový průmysl a historický vývoj samotné Ameriky. Uhlazeně s příjemnou hudbou natočená psychologická rozborka o povrchní potřebě bizárů a prolínání stereotypů, které chtě nechtě vždy vyplují na povrch.  80% + předloha, scénář    ´´Čím víc se chovám jako idiot, tím víc mám peněz. Proto se moji rodiče přestěhovali z Portorika do Ameriky.´´ :D

Špion, který mě miloval (1977)

Ve studené válce musí opět spojit síly agenti ´´obou´´ stran, aby zneškodnili nového hlubokomořského padoucha, který chce ovládnout svět. Skrze exotické destinace v Gíze až po slunnou Itálii a středomořské bojůvky s hybridní lambo-ponorkou. Nezapomenutelný je tanker požírající ponorky a první představení přerostlého drobečka Zuba v roli Richard Kiel.  75%

Zabití posvátného jelena (2017)

Yorgosovo bahnění po svátosti daru a odebrání života je pro mne na hranici zájmu, který snižuje nejen nedostatečné proniknutí k mysteriózní povaze a schopnostem Barryho Keoghana, taktéž i afektovaně odpovídaného textu všemi zúčastněnými, díky němuž to vypadá jak při divadelní zkoušce na ostré představení. Určitě to bylo schválně, ale nepochopil jsem proč. 45%

Lucie, postrach ulice (1983)

´´LUCY, TERROR OF THE STREET!´´ :D Atmosféra sídlištních dobrodružství normalizačních dětí s formeláky se už nedá opakovat. Dokonalá Žaneta Fuchsová jako vládkyně všech moří. 75%

Kuratorium (2022) (TV film)

Vzácné záběry a ještě vzácnější poznatky přímých svědků dnes již zesnulých pánů, kteří okusili okovy tehdejšího protektorátu pod říšskou orlicí s hákáčem. Stejně jako tomu bylo u závodu ve výrobě atomové bomby, stejně tak i nacistické Kuratorium nemělo dostatek času na převýchovu mládeže. Rozumní lidé by se měli poučit a chránit svobodu. Tehdejší politická garnitůra československa byla donucena za porážku třetí říše odevzdat země do náruče Stalina na dalších 20let. Dnešní Rusko se po hitlerovském vzoru snaží o totéž. V případě porážky Ukrajiny je zcela jisté, co jejich zemi čeká. Smutné taktéž, jak se dají davy ovládat lhaním a překrucováním pravdivých faktů v nepravdivé nesmysly stokrát omleté dokola. 10 z 10 psychologů vám to potvrdí stejně jako poradci a propagandističtí všeumělové kolem Putina. I když naše země není fakticky ve válce, zcela odkrytě nás každý den, každou minutou, co otevřete chytrý přístroj bombardují pečlivě připravenými zprávami s úkolem zasadit semínko pochybnosti. Prosím všechny, kdo tohle čtou nepodlehněte, ověřujte si zprávy a přemýšlejte o důsledcích než vhodíte hlasovací lístek. Demokracie je stejně jako v minulosti zneužita k moci diktátorských hlav.

Land of Bad (2024)

Další militantní předěl ala Black Hawk se bohužel nekoná, spíše poděl a může za to sám šéf William Eubank, který celému tomuto projektu podrazil nohy neuvěřitelně mdlým a nudným scénářem s přispěním postav, které od začátku do konce mluví jak umělá inteligence po prásku z bonga. Je to strašná škoda, protože vše ostatní, co se odehrává v obraze je poctivá práce s nádhernými záběry vojenské akce s minimem digitálních triků. Kontrast těchto dvou složek je asi tak velkej, jako krvavá mučící scéna versus nakupující gladiátor v márketu. Kdyby postavy ve filmu mlčeli a nic neříkali, přidal bych o hvězdu víc.. 60%