Nikdy neříkej nikdy (1983)

Návrat Conneryho jako Bonda před důchodem. Však se i v pár scénách již prezentuje jako rozmilý nešika stále však s jiskrou v oku pro půvabné ženy zde v sexy společnosti Kim Basinger a nebezpečný pro záporáka Domina s jeho ultra virtuální hrou na ovládnutí světa. 60%

Stovky bobrů (2022)

Nejoriginálnější bláznovina jakou jsem za poslední roky viděl. Nejen, že se mi naprosto trefili do bránice, ale tvůrci ukázali jak lze vytvořit moderní grotesku srozumitelnou celému světu. Příběh shořelého podnikatele jablečného cideru se sveze v neuvěřitelnou taškařici o síle přežití a hledání nové životní cesty skrze mrdu zabitých zvířátek. Tohle by mělo dostat nějakou speciální cenu na Oskarech za BEST IDEA OF THE YEAR!!  85%

Sexy Pistols (2006)

Za kočky Salmičku a Penelopku bych se nechal urekvalescencovat k smrti. 45% 😁

Jeden život (2023)

Civilní film o starém muži, který narozdíl od současného Ruska, které potřebuje osvěžit zasmrádlou demografii a tak násilným způsobem za účasti vylhané propagandy napadlo sousední stát a během agrese, která stále pokračuje deportovalo možná i statisíce dětí, které přeučuje k ruskému vidění světa, se Nicholas Winton rozhodl pomoct v té nejčistčí vůli stovkám rodin a jejich potomkům utéct v poslední chvíli do svobodného světa před nacistickou doktrínou. Film střídají prostřihy minulosti a současnosti včetně celosvětově známé scéný z televizního studia, kdy je celý sál plný tehdejších dětí vděčných tomuto muži. Hopkins tradičně v roli, která mu skvěle sedla a pár velmi silně emočních scén, které mi až nepříjemně sevřely krk. 80%   ´´kdo zachrání jeden život, zachrání celý svět´´

Lítá v tom (2023)

Hezky nakroucený česko-slovenský debut pana Dianišky s tradičně zmäteným Hádkem a Kristínkou Svarinskou s obličejíkem 13leté holčičky. Narozdil od českých křečovitých komedií s Langošem je tohle příjemné pohlazení i s přispěním ´´světově nasnímaného´´ města Hradec Králové, kde se běžně scházejí černí kluci zaházet si na koš nebo vsuvek graficky vyvedených romancí vesmíru. I přes klišé, kterému se v našich končinách těžko vyhýbá chválím.  60% + role Táňa Medvecká, která snad nestárne

Naneživo (2017)

Japonský ústřel z natáčení jedné tv live show o zombících. Z céčkového minimal slasheru se stane cáklá komedie za oponou filmového umu, která ukazuje dřinu, ale se srdcem v duchu. 55%

Aristokratka ve varu (2024)

Pokračování zámeckých figurek v ještě větším pitoresknění už takhle nablble napsaných postav pro středoevropský divácký trh. Punkerský vánek zavál Simonku s jejím absťákem z drog, který využije při moučnění buchet, mimozemský údržbář Liška, uštěkaný Čermák a svatba s podporou rakety Helenky Vondrážkové. Už tam chyběl jen Michal David, Venca Neckář a Langoš. 40%

Cesta do fantazie (2001)

*****this is total fantastic inner animation world of Ghibli Studio fully thanx I bow down Mr. Mijazaki*****

Kandahar (2023)

Možná chvílemi zbytečně natahované, ale vcelku vám podá vše, co by měl standartně militantní kousek s kouškem lidské duše obsahovat. 55%

Tancuj Matyldo (2023)

Sám vím jaké je to žít se starší generací a zaplaťbánbůh se jich žádný stařecký choroby netýkají miluju je vše je snažší. V tomhle případě jsem příběh o bezempatickém synovi nuceně se starající o svoji nemocnou matku bral jako výzvu proti Simoně Pekové a její invazi do bytu mladých. Herecky skvěle zvládnuté zvlášť od profíka Karla, který to posunuje výš. Mladej byl někdy na sestřelení, ale měl to ve scénáři a chudák Regínka se protrápila Alzheimerem a stejně ji cena při lvu unikla. Bohužel snad jindy.. 70%

Časové pásmo bylo změněno