Nedotknutelní: Opojení mocí

• USA Untouchable: Power Corrupts
všechny plakáty
USA, 2015, 6x49 min

Poznejte příběhy lidí, kteří se nechali unést svou mocí. Vraždícího doktora, drsného policisty, krutého šerifa či právníka zločinců... Mysleli si, že pro ně zákony neplatí. Napínavý seriál Nedotknutelní: Opojení mocí rekonstruuje příběhy vlivných lidí, kteří spáchali nepředstavitelně hrozné zločiny. Z takzvaných „pilířů společnosti" se stali obyčejní kriminálníci, kteří navíc zneužili své vysoké postavení. Každá epizoda se zabývá jedním zvráceným případem vlivné osobnosti a jejím pokusem vyhnout se spravedlnosti. Vyšetřovatelé, kteří pomohli dostat tyto provinilce za mříže, objasňují, jak je možné, že provedli něco tak strašného a ještě čekali, že zůstanou Nedotknutelní. (TV Prima)

*CARNIFEX*

Očakával som ďaleko, ďaleko viac. Samotné spracovanie je vyslovene filmárske, vyskladané prevažne z hraných pasáží a výpovedí osôb, ktoré prípady vyšetrovali. Žiadne autentické zábery z vypočúvania, zo súdov, z miesta činov, dobové fotografie a podobne. Je to ako epizóda NCIS a podobne. Príliš ma to nechytilo, nemá to emóciu ani grády, pre mňa osobne takéto dokumenty nemajú takmer žiadnu hodnotu, no komu stačí "o niečom počúvať", bude zrejme spokojný. PS: Piata epizóda o detektívovi Sidney Dorsey-ovi, ktorý sa podieľal na dolapení "slávneho vraha malých detí" v Atlante v 80 rokoch, vyznieva ako dokonalá karma odplata Wayna Williamsa. To mi však príde veľmi málo .. ()