Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

jonyyy

Pouštěl jsem si Démony s velkými obavami, stejně jako většinu italských hororů. Ale nakonec se mi to líbilo. Naprosto chápu, proč se tento snímek stal takovým kultem. Masky jsou fantastické, démoni byli fakt hnusní. Objevilo se několik opravdu výborných gore scén. Např. vylezení démona z těla. Začátek s tajemným promítáním neznámého filmu a děj, co se stával realitou, to si získalo mou pozornost. Ale chybělo mi tam nějaké hlubší vysvětlení, odkud se to vzalo, co s tím nakonec mělo společného to kino atd. Ale film jsem si užil a dokonce hrozí, že své hvězdičkové hodnocení po rozležení v hlavě zvednu. 70% ()

juta

Silný zážitek to rozhodně nebyl. Ze začátku to bylo vtipné, ale postupem času ten český dabing tenhle film prostě zabíjel. Ono poslouchat jednoho chlapa, jak dabuje všechny dožene k bolesti hlavy velmi snadno. :D Ještě že dneska je ten dabing aspoň takový jaký je... Na svou dobu docela dobré masky, které mohou někoho vystrašit. Taky mě moc nebavilo, jak tu neustále ženský vřískaly. Nebýt toho všeho co jsem vyjmenoval, tak by to nemuselo být tak strašné. :-) ()

cariada

Tak konečně jsem viděl pravý film ve 3D současní tvůrci by se měli inspirovat. Aneb jak skutečně vtáhnout diváka do děje. Jedna velká krvavá akce až do konce. Díky šílené vhs verzi (ale díky za ní) a jednohlasným komentářem (dnes už to působí dost archaicky) nemůžu dát plný počet, prostě jsem si to nevychutnal pořádně. Přesto krásná hororová klasika. Ps- skvělá hudba. ()

Lateef

Určitě jeden z nejvýraznějších hororů 80. let. Originální svým příběhem, akcí, gore i velkolepým finále s bonusovou tečkou. Démon je v každém z nás, tak se ujistěte, že se kino, kam večer půjdete s kamarády, nejmenuje Metropol a že na pravé tváři nemáte krvavý šrám... 1,8 miliónů dolarů(rozpočet) ()

Anderton

Už dávno namlsaným fanúšikom zombie hororov Demons zalahodia predovšetkým dobovým rockovým soundtrackom. Alebo pôjde po rokoch o úžasnú sentimentálnu spomienku na VHS éru. Nezainteresovaný divák bude z filmu znudený ako diváci sledujúci film v našom filme, čo sa skrátka nevyplatí. V porovnaní s Angustiou ide ale predsa len o triedu nižšie kvalitný brakový horor, nie je totiž až tak "meta". Neodporúčam vidieť film s anglickým dabingom, tam sa to meta síce znásobuje, čo ale nebolo úmyslom tvorcov a Démonov môžete vďaka tomu vnímať ako slabší film, akým v skutočnosti je. ()

• V kině můžeme také vidět plakát skupiny AC/DC. (Chatterer)
  • Ve scéně, kdy skupina drogově závislých jede autem, hraje skladba „White Wedding“ od Billyho Idola. (Knowho)