Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

BoPo

Co kdyby...Sam Raimi po úspechu Smrtelného zla dostal ponuku natočiť novú verziu Úsvitu mrtvých? Tak asi tak nejako vyzerajú Démoni. Veľa krvi, hnisu, deformácií, dentálnych a kožných problémov, a samozrejme dostatočné množstvo ženštin k záchrane. Samozrejme rok 1985 sa bohužiaľ nezaprie. Najväčším mínusom je absolútna absencia postáv schopných vyvolať sympatie či obavy o ich osud. Neprítomnosť aspoň niečo vysvetľujúcej mytológie tiež nepotešila. Jatka, ktoré zostárli viac než zúčastnení herci. ()

EdaS

Argentem sice produkovaný, ale režijně bohužel zcela tuctový horor ze začátku hodně baví díky nápadu umístit rejdiště démonů do kina. Od poloviny bohužel sledujete jen skupinky lidí pobíhající sem tam a nechávající se masakrovat. Hrozící nudu naštěstí zahánějí scény typu "hlavní hrdina vezme motorku, projíždí se po kinosále a kosí příšery", bohužel jich není dost. ()

Korbitch

Dobrá komedie :-) banda blbců se nechá nalákat do kina, v jehož útrobách se během představení začnou měnit lidi v démony. Mňo, námět nezní špatně, ovšem celkový výsledek stojí za prdek. Spíše komické pojetí tomu nepřidá, ani ala hrdina, který si ve finále nacvaká cheaty z GTA a spadne mu skrz strop vrtulník :-D paráda. ()

Juto

Démoni od Lamberta Bavu bol prvý taliansky horor, ktorý som kedy videl, takže stále mám na ňom slabosť. Úprimne nechápem, ako si tento film mohol pozrieť nejaký hororový fanúšik a nebaviť sa pri ňom. Film nebol natočený preto, aby získal ceny, a rozhodne nebol natočený preto, aby predvádzal herecké výkony. Nie, film ako je tento bol natočený, aby ukázal a prehnané násilie a dobrú zábavu. 6/10 ()

LION-MR.T

Spojení producenta Dario Argenta a režiséra Lamberta Bva nemůže vzniknout nic jiného. Nezapomenutelné masky,celé je to zasazné do kina,kde horory mají největší účinost a tohle musela být hrůza,už jen to točit. Skvělá hudba,skvělé gore scény. Pokud jste zvyklí na nějaké nehcutnosti a brutalosti jako já,tak vám to nepříjde zas tak extrémní,ale zase si může přiznat. Tohle je přece jenom klasika. ()

• Film vznikl současně v anglické i italské verzi. Ty se od sebe zásadně liší ve zvukové stopě. Mezinárodní anglická verze sází více na efekt – zatímco italská verze pod řadou scén nemá dialogy ani ruchy a v lekačkách sází na klasické orchestrální prvky italských hororů, anglická verze takřka permanentně tlačí ponurou atmosféru přízračnými tóny. Obě verze mají stejnou původní instrumentální hudbu i většinu převzatých písní, ale minimálně ve scéně, kdy diváci utíkají z hledištěx obsahují obě odlišnou píseň. (JFL)
  • Ve scéně, kdy skupina drogově závislých jede autem, hraje skladba „White Wedding“ od Billyho Idola. (Knowho)
  • Tento film má dalších šest pokračování Demoni 2 (1986), The Ogre House (1988), Svatyně (1989), The Mask of the Demon (1989), The Black Cat (1989), Demons 3 (1991), The Schism (1991). (Chatterer)