Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

ladylucifer

Tedy pokud máte chuť se pořádně zasmát a užít si trochu ujeté zábavy, tak žádná připitomělá komedie, ale TOHLE. Opravdu vřele doporučuji ;o) Ze začátku možná chvílemi trošku nudí (proto ta hvězda dolů), ale až se objeví motorka, nezůstane oko suché (smíchy;o). Nepřemýšlejte nad logickými nedostatky, těch je tam samozřejmě až až, ale je to horor, tak to se omlouvá :o) ()

Shit

Drsnej a zároveň vtipnej horůrek ala Evil Dead a nebo Braindead a s hodně netradiční svižnou hudbou, která některým scénám dodává skoro až kulervoucí status. Dokonce sem si při těch nádherných jatkách v závěru, kdy tam Geroge na motorce a s mečem všechny démony nádherně naseká jako sekanou vzpoměl na legendární scénu se sekečkou z Braindeadu, kterou považuju za nejlepší krvavej masakr celý kinematografie a tohle se tomu mírně přibližuje. A nelze samozřejmě taky nezmínit ty nádherný brutální až nechutný triky při zabijení a stříkání hnisu kam se dá. Budu asi muset skouknout i druhej díl, jinak to asi nepůjde ()

Anderton

Už dávno namlsaným fanúšikom zombie hororov Demons zalahodia predovšetkým dobovým rockovým soundtrackom. Alebo pôjde po rokoch o úžasnú sentimentálnu spomienku na VHS éru. Nezainteresovaný divák bude z filmu znudený ako diváci sledujúci film v našom filme, čo sa skrátka nevyplatí. V porovnaní s Angustiou ide ale predsa len o triedu nižšie kvalitný brakový horor, nie je totiž až tak "meta". Neodporúčam vidieť film s anglickým dabingom, tam sa to meta síce znásobuje, čo ale nebolo úmyslom tvorcov a Démonov môžete vďaka tomu vnímať ako slabší film, akým v skutočnosti je. ()

K.I.N.G.

Argento a Bava společně stvořili tento pekelný démonický úder, ve kterém neni nouze o krev, škrábání, kousání, taky nějaká ta exkurze do hlubin lidského těla, různé nápadité vraždy, litry zeleného i bílého hnisu. To vše v uzavřených prostorách temného, klaustrofobicky působícího kina a za doprovodu rozmanité hudby. Stará italská škola jak vyšitá. Kdo by pod názvem Démoni čekal nějakou duchařinu, ten by se šeredně mýlil. ()

darkrobyk

Taková hezká italská osmdesátková řezničina... Byť režisérem je Bava, spoluscénárista D.Argento se na filmu výrazně podepsal. Ladění do oblíbené modré a červené, často zborcená kompozice obrazu a smysl pro detail. Gore efekty jsou typickou ukázkou italské školy - nelze si občas nevzpomenout na mistra Fulciho. Démoni se šíří jako virus a postupně pohlcují každého, kdo nemá dostatečně rychlé nohy, což je většina postav. Kromě rozličných likvidací, při kterých nejen krev teče proudem, potěší efektní zrod démona z infikované dívky. Hudba prostě italská - Claudio Simonetti - doplněná rockovými a metalovými kapelami té doby - Accept, Mötley Crüe, Saxon či Billy Idol. A dobové účesy, kostýmy, líčení...vrátí pamětníky do 80.let se vším všudy. Milý film, byť strašidelný jen trochu. ()

• V kině můžeme také vidět plakát skupiny AC/DC. (Chatterer)
  • Michele Soavi se podílel na režii filmu. (Chatterer)