Reklama

Reklama

Destination Moon

Trailer

Obsahy(1)

Súkromný podnikateľ chce pripraviť expedíciu na Mesiac skôr než sa tam dostanú Rusi. Americkí astronauti sa vydávajú na let. Po pristátí stavajú mesačnú základňu, no nie sú si istí, či majú dostatok paliva na let späť na Zem... (matriosa)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

Flego 

všechny recenze uživatele

Vedecko fantastické fantazírovanie o ceste na Mesiac z produkcie Georgea Pala. Hodnota tohto filmu je v prvom rade, že stvoril nový žáner, ktorý ovplyvnil celú nasledujúcu dekádu a v druhom, nemenej doležitom, že sa postavil k tejto téme veľmi serióznym sposobom. Sledujeme zrod vesmírneho projektu až po jeho uskutočnenie. Pravdou je, že dnešnému divákovi bude chýbať vačší spád a viacej dramatických situácií, ale rozhodne by som nezatracoval tento projekt podporený technicolorom a vkusnými animačnými trikmi. ()

džanik 

všechny recenze uživatele

Cesta party zámečníků na Měsíc. Jak to ti pánové s dýmkami v "klubu geografické společnosti" hezky rozhodli a pak hezky postaru nakreslili. Připomnělo mi to Tintinův komiks. Ale ne, vážně, na dobu vzniku a 20 let před skutečným letem Američanů na Měsíc, je to docela napínavá a zábavná věc a rozhodně stojí za shlédnutí. Vemte si, že v roce 1950 nebyla na našem území ještě všude samozřejmostí dnes tak běžná věc jako je elektřina! ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Amíci sa chcú dostať na Mesiac skôr, ako Rusi, ale akákoľvek konfrontácia s niekým iným, ako je posádka a samotná obežnica, tu nie je. Je to také staré Apollo 13, kde sa príliš nehľadí na exaktnosť prevedenia letu. To je síce v poriadku, ale je to vlastne taká istá rozprávka, ako ešte nemá Langova Žena na Mesiaci, viď ležiaci kozmonauti bez skafandrov pri štarte a počas cesty. Rozhodne ma zaujíma Heinleinova predloha, mám dojem, že v nej bude toho o niečo viac k zamysleniu. Ale chápem, že vo svojej dobe najmä v očiach teenagerov to mohlo vzbudiť výrazné nadšenie. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Skvele civilne sci-fi, ktore sa co najrealistickejsie snazi ukazat cestu na mesiac. Udalost, ktoru vtedy pokladali za sci-fi dnes povazujeme za minulost. Je roztomile sledovat do akej miery sa predstavy tvorcov priblizili realite a zaroven rozdiely v ktorych sa mýlili. Na svoju dobu obsahuje tento film pôsobive triky, ktore sice boli uz davno prekonane, ale je stale fascinujuce sledovat, co dokazali vytvorit. Ustredna stvorka astronautov je sympaticka a rozhodne som im v ich ceste drzal palce. Keby som to videl v dobe vzniku, tak by som dal bez vahania 5*, ale dnes uz davam len 4* kvôli castej popisnosti toho, co sa odohravalo vo filme. V dobe vzniku bola tato popisnost potrebna, ale dnes pôsobi trochu otravne. 8/10. ()

Mol 

všechny recenze uživatele

BY THE GRACE OF GOD AND THE NAME OF THE UNITED STATES OF AMERICA I TAKE POSSESSION OF THIS PLANET ON BEHALF OF AND FOR THE BENEFIT OF ALL MANKIND!! Naprosto nadčasový film, kde věděli úplně všechno, trysky ve vakuu, gravitace na měsíci, dokonce měli i gumáky s přilepenými magnety pro nulovou gravitaci. Napínavé to bylo víc než dost a Joe, který mi trochu připomínal Bogarda, sem tam hodil i nějakou tu vtipnou poznámku. Ani mi nevadilo, že posádka použila propagandistického ptáka Woodyho, aby vyždímal z investorů nějaký ten milion na vývoj. A ani mi nevadilo, když to na ně neúčinkovalo a tak se zahrálo na city a přidalo se zastrašování, že by soudruzi z druhé strany planety země, mohli vystavět raketovou základnu a bombardovat USA. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (10)

  • Film je založen na novele Roberta A. Heinleina "Rocket Ship Galileo". Po uvedení filmu do kin napsal stejnojmennou povídku Destination Moon. Robert A. Heinlein se podílel na finální podobě scénáře a posloužil také jako vědecký poradce režiséra.
    (Kmotr76)
  • Raketa, kterou astronauti letí, nápadně připomíná V2 – v r. 1950 jediná úspěšná velká raketa. Její koncepce se pod vedením Vernera von Brauna Američané drželi i při prvních skutečných kosmických letech. (Jarek572)
  • Ve filmu vidíme použití koncepce „přímý let“ (Direct Ascent), tj. jedné velké nedělené rakety pro start ze Země, přistání na Měsíci, opětovný start a návrat na Zemi. Tato koncepce je kvůli hmotnosti velmi problematická (vyžaduje výrazně silnější nosnou raketu). Avšak eliminuje rizika setkávacích manévrů ve vesmíru, proto měla v USA nejdříve podporu. (Jarek572)

Reklama

Reklama