V Montrealském klášteře se jednoho dne jeptišce Agnes podaří porodit dítě. Když ji naleznou ve svém pokoji, novorozenec je již mrtev. Ve frankofonní baště hokeje se však dějí velmi divné věci. Jako by nestačilo, že Agnes je mírně řečeno zaostalá, ale navíc si ani nepamatuje početí, ale co je ještě zarážející, ani neví, kdo je otcem. Navíc, jen tak mimochodem, když prožívá další hysterické záchvaty, často krvácí ze stigmat. Normální člověk opravdu ani netuší, co se odehrává za klášterní zdí. Posoudit, zdali je Agnes choromyslná, nebo to jen hraje, přijíždí soudní psychiatr Dr. Martha Livingston (Jane Fonda). Co se událo, se pokouší najít v klášteře, kde tvrdou rukou vládne matka Ruth (Anne Bancroft), která skrývá nejedno tajemství. To, co poté vychází najevo, však pragmatickou Marthu dosti překvapí a vystraší. Že by opět zaúřadoval Duch svatý? (oficiální text distributora)

danecek24

43. Zlatý Glóbus za rok 1985 - cena (1) - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Meg Tilly + nominace (1) - Nejlepší herečka (drama) - Anne Bancroft ()

farmnf

Jane Fonda, Anne Bancroft, Meg Tilly. Tak tyhle holky odvedly velice slušnou práci na psychoakčáku o jeptišce co takdle mýrnyx týrnyx porodí v klášteře dítě, co skončí ve vodpaďáku. Vyzvedl bych práci režiséra, kameramana a především Meg Tilly, nám dobře známou z Valmonta. Kdo jiný by tu šílenou jeptišku mohl hrát? Jlo tutti ne! ()

hanagi

Zvláštní film. Téměř detektivní zápletka a snaha o její rozuzlení je jen ta vnější slupka. Pod ní se skrývá hlubší téma. Téma o smyslu víry, o uvěření v zázrak a o naprosté a bezpodmínečné oddanosti. Jenže všechny tři ženské postavy jsou velice silně ovlivněny rodinnými vztahy! To, a snaha jedné z nich – dopátrat se pravdy – je zdánlivě staví proti sobě. Možná, možná by víra měla být uvědomělou volbou a ne jen únikem před realitou, i když, kdo ví… ()

shantim

Velmi zajímavá detektivka, ve které nejsou žádní detektivové a žádní zločinci. Meg Tilly je ve své roli Anežky naprosto boží ve všech smyslech. 75% hvězdiček ()

Han22

Uznávám, bylo to zajímavé drama se skvělými hereckými výkony, ale toho modlení, víry a zázraků bylo na mě trošku moc. ()

mac000

Film jsem viděl na karlovarském MFF roku 1986, kde prolétnul několika projekcemi, ale pak už se u nás v kinech neukázal (náboženské téma bylo u nás za totáče nemyslitelné -teda pokud církev nekritizovalo). Přestože je to šestatřicet let,  utkvěly mě dodnes herecké výkony Meg Tilly a Jane Fondové ()

Verunka84

Jedno slovo - WOW. Diky hudbe jsem se u toho bala, diky Jane Fonda a Meg Tilly u toho brecela, naprosto super. Zabila mlada jeptiska sve novorozene? Nebo to byla matka predstavena? A proc vsechny trapi otazka, kdo je otec? Psychiatricka Martha, ktera se trapi tim, ze ji nepoznava vlastni matka, ktera ji povazuje za jeji mrtvou sestru Marii (shodou okolnosti se tak jmenuje i Agnesina mrtva matka, ktera k ni promlouva a dava ji prikazy). Sice jsem cekala, ze se Jane jako Martha zapoji do chodu klastera a bude chvilku bydlet s jeptiskami aby se vice rozvinulo tema jejiho odklonu od viry, ale i tak se jednalo o velmi silny film ve kterem navic Jane vypada presne jako jedna mem srdci blizka osoba... ()

Shiri

V tomhle kvartetu je part pouze pro 3 ženy (rozdílného věku, inteligence, vzdělání, zkušeností) a ... (to by byl spoiler). A nebo jinak ... kterak přísně věděcky smýšlející psychiatrička zkříží meče s matkou představenou o budoucnost/duši naivní, mladičké dívenky, s nepředvídatelnými důsledky pro každou z nich. ()

Svadbos

Je to film znepokojivý, nie vždy uspokojivý, ale elektrizujúci tromi hlavnými predstaviteľmi, s krásnou kamerou Svena Nykvista. Scenár bol napísaný Johnom Pielmeierom, podľa jeho románu. ()