Zdeptaný bankový úradník Arvid sa stane hrdinom, keď takmer omylom zneškodní lupiča. Naivný muž, ktorého práve opustila milenka Hanne naletí však podvodníčke Astrid, ktorá sa mu predstaví ako manželka uväzneného zločinca, a chce jej pomôcť. Prehovorí svojho brata Haralda, skúseného kriminálnika, aby mu pri tom pomohol. Spolu s troma Haraldovými podriadenými potom rafinovane prepadnú pancierové auto s peniazmi a neskôr oslobodia lupiča z väzenia. Pôvodný zámer sa však neskúsenému Arvidovi rýchlo vymkne spod kontroly a muž sa ocitne uprostred výbuchov a prestreliek, pri ktorých sú početné obete. (oficiální text distributora)

Jizni Tlapa

Chvílemi normální, chvílemi absurdní vylomenina, zahrávající si s logikou věci. Ústřední parta maniaků do toho šlapala a kůlky do hlav rozdávala jak na běžícím páse. Tempo bylo vyhrocené,ale zároveň místy dosti vlažné. Čínští psi jsou prostě lehce nadprůměrnou bláznivostí s vynikajícím zakončením a dobrou dějovou linkou... snědených 70%! ()

DwayneJohnson

Tahle akce se rozhodně nepovedla, což snad ani dobře nešlo. Pokud máte za bratra šíleného Kima Bodniu, je výsledek vždy velmi nejistý, aneb cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly, které se později úplně vymknou z ruky. Výsledek je ten, že na začátku dobře myšlené akce, je na velmi povedeném konci o pár lidí míň. Co jiného taky od téhle černočerné komedie čekat. ()

ScarPoul

Videl som to keď som mal dvanásť. Vtedy som tomu moc nerozumel. Z odstupom času a v súčasnosti ale musím konštatovať, že sa jedná o žánrovú chuťovku. Je plná čierneho humoru, skvelých postáv a množstva situácií, kedy sa pokazí to, čo sa pokaziť môže. V zásade taký odľahčený Pusher. Hoci bez tých drog. Koniec to hrá trošku na biblickú nôtu, ale vzhľadom na to, že jedná z ústredných hudobných tém bol kresťanský chór mi to neprišlo ako päsť na oko, skôr ako príjemná vsuvka a vtip, ktorý sa budoval celým príbehom. Vo veľa ohľadoch to najlepšie čo Jensen napísal. V podobnom štýle sa nesú aj jeho najlepšie diela. Za mňa obrovská spokojnosť. ()

Le_Chuck

Príbeh ušmudlaného zmeteného uradníka, ktorého život obráti naruby podivný hrdinský čin, po ktorom sa mu svet zvrtáva v sériu brutálnych (často až do absurdna vytiahnutých) situácii. S psychopatickým bratom (ale srdcom na spravnom mieste) po jednom boku a dvoma (iba) kuchármi, od mŕtvoly k mŕtvole. Škoda len toho lenivého začiatku. ()

Madsbender

"Smrt k zblití." Výborná dánska tragikomická gangsterka, plná čierneho humoru o tom, ako môže hrdinstvo niekedy poriadne zavariť. Parádne vtipy a hlášky, Kim Bodnia a jeho drsný kukuč správneho badguya (vlastne by sa to dalo brať ako humornejšia verzia Refnovho Pushera, ale Olsen s Jensenom sa netaja inšpiráciou aj z filmov Q.T.), over-the-top akciu a typický severský realistický feeling. Všetko korunuje geniálny záver, v ktorom akcia aj humor dosahujú vrchol. Len škoda, že celok je miestami tak suchý. 80% ()