Krvavá zátoka

• Česko Zátoka krve (více)

Zapomenutý hororový klenot Maria Bavy, který je považován za vůbec první slasher, útočí na diváky špičkovou atmosférou a šokujícícm závěrem. Mysteriózní příběh začíná vraždou starší ženy, kterou zabije manžel hnaný touhou dosáhnout na její dědictví. Netuší však, že i ostatní příbuzní a přátelé mají své důvody k získání tohoto majetku. Rozjíždí se tak vražedné šílenství, trochu komplikované partou čtyř teenagerů, kteří se utáboří v blízkosti pozůstalosti... (Řitka video)

pornogrind

Tak tohle mě doslova nadchlo.Název filmu rozhodně sedí,protože krve a vražd si užijeme požehnaně.Film se s ničím nepáře a řádně to odsýpá hned od začátku.Vyzdvihnout musím dusnou atmosféru,hudební podkres,ale hlavně gore efekty,který na dobu vzniku tohoto filmu jsou doslova excelentní.Film u kterého není šance,že se budete nudit.A konec?To je parádní třešnička na dortu.To mě fakt totálně rozstřelilo.DOPORUČUJU. ()

Astaroth12

Tak toto bolo ináč rozohrané. Vrah o ktorom si myslíte,že to má dobre premyslené je tiež vzápätí zabití a ani tento vrah nemá istotu či zachviľu tiež nebude zabitý.Bolo tu veľa podozrivých ale už pri konci nikto z nich nežil.Film by som rozdelil na 2 polovice.Jedna je slasher z prvkami gialla a tá druhá je giallo z prvkami slasharu.Vraždy ma tu fascinovali boli rýchle,drsné a niektoré aj kruto prevedené a aj krvavé.Príbeh je komplikovaný a až prekombinovaný.Je tu pár nezmyslov a film ma aj značné rezervy čo sa týka chovania postáv ale skĺbenie gialla a slasheru ma vždy poteší a to bol aj tento prípad.Trocha nadhodnotím ale proste Bava ma baví. ()

RUSSELL

Mario Bava patří neodiskutovatelně mezi nejlepší a nejzásadnější hororové režiséry všech dob. Hororový žánr ovlivnil jako málokdo jiný a jeho film A Bay of Blood je ukázkovým příkladem jeho vlivu, jelikož ho lze považovat za praotce slasherů, který skoro o dekádu předběhl celý ten slasherový boom započatý Carpenterovo Halloweenem v roce 1978. Jeho vliv navíc umocňuje fakt, že filmu vzdává hold série Friday the 13th a to rovnou 2x – v prvním i druhém díle série bylo vždy jedno zabití zinscenováno přesně po vzoru A Bay of Blood a není divu, že si tvůrci vybrali zrovna ty dvě nejvíce pamětihodné vraždy. A Bay of Blood se na tu dobu vymyká i mírou násilí a gore scén, které za žádných okolností neuhýbají, ale naopak nám jsou servírovány v celé své krvavé kráse. Bava měl režii v malíku a navíc si film i sám snímal. Nečekejte tedy žádnou nudnou a rutinní práci s kamerou – Bava si nápaditě pohrává se záběrováním a společně s úžasným střihem posouvá snímek do nadstandardních vod i po technické stránce. K tomu všemu pro většinu italských hororů klasicky zdařilý a atmosféru podtrhující soundtrack. Příběh je sice těžce překombinovaný, ale má jednu obří výhodu – ani chvíli nenudí a donutí vás netrpělivě očekávat, kam až se to celé posune. Mysteriózní aspekt funguje na výbornou a opravdu jsem dlouho netušil, kdo za vraždami stojí a kdo jde proti komu. Troufám si říct, že i příběhově je film jedinečný a dozajista dokáže překvapit. Korunu tomu všemu nasazuje silně WTF konec, který jsem opravdu, ale opravdu, nečekal. Musím však podotknout, že po prvotním zklamání ho začínám doceňovat, minimálně za zdvižený prostředníček divákovi – dokážu si barvitě představit Bavovo lišácký úšklebek, když tam tohle úspěšně zakomponoval. Krvák A Bay of Blood je černým koněm Bavovo filmografie a zasluhoval by být častěji zmiňován ve výčtu vrcholných děl tohoto nestora italského hororu. ()

misterz

Zvláštny film, ťažko zaraditeľný do nejakého hororového subžánru. Nie je to ani čistokrvné giallo a ani slasher, skôr niečo medzi tým. Najväčšie klady vidím v samotnom príbehu a jeho rozuzlení. Dejová linka s krimi zápletkou sa totiž začne hneď od začiatku zamotávať, a to až do takej miery, že ku koncu si už svojim životom nemôže byť nikto istý. Na druhú stranu, film si priam pýtal väčšiu porciu gore spojeného s vyššou dávkou napätia. Aj tak, slušný nadpriemer. 75/100 ()

Gorehound

Geniálna záležitosť, umne kombinujúca giallo a vtedy ešte v podstate neexistujúci slasher žáner. Je to asi najkrvavejší Bavov film, v niektorých gore scénach vidno inšpiráciu pre pozdejšiu sériu Friday the 13th a mnoho iných slasherov. A to spracovanie - nádhera ! Kamera je čosi, čo sa musí vidieť, práca so svetlom, tieňom a farbami je jednoducho neprekonateľná, rovnako ako nenapodobiteľná atmosféra. Scénaristicky tu už vidno obrovský potenciál Dardana Sacchettiho a keď už si myslíte, že vás nemôže nič prekvapiť, príde bizarný koniec. Ak naozaj chcete ísť ku koreňom a hovoríte si fanúšik talianskeho horroru, tento film nesmiete minúť. ()

• Film údajne má viac alternatívnych názvov ako ktorýkoľvek iný film. (westerns)
  • Film má více alternativních názvu, než kterýkoliv jiný film (např. Bloodbath, Bloodbath Bay of Death, Carnage, Chain Reaction, Ecology of a Crime, The Antecedent, Twitch of the Death Nerve atd.). (Chatterer)
  • V roce 2005 magazín Total Film jmenoval tento film jako jeden z 50 nejlepších hororových filmů všech dob. (Chatterer)