Z noční mlhy se vynořuje přízrak vraha, hledajícího další oběť. Úředníčka Kleinmana vzbudí několik mužů, kteří chtějí vraha chytit. Dají Kleinmanovi příkaz, aby se k nim připojil. Vyděšený muž zoufale bloudí mlhou, aniž ví, co se vlastně po něm chce. Má hrůzu z toho, že by mohl potkat svého šéfa, který má rozhodnout o jeho povýšení. V kočovném cirkusu na předměstí se artistka Irma pohádá se svým partnerem klaunem a odejde do města. Najde útulek u holek v bordelu, kde podlehne naléhání jednoho studenta a za vysokou částku se s ním i ke svému překvapení vyspí. Kleinman potká Irmu na ulici a v muži, za oknem šmírujícím jakousi svlékající se ženu, pozná svého šéfa. Irma se rozhodne věnovat nabyté peníze na dobročinné účely a požádá Kleinmana, aby je odevzdal v kostele. Část peněz dá osamělé ženě s kojencem v náručí. Klaun se vydá do města za Irmou. Náhodou zjistí, kde a za co získala peníze. Podaří se mu dívku najít a další šok utrpí, když se dozví, že peníze dostali potřebnější. Jejich hádka je přerušena výkřikem z mlhy a zakrátko je nalezena oběť neznámého vraha - žena s malým dítětem od kostela. Irma se dítěte ujme a klaun se smíří s myšlenkou na novou rodinu. Vrah hledá další oběť v cirkusu. Starý kouzelník se svým obdivovatelem Kleinmanem za pomoci triků vraha chytí. Lidé, kteří se přijdou na vraždícího maniaka podívat, zjistí, že v nestřežené chvíli zmizel... (oficiální text distributora)

Martin741

Filmy Woody Allena - ntak niektore zboznujem, poniektore uz menej. Ale rezisersky - jaxam uznal, ho ovplyvnil Ingmar Bergman, a tak casto v Allenovych filmoch vidim tak trochu i Bergmana. Pacila sa mi mystika tajomneho vraha, ktory sa potuluje mestom a vrazdi. A pochopitelne vrazdy treba vyriesit a vraha potrestat. Atmosfera nejaka bola, to je dobre. Za slusne herecke obsadenie /Mia Farrow, Malkovich, Donald Pleasence / sa dokazem preniest cez scenar a dam 77 % ()

dopitak

Nejnudnější allenovka co znám. Pochválit musím výbornou kameru, ovšem chce to nekoukat na film za slunečného dne, jinak neuvidíte nic než stíny. Líbila se mi i hudební složka, se kterou si pan režisér jistě vyhrál, a stejně tak jeho obvyklé koktání, které tak dobře umí Jiří Prager. Zajímavostí je, že vznikly dva (dost mizerné dabingy), MGM 2007 s šestatřiceti rolemi Libora Terše a patnácti Petra Olivy, a (o maličko lepší) TV Barrandov 2009. A tenhle znáte? Jdou tři a všechny čtyři z nich mluví Libor Terš! ()

GodComplex

Woodyho vizualne nejtemnejsi a nejmysterioznejsi film, ktery, jak uz nazev napovida, je naplnen spoustou mlhy a temnych zakouti, ve kterych se nahodne potuluje poulicni vrah. Shadows & Fog je Woodyho velmi podarena pocta oldschool cernobilym hororum, ale pozor - pouze vizualne! Jinak to s horory, nebo necim temnym v podstate nema vubec nic spolecneho, jedna se jen o vizualne zajimavy podklad pro dalsi z Woodyho typickych taskaric, ve ktere hraje radobyvtipneho zmateneho neurotika, coz je kombinace, ktera nemuze fungovat ani teoreticky. I tak je to ale stale mnohem lepsi, nez drtiva vetsina jeho ostatnich filmu. 6/10 ()

kleopatra

Městem chodí vrah, domobrana beroucí spravedlnost do ruky a s heslem "kdo nejde s námi, jde proti nám" zabuší u vyklepaného úředníčka, který se, aby nebylo zle, pustí též do boje se "stíny a mlhou" a my sledujeme černobílou noc, která předčí jeho nejhorší noční můru, přičemž navštívíme i nevěstinec plný celebrit, cirkus s jeho bizarnostmi, kostel s odloženým miminem...... to vše v křivolakých uličkách, kde může číhat cokoli. Atmosférou i obsahem tohoto filmu se Woody tentokrát odklonil od intelektuálských konverzaček, ale i tady je to opět výborná zábava. ()

czejny

NNevíím, cco bbych kk tomuto fifilmu řekl. V podobném stylu jsme mohli slýchat Woodyho skoro celý film. Chvílemi vtipné, chvílemi nudné. Jako kyvadlo, které je jednou dole, podruhé nahoře i tento film má své světlé chvilky i ty slabší. Z Allanovi tvorby dílo netypické, kterému ne každý na chuť přijde. Společně s hvězdným obsazením nic světaborného. Atmosféra sice hustá jak mlha, ale v některých záběrech dosti neprostupná naší mysli. Hvězda, kterou můžem denně na obloze sledovat, může být dávno zaniklá, jenže to světlo k nám putuje strašně dlouho... Snad proto 3*. Z méhlo pohledu už tato hvězda u tohoto snímku moc nesvítí... ()

• Film byl natočen za 19 milionů amerických dolarů, což byl do té doby Allenův nejdražší film. (žvanimírek)
  • Woody Allen napsal scénář filmu podle vlastní hry "Smrt" publikované roku 1975. U nás ji v roce 1989 natočil Český rozhlas v hlavní roli s Josefem Kemrem. (D.Moore)
  • Film se natáčel ve studiu Kaufman Astoria v Queensu. Celé městečko bylo postaveno na ploše dvou a půl tisíce metrů čtverečních. Do té doby to byla největší filmová scéna, jaká kdy byla v New Yorku postavena. (Witta)

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN