Reklama

Reklama

Planeta upírů

  • Itálie Terrore nello spazio (více)
Trailer 2

Posádka kosmické lodi Argos, hledající na vzdálené planetě Aura život propadne při přistávání záchvatu zuřivé zběsilosti a všichni se začnou navzájem napadat. Jakmile je obnoven pořádek, zjistí že je ohrožují podivné zvuky a bizarní chuchvalce mlhy. Brzy je všem jasné, že v temnotě se něco skrývá - a má moc nad myšlením lidí. Když členové expedice jeden za druhým umírají a nebo mizí, začne boj o holé přežití. Dokáží uniknout zlu dřív než je všechny přemůže? (Bonton Home Video)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (52)

Lima 

všechny recenze uživatele

Ale nakonec jo. Bavův film se sice tematicky zpozdil o nějakých 7 až 10 let, do ´padesátek´ by zapadnul mnohem lépe, zvlášť když si uvědomíme, s čím za pouhé tři roky přišel Kubrick (važme si toho nadčasového díla!), ale jako osobitý pohled Itala na tvorbu Zlatého věku je to vlastně ok. Sice první, co bouchne do očí, jsou levně vypadající kulisy kosmické lodi, a ještě levněji působící triky, ale s planetou si Bava vyhrál. Hraje všemi barvami, kamera je fajn, ta osobitá vizuální stránka se dost odlišuje od toho, co tehdy vznikalo v hollywoodských studiích na poli levných sci-fi. Postavy, které se chovají naprosto idiotsky, asi budete nenávidět, ale cynický závěr potěší srdéčko každého nihilisty :o) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

I Mario Bava neměl své dny. A tak mezi úžasnou Maskou démona a vynikajícím Prokletí smrti vznikla řada snímků, z nichž Planeta upírů patří mezi nejslabší. Ba co dím, je to mizérie po všech stránkách. Star Trek 60. let je napínavější, nápaditější, objevnější...aby ne, když na něm pracovali nejlepší autoři sci-fi. Přitom autorem předlohy je Renato Pestriniero patřící mezi nejúspěšnější autory italské sci-fi. Planeta upírů má špatné kulisy, nepřesvědčivé herce, průměrnou hudbu a televizní kameru. To vše bych i odpustil, kdyby zde bylo napětí a dusná atmosféra, kterou tak ve svých filmech uměl M.Bava vykouzlit. Námět samotný k tomu vybízel, ostatně sám film inspiroval pozdějšího přelomového Vetřelce. Jedna hvězda za mlhu, snahu a trocha té krve. Film, na který lze s klidem zapomenout. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Naivňoučký předpotopní sci-fi horor ve zjevně ateliérových kulisách, s legračními triky a přehrávajícími herci, ale výraznou výtvarnou stránkou. Některé obrazy jsou kompozičně a použitým svícením pastvou pro oči a je tu zjevná inspirace pro Vetřelce, který o 14 let později tuhle ateliérovou pohádku překlopil do šokujícím způsobem realistického/civilního hororu pro dospělého diváka. ()

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Planeta upírů je španělsko-italským pokusem o sci-fi horor, kde kosmické plavidlo zachytí neznámý signál z planety Aura. Při přistání mají drobnou nehodu a když se proberou, zjištují, že bez ovladnutí agresvně napadají ostatní členy posádky. Vydávají se do terénu, aby přesně zjistili co se tu vlastně stalo. Ale čím více začíná být otázek, tím míň se dovídají odpovědí! 40% ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Wau, dnes již vpravdě prehistorické horrorové sci-fi z dob, kdy více symetricky blikajících kontrolek znamenalo více sci-fi. Ale ty kulisy, kostýmy a barevnost... to mě prostě vždycky strhne. Co na tom, že herci, prakticky nehrající vůbec, nebo naopak přehrávající, často melou nesmyslné kraviny, když se na to tak dobře kouká? A ani ten příběh není zase tak hloupý, jak by se na první pohled a provedení zdálo. I tu atmosféru to tu a tam má. Jen ten název je dost zavádějící. Mé béčkové srdce zaplesalo. ()

Galerie (81)

Zajímavosti (4)

  • Tento film silně inspiroval tvůrce pozdějšího thrilleru Vetřelec (1979). Mezi filmy lze najít podobnost nejen mezi atmosférou a námětem, ale také mezi jednotlivými scénami. (Hans.)
  • Snímek byl natočen na motivy povídky Renata Pestriniera „Una notte lunga ventun ore“. (Hans.)

Reklama

Reklama