Planeta upírů

• Itálie Terrore nello spazio (více)

Posádka kosmické lodi Argos, hledající na vzdálené planetě Aura život propadne při přistávání záchvatu zuřivé zběsilosti a všichni se začnou navzájem napadat. Jakmile je obnoven pořádek, zjistí že je ohrožují podivné zvuky a bizarní chuchvalce mlhy. Brzy je všem jasné, že v temnotě se něco skrývá - a má moc nad myšlením lidí. Když členové expedice jeden za druhým umírají a nebo mizí, začne boj o holé přežití. Dokáží uniknout zlu dřív než je všechny přemůže? (Bonton Home Video)

RendaVahala

I přesto, že se jedná o starší film, je nutno přiznat, že Mario Bava si film dobře propracoval. Líbilo se mi na tom nejvíce to, že pro mne to bylo dost napínavé. Rozhodně na tu dobu, co jsou ty filmy točeny, docela dost vymožené efekty, což musím tomuto filmu přidat na úspěchu, jakmile budu hodnotit. A navíc co nerad píšu, ale je to zajímavé, na to, že je to horor a sci-fi, jsem se opravdu musel u některých scén smát, protože mi to přišlo vtipné. Ale instrumentální hudba byla docela dobře udělaná a opravdu se k filmu hodila. Ne moc známí herci ovšem obstarali takový film, jaký se v tom roce, nemůže snad s žádným rovnat. Dávám 4 hvězdičky za to, že film byl opravdu skvěle zpracovaný. Byla to prostě zajímavá sci-fi podívaná u které se člověk vlastně musí smát, nebo aspoň já. ()

Pitryx

Hercům jsem vůbec nezáviděl ty debilní kostýmy. Jinak jde o klasické sci-fi tak jak má vypadat. Žádné stupidní psychologické rozbory postav, prostě film o kosmonautech na cizí planetě. Tečka. Efekty samozřejmě poplatné své době, ale přesto se dalo na film dívat. A na konci máme i menší překvapení. ()

djbarrel

Poměrně nenápadité a nudné scifi, bez originální myšlenky, zato s naprosto děsivými rekvizitami a triky, ale to se snad dá omluvit dobou. Snad jen závěr byl poměrně dobrý, ale jinak se jednalo o 86 minut nudy. 33 % ()

Kennedy_R

Toto se otci italských horrorů nepovedlo. Celé nahrávané v kulisách ateliéru se slabými efekty a slabými hereckými výkony. Měl se radši držet prostředí gotických horrorů. ()

brasek

Na rok 1965 som očakával kvalitnejšiu výpravu, interiér kozmickej lodi a rozhodne prepracovanejší exteriér Planéty upírov. Dej je dosť chudobný a postupom času ma začínal neskutočne nudiť. Možno nejaká akcia by oživila dej, ale ostalo len pri zbožných praniach. Nakoniec sklamanie bolo aj z upírov, ktorí nakoniec neboli tí klasickí upíri, ale niečo čo funguje na inej vlnovej dĺžke a kradne mŕtve telá. ()

spawnxp

Mario Bava (rejža) a scifi. No teda - takže copak to tu máme? Film z doby, kdy šéf (a hrdina) byl ten nejstarší herec, kdy vytvarná sci-fi invence končila u šikézních koženejch uniforem (vypadaj až "zvláštně") a kdy rozpočty na triky produkce rozhodně "nezatěžovaly". Ale i dobový pozitiva: "vědci" odcházej na průzkum neznámý planety zásadně s laserovou bouchačkou v ruce a hláška "V případě jakéhokoliv nebezpečí se setkáme u atomového reaktoru" dokazuje základní technooptimus doby. Ovšem celkově nic moc. 2/5 ()

maestrum

Nejlepší na filmu byly ty kožené, pseudo nazi těsné oblečky s SS písmeny :D A ty límce, ty si herci jistě museli užívat. ()