Los olvidados

• USA What the Waters Left Behind

Po 25 letech v bývalém turistickém městečku Villa Epecuén opadla voda, která se tam po záplavách celou dobu držela. Skupina přátel se vydává na výlet, aby o zříceninách města a jeho osudné události natočila dokument. Po cestě však ignorují všechna různá varování zákazu, a to se jim stane osudným. Při prohlídce města narazí na skupinku místních, která jim ukáže, že jsou horší věci než smrt, protože místní jatka jsou pořád v provozu. (ARI50)

pornogrind

Na Onettiho jsem poprvé narazil u snímku Francesca (2015). Šlo o celkem povedenou poctu starým giallo kouskům. A tak jsem si říkal, že by možná nebylo od věci kouknout na jeho filmografii. Zaujal mě Los Olvidados. Sice se nejedná o nic převratnýho co by nebylo vidět někde jinde ale i tak šlo o poměrně koukatelnou záležitost. Příběh je prostej-Banda jede točit dokument o zatopeným městě a bude muset čelit místním buranům. Postavy si sice moje sympatie zrovna nezískaly ale ani nemůžu říct, že by mi postavy nějak vadily. Spíš jsem je bral jako další figurky na porážku. Killeři jsou celkem dobře zahraní burani ale krve a gore není tolik abych mohl jít s hodnocením výš. Na obzoru je pokračování. Tak uvidíme kam se za tu dobu Onettiovci filmařsky posunuli. Tentokrát to jsou slabší 3 hvězdy. ()

kaylin

Argentinsko-novozélandský horor „Los olvidados“ je dobře natočený slasher z prostředí, které doslova vybízí k tomu, aby se zde dělo něco hrůzného, ale pokud jen vezmete jiné prostředí. ale zasadíte do něj něco, co bylo již mnohokrát viděno, a nevložíte do toho nic jiného navíc, je to prostě jen opakování toho, co už zde bylo, a to bez jakékoli invence a bez skutečného nápadu. A to mě nebaví. ()

TomStrom

Dobrý prostředí, dobrej vizuál, hudba z půlky dobrá a z půlky debilní, i atmosféru to mělo... akorát to selhalo přesně tam, kde to mělo být nejsilnější, což je teda trapas. Mělo to náběh na luxusní vyvražďovačku a skutek utek... skoro to až vypadá, že film měl mít dvě hodiny a tu půlhodinu solidního masakru pak vystřihli, aby to lidi moc neděsilo. Velká škoda, tohle mohlo být vážně něco. ()

majo0007

Útrpná prvá polovica filmu - rovných 45min!!! masakrujúceho klábosenia, kde sa absolútne nič nedeje, sa v tomto žánri rovná pohrebu. Film jedným očkom pomrkáva po TTCHM (volkswagen karavan, večera), má skvelé exteriéry, ktoré však zostali trestuhodne nevyužité. Fanúšika poteší akurát tak poltonová píla na hubzugu, ktorá bola ozaj originálna. ()

oveckaoa

V roce 1984 město Epecuén zatopila voda lidi z tama evakuovali a později už se o tom přestalo mluvit a město se stalo cílem turistů a filmařů. Nyní po 25 letech tam jede skupina filmařů točit dokument a na někoho narazí. Problém filmu je v tom, že se zde 45 minut absolutně nic neděje a díky tomu je to na konci strašně na sílu narvané a než se to rozjede už je konec. Není zde ani žádný pořádný boj o život a jen zhruba jedna scéna stojí za povšimnutí (je to ta s tou pilou mimochodem). Ani postavy to nezachrání jelikož jsou tragické a není komu fandit optimálně 40 20 přihodím za tu pilu. ()

• Film se natáčel v Argentině v bývalém turistickém městě Villa Epecuén, které zasáhlo období silných dešťů začátkem listopadu roku 1985, kdy po pár dnech začala voda přetékat přes postavenou přehradu (vybudována roku 1978 pro ochranu města) a celé město silně zaplavila, město se tak stalo neobydleným a bylo evakuováno všech 1 500 obyvatel, nikdo nepřišel o život. Do roku 1993 byla voda vysoká 10 metrů, až roku 2009 voda definitivně klesla a začala odkrývat město duchů, celých 25 let leželo Villa Epecuén pod vodou. (ARI50)
  • Během závěrečných titulků je možno vidět pár autentických záběrů ze zatopeného města Villa Epecuén. (pornogrind)