Anna trpí tak ochromující agorafobií, že když se trojice zločinců vloupá do jejího domu, nemůže se přinutit k útěku. Ale to, co si útočníci neuvědomují, je, že agorafobie není její jediná psychóza. (hajdano)

pornogrind

Na to, že je to Schindler(ova) prvotina je to celkem obstojnej Home Invasion, kterých jsou sice mraky, ale tenhle příběh je okořeněnej o agorafóbii hlavní ženské role. Což mi přišlo jako originální a neokoukanej nápad. Nebýt toho posranýho konce, dám klidně 4 hvězdy. Každopádně si myslím, že tenhle kousek za podívání stojí. Tak trochu netradiční hra kočky s myší. ()

TheDon

Mistrně nastříhanej trailer mě donutil se kouknout na další, bohužel ne moc povedenej home invasion. Hutná atmoška první půlky filmu sice naznačovala nějaký grandiózní finale, těšil jsem se na nějakou prima masáž a stalo se maximálně to, že holka, která nevystrčí deset let nohu přes práh, si vypochoduje, jako by se nechumelilo. Takže lehkýmu zklamání nad těžce impotentním koncem se neubráním. 40% P.s.: připomnělo mi to Řezníkovu Holku v mým sklepě ()

Bloody13

S klidným svědomím můžete vynechat. Byť hezky natočená, ale jinak nezáživná invaze do domu, který po smrti otce obývá jen jeho agorafobií trpící dceruška. Partička zlodějů se však brzy přesvědčí, že tenhle džob bude nad jejich síly. Shut In se od svých sub-žánrových sourozenců odlišuje asi jen tím vymakaným sklepením, protože napětí si vzalo hodinu a půl dlouhou dovolenou a veškeré násilí tu zastupuje zlomená noha s dekapitovanou andulkou. Plus s jednou loužičkou ze chcanek, ale ta je vedlejší. Jak jste asi poznali, je to vážně slabota - s dalšími variantami (You're Next, Home Sweet Home, Static) uděláte líp. ()

AlistairMir

Příjemné překvapení. Hlavní hrdinka mohla být více výrazná, ale co by jí to pomohlo když si týpek s bradkou (Perry) ukradl celej film pro sebe. Takovéhle padouchy mám rád - ironickej, sarkastickej, jízlivej sociopat co nežebrá o život a bojuje až do konce, ať už to prej dopadne jakkoli. Hlášky na pána, léčebná kůra hlavní hrdinky byla hodně zlomyslná a vyrobení zarážky už jen dokreslilo "kouzlo" osobnosti. Navíc neznám nikoho kdo by tak hezky reagoval po ráně kladivem a nutil ptáčka zazpívat. Gore je slabé a napětí mizí cca po hodině filmu, i tak ale prima Home Invasion s krásnou ukázkou, že agorafobie není zdaleka nejhorší psychická nemoc. Film za 3*, ale za postavu Perryho prostě musím tu jednu hvězdu přidat na konečné 4* ()

maddy

Oceňujem pokiaľ sa tvorcovia snažia v ktoromkoľvek hororovom subžánri prísť s niečím aspoň málo odlišným. Tak ako na jeden radšej nemenovaný (aby som nevyspoileroval zásadný zvrat) hororový subžáner nahliadal nedávny Hidden, rovnako netradične sa snaží na home invasion nahliadať Intruders. Nie je to síce nič špeciálne, nové, ani nijako ojedinelé, ale prvá hodinka je celkom slušne odsýpajúcou, aj keď skrz naskrz priemernou a obyčajnou naháňačkou po jednom dome s neotravujúcimi postavami, chvíľkami fungujúcim napätím a hlavne veľmi slušným zvratom (ktorý keby nevyspoileroval trailer mohol byť aj celkom prekvapivým). Celé to síce nie je nijako zvlášť násilné, ale to by ani nevadilo, nakoľko extrémna brutalita by sa do podobne nastolenej atmosféry ani veľmi nehodila. S prvou hodinkou som tak bol viac menej spokojný, až dokým Intruders v záverečnej polhodine rapídne nedôjde dych. Následne sú postavy dlhú dobu zatvorené v jednej miestnosti, komunikujú skrz jedno okno, chovajú sa čoraz nezmyselnejšie a film už daný nápad nijako ďalej nerozvíja. Mal som pocit akoby režisér nevedel ako daný zvrat v príbehu vlastne využiť a dostatočne ho zdôvodniť a tak iba zbytočne naťahoval stopáž na aspoň tú hodinku a pol. Zo začiatku tak zaujímavo sa javiaci zvrat ostáva silne nevyužitý, príbeh sa buď nijako nerozvíja alebo rozvíja maximálne nezaujímavým smerom a ostane iba home invasion horor/thriller, ktorý sa síce snažil priniesť niečo aspoň trochu odlišné, ale nápad nedotiahol do konca. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

• Film se natáčel v Shreveportu v Louisianě. (rafix)