Reklama

Reklama

Až tam nezbyl žádný

(seriál)
  • Česko Deset malých černoušků (více)
Trailer

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (266)

angel74 

všechny recenze uživatele

Až na pár zanedbatelných drobností jde o velmi zdařilou adaptaci jedné z nejslavnějších detektivek Agathy Christie. Ostrov Mullion Island na Cornwallu posloužil jako skvělá kulisa k napínavému příběhu. Atmosféra se dala krájet a herecké výkony všech zúčastněných neměly chybičku. Televizní minisérii jsem zkoukla na jeden zátah a docela jsem si to užila. (80%) ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Je mi naprosto jasné, proč je And Then There Were None považována za Agathinu nejlepší knihu. Je nekompromisní, temná a narušuje nepsané zákony detektivek, kde často máte hlavního hrdinu/detektiva, který na konci odhalí vraha, často když jsou všichni podezřelí pohromadě v jedné místnosti. To vám dává pocit bezpečí, předvídatelnosti. Ale tady máte jen deset vinných lidí, vrahů, kteří se v minulosti už dopustili zločinu, který jim prošel. A teď přišel čas za něj zaplatit a naši "hrdinové" postupně odpadávají jako mouchy. Přiznávám, že Agatha mě na konci opět dostala - závěr je takřka perfektní: dokonale promyšlený zločin, který mi trochu připomněl Sedm a jemu podobné nekompromisní thrillery. Je to konec, který vás donutí přemýšlet o tématech jako je vinna a trest, lidská povaha, zločin jako mistrovské dílo atd. Tleskám. Prostředí malého odlehlého ostrova je perfektní, scénář je zároveň moderní i uctivý ke knize Agathy Christie, režie je vynalézavá. Ale tenhle film stojí na postavách a je radost sledovat, že všichni přítomní hrají výborně, ať už máte rádi postarší gentlemany Charlese Dance a Sama Neilla nebo mladé charismaťaky jako je Aidan Turner. Tahle adaptace má jasný tah na branku a jediné, co jí můžu vyčíst, je trochu přehnaná délka (tři hodiny). Dramaticky by to fungovalo i v hodinách dvou, ale nebudu předstírat, že jsem tuhle minisérii nezhltla s radostí (a bez chvíle nudy) na jedno posezení. 90 % ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Dost možná nejlepší zpracování slavného románu Agáty Christie "Deset malých černoušků". Díky roztažení na 3 hodiny (3 dílná minisérie) se oproti předchozím zpracováním, daří výborně vykreslit postavy a díky tomu postavy diváka daleko více zajímají. Jako třešnička na dortu jsou velice dobré herecké výkony známých i neznámých herců. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Raději si přečtěte knížku. 1) Klasické detektivky nejsou mým oblíbeným žánrem ani v knižní podobě a tudíž ani ve filmové. Knížku jsem během dospívání četl. Pokud si vzpomínám, tak se mi docela líbila, když vezmu v potaz své výhrady k žánru. Nedalo mi to a do knížky jsem znovu nahlédl. Uviděl jsem přirozené hbitě odsýpající dialogy a pořád se něco zajímavého dělo. A to je přesně to, co ve filmu postrádám. Herci, pravda, snaživě třískají do gongu a vrhají po sobě zavilé pohledy, venku blesky stíhají blesky, mořské vlny narážejí na útesy a charismatuprostý film se klopýtavě vleče dál. Ve snaze vytvořit hrůzyplnou atmosféru stvořili tvůrci jenom kopu nudy._____ 2) 32letý Aidan Turner (hledač diamantů v Africe Filip Lombard) a 23letý Douglas Booth (bezohledný řidič Anthony Marston) tu jsou, aby potěšili mé zvrhlé oko, zatímco herci jako třeba 68letý Sam Neill (generál MacArthur) nebo 69letý Charles Dance (soudce Wargrave) uspokojí i můj herecký apetit._____ 3) Těm, co raději čtou, než se dívají na filmy, nabízím duchaplné zamyšlení Iva Fencla o povaze a historii říkanky o deseti malých černoušcích. A ještě tady na doplnění. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

“VŠICHNI JSME LOVNÁ ZVĚŘ!...“ /// Skupinka odříznutá od světa na ostrově… v jednom domě… tajemná hudba, pohledy, atmosféra… Připomíná to divadelní představení s parádníma hercema, který ubejvaj a ubejvaj… a jejich místo zabíraj dramatický dialogy… a scény. Je libo detektivku? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Román „Ten Little Niggers“ z roku 1939 (ani „And Then There Were None“ z roku 1940), který napsala Agatha Christie, neznám. 2.) Jsem rád, když spravedlnost není slepá. 3.) Thx za titule „Anniie126“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Galerie (55)

Zajímavosti (4)

  • Filmový dům stojí v obci Harefield na okraji Londýna (Harefield House). Ostrovem je Mullion Island na Cornwallu, dům je na něj doplněn pomocí CGI. Přístav je Mullion Cove. Dále se natáčelo v Newquay a Kynance Cove (pláž) a vlakové scény se natáčely v South Devon Railway. (rakovnik)
  • Pôvodná verzia knihy, podľa ktorej je tento seriál natočený, bola vydaná v roku 1939 pod názvom „Ten Little Niggers“ (10 malých černoškov). Tento názov bol však považovaný za rasistický a tak bola kniha vydaná aj pod názvom „Ten Little Indians“ (10 malých Indiánov). Od roku 1985 sa používa názov „And Then There Were None“ (A neostal ani jeden). Zmena sa týka aj riekanky v knihe, kde sa niggers (černoškovia) zmenilo na soldier boys (vojaci) a taktiež názvu ostrova z Nigger Island na Soldier Island. (Hank_Scorpio)

Reklama

Reklama