Ďáblovy orgie a jiné zapovězené pásky Ivana Cardosa

(festivalový název)
  • Brazílie O bacanal do diabo e outras fitas proibidas de Ivan Cardoso (více)
Muzikál / Experimentální / Komedie / Pornografický / Fantasy / Horor
Brazílie, 2013, 62 min

Ivan Cardoso je ikonou brazilského undergroundového filmu, ve svých dílech se nebojí nahoty ani makabrózna, na nízké a vysoké umění se v jeho tvorbě nikdy nehrálo. Ve střihovém filmu, který shrnuje jeho plodnou kariéru, vynikne, že zábava nikdy nebyla koncentrovanější a bezskrupulóznější, a přece v jádru vlídná. (MFF Karlovy Vary)

Raduzka

To se ani nedá komentovat. Nicméně dala jsem dvě hvězdičky: jednu za opravdu vtipné uvedení filmu od samotného pana režiséra, který nás diváky nazval hrdiny za to, že jsme vůbec na jeho - cituji - "velmi, velmi, velmi špatný film", přišli a druhá je za hlášku: "Simone si kecla do mléka", kterou jsem se bavila ještě cestou domů (uznávám, měla jsem v sobě půl litru vína). Jinak souhlasím s většinovým hodnocením: odpad. Tohle snad není underground. ()

oRi11 odpad!

Pokud chcete zbytečně přijít o 62 min života, je tenhle snímek ta správná volba. Jedná se o naprosto nekoukatelnou a otřesně natočenou sbírku krátkých filmů, které na sebe nijak nenavazují a v některých případech nedávají ani žádný smysl. Navíc téměř v každém útržku vystupuje nějaká nahá "kraśka" zarostlá tak, že nepoznáte jestli je nahá, nebo si zapoměla sundat kalhotky. (50th KVIFF) ()

Seabeast

Braky a filmová lejna mám rád, ale Ďáblovy orgie... jsou trochu jiný kalibr. Lépe řečeno brutální paskvil. Směsice jakýchsi filmových upoutávek, které jsou laděny do introdukcí mají za cíl v první řadě pobavit. Mělo by to být tak špatné, až je to vtipné, ale kdepak. K smrti jsem se nudil, protože i takhle "špatné věci" by se nějak měli umět. Král brazilského undergroundu Ivan Cardoso by měl radši svoji hlavu narvat někomu do análu a nejlíp sobě. To by byl FILM!!! :-D ()

Gary

Cardosův brazilský underground nabízí kompilaci těch nejujetějších nahrávek z jeho bizarní sbírky. Lesbické upírky se mísí s video-artem i žvýkačkovým mozkem, horskou dráhu střídá černobílé soft porno, holení vagíny a sedání do mléka jsou jen třešničkou na dortu, který nemusí každému chutnat (a někomu se z něj možná udělá špatně). Skvělá hudba a ty krásné filmové osmičkové a šestnácti milimetrové materiály z toho ale dělají velice zvláštní lahůdku pro otrlé. ()

zelvicka. odpad!

KVIFF 2015 - Tento opus nám promítli místo slibovaného Wyrmwoodu, ihned po vyhlášení změny programu 2/3 diváků opustilo sál. Moje společnost chtěla jít taky, ale zrovna jsme si donesli pití, tak jsem rozhodl, že kousek kouknem, dopijem a pak třeba půjdem. Myslím si, že jsme dost frajeři, že jsme to zvládli až do konce. Naštěstí jsme přišli dost upravení, a rušili těch dalších 10 lidí okolo nás různými vtipy, takže jsem si navzdory tomu, že na plátně byly ty hrůzy, sračky a porno, večer docela užil. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz