Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

gudaulin

Darebáčci patří k té jednodušší, resp. přímočařejší části Allenovy tvorby orientované spíš na lidové publikum. Snad i proto se stali ve Spojených Státech komerčně nejúspěšnějším Allenovým filmem - právě včas, protože producenti nad ním už pomalu lámali kříž a kritici mluvili o hasnoucí hvězdě, která je dávno za zenitem. Zatímco Allenovy filmy bodovaly tradičně v Evropě, u Darebáčků tomu bylo přesně naopak. Oproti jeho nejlepším kouskům ze 70. a 80. let je to zjevně ústup ze slávy, nicméně v rámci pozdní tvorby slušný kousek, který díky komediálnímu, fakticky lidovému námětu, má slušnou šanci oslovit i širší publikum. Neschopný zlodějíček s velkými ambicemi patří mezi nejvděčnější Allenovy filmové role a Allen herec tentokrát, myslím, předčil Allena režiséra a scénáristu. Zajímavá je i méně známá Tracey Ullman v roli přezíravé manželky, úspěšné cukrářky snící o přijetí do "vyšší společnosti". Ve druhé části film změní téma a pojednává o nečekaném zbohatnutí typických příslušníků americké "bílé chátry" a jejich vzestupu mezi newyorkskou snobskou smetánku. Allen jako typický představitel tamních intelektuálů měl tuhle oblast dobře zmapovanou, z účasti na různých vernisážích a společenských akcích měl vypozorované chování zbohatlíků a blazeovaných členů vysoké společnosti. V Hughovi Grantovi našel herce, který dokonale odpovídal představě Woody Allena o této společenské skupině. Celkový dojem 70 %. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +pěkně načrtnuté charaktery postav, herecký výkon Elaine May, způsob jakým získali bohatství -jazzová a podobná hudba, děj, tak nějak film nic nedá, vtipem nepřekypuje/// Ani tímhle filmem si mě Woody Allen nezískal. Hold jsou oblíbení herci a neboblíbení a málokdy jedním filmem na ně změníte názor. Když jsem mrknul na vaše hodnocení, čekal jsem od filmu více, a i když mě samotný film ničím příliš neotrávil, tak mě ani ničím nenadchl. Za pozornost stojí cca 10 minut ze začátku, jak jsi otevřou pekárnu a snaží se vykrást banku, jit film tímto směrem, určitě bych na výsledném hodnocení přidal. Pokud ste tedy zvyklí na Allenův rukopis, asi vás film potěší, v opačném případě nestojí ani za vidění./// Celkem 37%/// ()

ivishka

Nepřekonatelná profesionalita Woodyho Allena spolu se skvělým scénářem. Woody coby "gangster", který se snaží vyhloubit tunel do banky zatímco manželka prodává sušenky a nakonec se dokope s partou kamarádů někam uplně jinam :-D . Pak také musím ocenit v další části filmu poněkud zkaženou postavu Davida(Hugh Grant), která mě spolu s Woodym na celém filmu bavila nejvíc. Pobavila mě především scéna jak se Woody snaží z trezoru sebrat náhrdelník a vyměnit jej za cetku a nakonec nepozná ani originál od padělku, který nechal sám vyhotovit a je pak zase tam kde byl s ženou na začátku filmu ale hlavně je šťastný :-) . ()

Ravi

Jak snadno a rychle zbohatnout během vylupování banky, aneb dokonalé krytí Vám předvede v milé komedii Woody Allen a jeho parta hic. Originální zpracování zajímavého nápadu s nápaditými filmovými prvky a výbornou hudbou. A jak se hrdinové vyrovnají s poctivě nabitým bohatstvím? Sami nevědí. Komedie, které ale k dokonalosti stále něco chybí. 75% = 4/5 ()

golfista

Myslel jsem, že se tímhle filmem s Woody Allenem skamarádíme, ale zase se to nepovedlo. Asi jsem divnej, ale vždycky si připadám jako na lovu, kde Woody Allen je lovec a pálí do houfu zajíců (diváků). A zatímco ostatní zajíci leží hezky v řádkách mrtví, já jediný odbíhám do lesa pouze s několika škrábnutími. Nebo nejsem sám ?! :-) ()

• Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)
  • David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)

Časové pásmo bylo změněno