Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

D.Moore

Velká legrace, místy navíc až dojemná. Woody Allen v lehce netypické roli ("Mozek?" - "Tak mi říkali!" - "To byl sarkasmus!") tradičně neselhává a navíc má po boku skvělé partnery - především tedy partnerky. Darebáčci jsou zkrátka ohromně příjemná komedie. O rok mladší Prokletí žlutozeleného škorpióna se mi ale líbilo ještě víc. ()

becki_tu

Je vidět, že tak trochu oldschoolový typ zábavy a humoru Woodyho Allena i v dnešní době stále velmi dobře funguje. A to ať už jde o klasické slovní přestřelky, typické Allenovy obličejové kreace a nebo sem tam nějaký ten úderný suchý vtípek. Škoda jen, že na vynikajicí první půlku navázala už jen lehce nadprůměrná půlka druhá. Woody si zkrátka točí každý lepší nápad co má doma schovaný v šuplíku (viz jeho rozhovor v bonusech na DVD) a ikdyž je to mnoha případech pořád o tom samém, cestu k jeho filmům si za nějaký ten čas zase rád zopakuju. 75% ()

kleopatra

Woody v čele "elitní" party, která chce vykrást banku - zdola, a jeho manželka, která to kryje cukrárnou s plackama ( jediným, co umí upéct) - shora. Loupež nevyjde, zato placky zcela mimo plán jo, takže prosťáčkové se nakonec opravdu koupou v penězích, ve značkových krámech, stýkají se se "svými" lidmi, učí se být inteligentními, ale jsou šťastní? I když poslední léta cítím u Woodyho filmů lehce sestupnou tendenci a vyhasínající humor, stejně jsem na jeho filmy stále zvědavá a stejně se zas skvěle bavím, jako i teď. ()

Pierre

Třicet let po svém debutu Seber prachy a zmiz se Woody Allen vrátil k lupičskému tématu. Už bez experimentování s různými formami a takovým začátečníkym zápalem. To ale neznamená, že to není náběh na srdcovku! Úvodní dialogové přestřelky s Woodyho manželkou a kumpány, nezdarná realizace (jinak samozřejmě dokonale vymyšleného) plánu a z toho vzniklé gagy všeho druhu zase byly špičkovou zábavou. Jen zhruba po půlhodině je linka s vykradáním banky skrz tunel nahrazena možná obehraným, ale vdečným tématem burani vs.snobové. Woody je na intelektuály prostě expert,  ale tentokrát žádného intelektuála nehraje. Přesto si to tady po celou opět herecky totálně dává a prakticky všechny nejlepší momenty si vyzobává pro sebe. Takže mě nakonec bavily obě linky filmu, byť nepopírám, že ta lupičská o něco více a mohlo se u ni zůstat déle. Skoro to na mě působilo jako by Woody měl dva náměty, které by unesly i samostatných 90 minut, ale on je nakonec spojil do jednoho filmu. Ale  i tak vznikal skvělá sranda, kterou bych si byl schopen pouštět i opakovaně. Navíc kvituji, že Woody v tomto případě sklouzl k poměrně ,,normálnímu´´ filmu, který by určitě unesli i ti, co ho moc nemusí a možná by mohl pobavit i celou rodinnu. Super kousek, ještě u psaní komentáře se pěkně usmívám.:D ()

CheGuevara

Bohužel se tento film nedá zařadit mezi Allenovy úspěchy nebo jeho novodobé propadáky, o to húř je komentátorovi. Allen staví film na nosné komediální konstrukci, jenže hned v první polovině ji opouští, aby se najednou se vrhl do společenské satiry a kritiky. Ano, do snobů se pustil s velkou vervou, ale bohužel nikterak originálním zposoben. Veškeré vývoje postav jsou dopředu odhadnutelné a celý příběh je spíš vrstvením scén. Aspon že Woody nezapomněl být vtipný. Dialogy jsou vtipné a legrační, ale postupem času působí tak trochu nadbytečně. Je jich prostě příliš a divák se jich snadno přejí. Možná po druhé projekci bych se těch vychytaných vtípků všímal a vážil více, ale napoprvé je to spíš Woodův průměr. Umíš to lépe Woody! ()

• Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)
  • David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)