Epizody(12)

Seriál Just Becase! se věnuje malé skupince studentů, kteří mají před sebou poslední týdny před maturitou. Jako blesk z čistého nebe se ve třídě objeví nový spolužák. Nikdo tou dobou ještě nemá potuchy, jak hodně svým příchodem změní život celé čtveřici z nich. (Scalpelexis)

skretik

mozno by to bolo mile... a pekne a romanticke... keby to nebolo slow slow slow paced slice of school life anime... este pomalsie ako pomale... ale na zaspavanie vecer pri anime super... uz tyzden to pozeram a vzdy pri epizode zaspim :D... aposledne styri epizody som pozerala stylom klik klik dopredu, fakt som tu pomalost nedavala... ah, aby som nezabudla... ta animacia behu je HROZNAAA :D ()

Rachi

Po prvním díle si nejsem tak jistá , jakým směrem se to bude ubírat. Ovšem oslovila mě melancholická nálada , která mě uvedla do příběhu. Eita Izumi se po 4 letech vrací do rodného města, kde nastupuje v druhé polovině třetího ročníku na střední školu. Setkává se zde se starými spolužáky . Jedním z nich je jeho nejlepší kamarád ze základní školy Haruto Souma se kterým hrával baseball. ()

DaweForeman

Když si to tak vezmu, tak jsou to naprosto průměrné každodenní události v bězném životě se špetkou nadšení, odvahy a starostí. Takže to může vyznět kompletně normálně, ale to je na tom speciální, protože se to tváří dospěle a ne jako v ostatních anime, kde je člověk přecpanej všema těma ecchi prvkama a klasickýma klišé nebo něčím naprosto šíleně typickým pro Japončíky. Láska zasazená do reálného prostředí a událostí, takže se s tím člověk celkem může i sžít a celkem souhlasí s problémy, které jednotlivé postavy mají. Po "Kimi no iru machi" bych řekl druhá nej romantika s reálným zasazením, protože přece jenom tohle může "trochu" působit monotónně. Animace je suprová (až na ten rozmazaný konec - což je detail), design se držel celkem realitě (smysl pro jednotlivé detaily, že v okolí nemusí být jen čistě nádherné věci a vše je dokonalé, ale že se tam nacházely i věci, které se prostě v každodenním životě vyskytují). Po hudební stránce to bylo velice příjemné. ()

Hromino

Hadžime Kamošida je můj oblíbený autor a jeho Just Because! bývá často srovnáváno s Cuki ga kirei, které řadím mezi svůj top, takže bylo jen otázkou času, než se mi tohle dílo připlete pod pařáty. A věru, výsledkem je velká spokojenost. Přirovnání k Cuki ga kirei je na místě, neboť i zde je kladen velký důraz na věrohodnost prostředí a postav – pro mnohé diváky spíš ke škodě, protože namísto nějakých vzrušujících dějových veletočů se zde řeší přijímačky na vysokou a děj si jednoduše plyne svým tempem. Je to Kamošida, takže síla jeho díla opět spočívá v chytrých, uvěřitelných dialozích, interakcích postav a lákavě zobrazeného prostředí Kanagawy. Postavy jsou zde v posledním ročníku střední školy a příběh se točí okolo pětice postav, které jsou všechny uvěřitelné a mezi kterými jsem neměl problém si vybrat své oblíbené dva páry – a na rozdíl od zdejších kolegů jsem s výsledkem naprosto spokojen, neboť ta, kterou místní považují za nejlepší waifu a litují, že zůstala na ocet, mi naopak místy přišla nesnesitelná. Nesedly mi úplně návrhy některých postav a místy byli animátoři pekelně líní, ale audiovizuální kvality bohatě vyvažuje povedený soundtrack z dílny Nagi Janagi, která se nezvykle zhostila skladatelského pera. Krásně melancholická podívaná, která sice na rozdíl od dvou oveček a prasátečka na plný počet není, protože mi tam chybělo ještě něco navíc, co by z výborné středoškolské romantiky udělalo romantiku nezapomenutelnou, ale jde o velmi solidní 4*, u kterých je možné, že postupem času přeci jen na těch 5* vykrystalizují. Závěrem si ještě neodpustím utrousit jednu poznámku: který osmnáctiletý mamlas si v dnešní době neumí změnit pozadí na mobilu?! ()

Hellierer

Just Because! je příjemné překvapení na poli anime. Těchto milých, romantických moc není, nebo aspoň o nich nevím, ale tento kousek byl opravdu fajn. Příběh sice v podstatě přešlapuje na místě, nicméně to ničemu nevadí, jelikož postavy jsou nanejvýš sympatické a civilní. Každému jednotlivci fandíte a přejete, ať mu plány vyjdou ať už milostné či školní. Vše je podbarvené krásným, melancholickým piánem, dotvářejíc tu správnou atmosféru pro celé anime. Za mě 90% ()