Siréna

• USA Siren
USA, (2018–2020), 25 h 1 min (Minutáž: 40–45 min)

Eline Powell, Ron Yuan, Curtis Lum, Chad Rook, Anthony Harrison, Rena Owen, Tammy Gillis, Andrew Jenkins, Brian Anthony Wilson, Jennifer Koenig (více)

Série(3) / Epizody(36)

Seriál nás zavádí do města Bristol Cove, které se proslavilo díky legendě, podle níž kdysi bývalo domovem mořských panen. Poté, co příchod tajemné dívky potvrdí pravdivost pověsti, rozpoutá se velmi krutý souboj mezi lidmi a mořem. (HBO Europe)

DobraVila

Na počudovanie rozpačitý pilot priniesol celkom slušný seriál. 10 častí je tak akurát, príliš nenaťahuje ale zároveň dáva priestor. Zaujímavý námet, vidieť morské víly v trochu predástorskej polohe. Zatiaľ celkom dobre našliapnuté na druhú sériu, i keď dialógy by mohli byť miestami trochu viac dotiahnuté. A zrejme som ešte stále unesená tou atmosférou prístavného mestečka, chladného počasia a viditeľnej vlhkosti. Zatiaľ takto, uvidím, ako sa dojem časom rozloží. ()

WazzapKal

Začátek slabší rozjezd ( hodně seznamování s postavama ), ale cca od 4 dílu se to pěkně rozjede a nakonec milé překvapení a celkově seriál hodnotím hodně kladně. Uvidíme co si připraví pro druhou řadu :-) ()

Rathe

Seriál má dost zajímavý a originální námět, se kterým se dá skvěle pracovat. Naneštěstí herecké obsazení mě vůbec nenalákalo (asi kromě 2 postav a to Maddie a Donna). Přístavní městečko vytváří nádherný pocit tajemna a sychrava, což mě zase naopak bavilo. Některé milostné scény mezi hlavními postavami mě přišli moc nucené a vmáčknuté do děje a docela to občas srazí celou atmosféru scény. Seriál mi přijde poměrně nízkorozpočtový a musím teda říct, že scény pod vodou s mořskými pannami se mi moc líbily a byly dobře vytvořené. Příběh mi na začátku přišel dost děravý, neboť už ve 3. díle se mořské panny vrátily do moře. Pak sice příběh šel zajímavější cestou, ale mohli na tom celkově zapracovat více. Jelikož je k mému údivu potvrzená 2. série, uvidíme, co přinese. 1. série: 65% ()

anicca

Kde začať....Tento žáner nemôže byť šťastný. Resp. to ani nie je žiadny žáner. V jednej chvíli máte pocit že sledujete komédiu, potom zas trochu hororu, potom lacný študentský film a zrazu zas pocit že sa musíte nekontrolovateľne rehotať na celej zápletke, maskách aj hereckých výkonoch. Uznajte: ženy sa dotkne slaná voda a ona sa za hrozných zvukov mení na morskú príšeru, teda pardón pannu. Smiešne nie? Alebo skôr bizarné. Som len na prvej sérii, ale myslím že k ďalším sa nedonútim. ()