Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(3) / Epizody(19)

Obsahy(1)

Sitcom se odehrává v 90. letech v severoirském městě Derry během konfliktu v Severním Irsku. Erin (Saoirse-Monica Jackson), její sestřenice Orla (Louisa Harland) a jejich přátelé Clare (Nicola Coughlan), Michelle (Jamie-Lee O'Donnell) a James (Dylan Llewellyn) navštěvují katolickou střední školu pro dívky, kde zažívají problémy dospívání. (marky.04)

(více)

Recenze (29)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Děvčata to se vším tím křeněním a pitvořením trochu přehánějí, ale nelze jim upřít, že pobavit i tnout do živého umějí. Je to sice nevyrovnané kvalitou jednotlivých epizod i kvalitou humorů a gagů, ovšem když už je to vtipné, tak je to opravdu vtipné. Jenže zároveň je hlavní hrdinka otravná, nejedna postava slouží čistě jako odrážecí stěna pro nadužívání jednoho a toho samého vtipu stále dokola (děda, taťka, ten-co-rozhodně-není-gay... vlastně veškeré mužské charaktery). Naopak nejedna vtipná a nosná postava je zbytečně upozaděna (v čele se sestrou řídící). Největší chybou pak je, že to častěji nezabrousí na pomezí míšení pubertální bezstarostné komedie a vážnosti. Prostředí, situace i dobové zasazení k tomu vyloženě vybízí. Povede se to sotva párkrát (nejlépe pak v závěru první série); jde však bez výjimky o nejlepší momenty seriálu. A druhá série v tomto trendu, naštěstí, pokračuje a je tedy o řád lepší/vyrovnanější. | S1: 3/5 | S2: 4/5 | S3: 3/5 | ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Rozkošný irský bizár, kdy v podstatě žádná postava není sympatická, protože se všichni chovají (a mluví) jako pitomí burani, pitomí puberťáci nebo oboje dohromady, ale to ani tolik nevadí, protože (pravdivá) sonda do toho, jak se v devadesátých letech žilo v irském buranově, je to nenáročná a příjemná... 80% ()

Reklama

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Na první pohled klasický sitcom - rozhodně v tom taky vidím kus Inbetweeners - školáci/školačky, školní problémy, školní mluva - i když tady to v některých epizodách bylo hnané do velkého absurdna a pro mě nerealistických situací. Nebo alespoň z pohledu mé kultury. Zejména ale několikageneračními problémy a závěrečnou scénou připomínající aktuální historické dění v tom vidím drobnou paralelu s našimi Pelíšky, které taky sledovaly dospívání ve zvláštním období dějin a taky končily nepříliš optimisticky (když beru v potaz 1. sérii, seriál jako takový naopak končí bonusovým dílem o Good Friday Agreement poměrně optimisticky). Druhá a třetí série byly více toho samého, o něco méně absurdně vtipná, ale vždy zahřeje u srdce (humor až do konce vždy jistí Sister Michael). Seriál jsem si užil, i když nejsem ani děvče, ani z Derry, protože being a Derry Girl... well, it's a f***ing state of mind. K tomu si pak jako plus lze přičíst soundtrack, kde je to jeden hit za druhým, až si člověk říká, kolik stály licence. P. S. Mezi Parks & Recreation, Rick & Morty a tímto mám dojem, jako kdyby kdysi dávno nějaký Gary/Jerry/Gerry naštval lidi natolik, že se stále mstí na postavách s tímto jménem. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kvalita seriálu Derry Girls měla na rozdíl od mnoha jiných záležitostí vzestupnou tendenci. Zatímco první série měla ještě své rozpačité momenty, ta druhá už byla pevná v kramflecích, no, a třetí řada už mou spokojenost téměř nenarušila. Za opravdu zvláštní považuji fakt, že byly všechny tři mé nejoblíbenější postavy vlastně figurami vedlejšími a udržely se v mé přízni od úvodních epizod až do úplného závěru. Ústřední pětice byla sice velmi dobře složená, ale na sestru Michael, Garryho a Joea u mě prostě neměla. Ti tři nasadili laťku příliš vysoko a ani jednou ji neshodili. Tento seriál perfektně kombinoval skvělý humor se setsakra vážným tématem a já jsem si to užil. / Poučení: Politika, náboženství, válka. Dokážeš z těchto výrazů sestavit rovnici? ()

andalin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Myslím, že by v populární kultuře mělo být víc seriálů jako Derry Girls. Devadesátá léta v Severním Irsku jsou pro mě originálním a neprobádaným územím. Ohromně mě bavil mix zhruba 80/20 komedie a dramatu, vtipné dialogy, báječná chemie 5 hlavních postav a fakt, že do popředí není (jako u jiných seriálů v rámci žánru) tlačena romance. Velmi na mě působí ta doba, to přátelství a celkově ta atmosféra, myslím, že si tu skoro každý najde něco, co si zamiluje. Tři sezóny sedí akorát a ráda se k seriálu s odstupem času zase vrátím. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (11)

  • Škola, kterou studenti v seriálu navštěvují, je ve skutečnosti Hunterhouse College. Tato škola je pouze pro dívky a nachází se v Belfastu. (MeanWhile)
  • Cameo si v seriálu zahrál i rodák ze Severního Irska Liam Neeson (vrchní konstábl Byers). Herec uvedl, že mu bylo ctí v seriálu zahrát. Saoirse-Monica Jackson (Erin Quinn) uvedla, že byl při natáčení nervózní. (Ganka)
  • Krvavá neděle, na kterou tato epizoda odkazuje, je masakr v Londonderry, při kterém 30. ledna 1972 při protestním pochodu zemřelo 14 osob, z nichž bylo 7 nezletilých. (Ganka)

Reklama

Reklama