Reklama

Reklama

Na vlastní nohy

(seriál)
Trailer
Česko, 2018, 3 h 28 min (Minutáž: 26 min)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Na konci světa zbývají jen dvě možnosti. Otočit se nebo pokračovat. Někam dál, až za horizont. Do neznáma. Lidé odjakživa chtěli zažít něco neobyčejného. V dnešní době, kdy je téměř každý kout světa objeven a důkladně probádán, se tyto nevšední zážitky stávají těžko dostupnými. Ale přitom je každý může mít na dosah ruky. Na cestách se může přihodit mnoho dobrodružství a přitom to může být i na místech, na kterých by to málokdo čekal. Seriál nabídne pohled na cestování, na nečekané překážky a události a zavede na krásná místa. Zprostředkuje divákovi pohled z více stran a jen on se na konci rozhodne, kterou cestu si chce vybrat a co je pro něho v příběhu důležité. Cyklus režisér natáčel dlouhých pět let. V každém dílu se věnuje jinému příběhu a volí jiný vyprávěcí rámec podpořený atraktivním obrazovým materiálem, filmovou hudbou a podmanivým komentářem Ondřeje Vetchého.“ Od jiných dokumentů podobného typu se cyklus liší meditativní náladou a také tím,  že autor projektu Rudolf Havlík je spíše než cestovatelem jakýmsi poutníkem, který se vydává do říše starých příběhů, fantazie a přírody,“ říká kreativní producentka cyklu Alena Müllerová. (Česká televize)

(více)

Recenze uživatele Marze k tomuto seriálu (5)

Honba za klenotem džungle (2018) (E05) 

Dokument popisuje faunu džungle a následky současné nenasytnosti plundrování tropického deštného pralesa. Brazilci kvůli pastvinám pro masný skot hodlají nechat jen málo rezervaci Amazonského pralesa pokud jim v tom světové společenství nezabrání. Co se dá dělat je bojkotovat palmový olej. ()

Pobřeží duchů (2018) (E06) 

https://dokumenty.tv/na-vlastni-nohy-komplet-1-8-dokument/ ()

Dokonalý svět (2018) (E07) 

Díl se věnuje rozvoji Číny a návštěvě města Šanghaje. "Čína vyrostla kvůli nám, protože jsme potřebovali vyrábět levně. Skoro vše co máme pochází z Číny". Dozvíte se také, že nyní v Číně vyroste 7 nových mrakodrapů za sekundu, ale nikdo tu nežije. Lidi existují už jen na internetu. Dokonce existují chodníky pro ty, kdo koukají jen do mobilu. Nevěděl jsem také , že za Maa byl zakázán smích. Čína prodala Hong Kong Angličanům za 99 let za pouhý jeden dolar. Krajina kopců, která je nejznámější turistický cíl v Číně se mi zdála kýčovitá. V Číně se místní věnují čtyřem druhům turistiky. První je právě po takových kýčovitých známých přírodních místech, druhá je po slavných památkách (např. Velká č.zeď), třetí je tzv. rudá turistika (například rodná vesnice a dům Mao Ce Tunga, na jehož prohlídku si vystojíte hodinu a půl frontu) a poslední je nové - nákupní. Jedete do velkého města a tam strávíte celý den v obchodním centru. Jsou top města jako právě Šanghaj, Peking a mnoho dalších nad deset milionů obyvatel a pak okresní  zapadlá s pěti miliony obyvatel, které jsou službami srovnatelné s Prahou. Mladá generace přidala další druh turistiky tzv. celebrity kult. Jedete tam, kde byla celebrita, například do Starého města v Pekingu, ale musíte jít do slavné kavárny, kde celebrita seděla a vyfotit se na Instagram s koktejlem a malou figurkou. Figurky prodávají po 80 korunách v téže kavárničce. ()

Reklama

Reklama