Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $19,889,299Tržby Celosvetovo $30,143,795║ Miestami celkom znesiteľná paródia na Krstného otca. Škoda že tie trapasy a vtípky čo Jim Abrahams do paródie tlačí sú až moc okukané ale keď sa privrú oči dá sa na tom celkom pobaviť. /40%/ ()

Prochy38

Jedna z těch povedených parodií, i když Žhavé výstřely to fakt nejsou ani v nejmenším. Oba hlavní filmy, které Maffiósso paroduje (Casino, Kmotr) znám a hodně můžu. J. Mohr i L. Bridges excelují. Dobře se kouká na kočky Ch. Applegate i P. Gidley. Zasmál jsem se dobře. Pár vtipů jako tradičně nepostrádalo fekální a oplzlý humor, který nemusím ani v nejmenším, to tomu hodně vzalo. Ale jako pohodovku se rád zasměju příště zas. ()

Frajer42

Dá se strávit. Několik vtípků vskutku vydařených, takže jsem se několikrát zasmál. Úplně si však nejsem jistý zda by se zasmáli i lidé, kteří žádný s parodizovaných snímků neviděli, i když při tak hojném jejich výskytu to snad není ani možné. Samozřejmě si film neudrží nějaké vyšší tempo moc dlouho. Nemá dokonce ani žádný smysluplný děj. Děj je tu vybudován jako koláž scének převážně z mafiánských velkofilmů. Viděl jsem mnohem lepší a vtipnější parodie. Tohle není žádný zázrak. 2* ()

Hanys_

Abrahamsova slabší chvilka? Kmotra mám nakoukanýho hodně, Casino jsem viděl znovu nedávno, a tak docela ty "vtípky" i chápu. Ale prostě mi většina z nich nepřišla směšná. A např. scéna vzájemného zvracení na pohřbu dona Cortina, jakoby patřila spíše do teenegrovské parodie. Od Abramse jsem čekal teda fakt víc. ()

Colonist

Tento film mi dlouhou dobu zůstával tak nějak skryt, ačkoliv je dílem Jima Abrahamse, člena legendárního tria Z-A-Z a režiséra mých oblíbených Žhavých výstřelů. Tak trochu jsem se ho bál, neboť od Bláznivé střely 3 (1994) dle mého názoru nebyla natočena (až na výjimku Utopenec na útěku) žádná pořádná a povedená parodie (ani Scary Movie!), která by se vyrovnala těm geniálním z 80. a začátku 90. let. Toto dílko je sice o třídu slabší než oba díly Žhavých výstřelů, chvílemi dokonce upadá to trapností, nechutností a zbytečných vulgarit, naštěstí je tu i mnoho povedených vtipů a hlášek, které mají typický rukopis starého dobrého Abrahamse. Lloyd Bridges tu sice není tak dobrý, jako býval, ale i tak byl příjemným osvěžením filmu. Ačkoliv mafiánské filmy moc neznám, došlo mi, co je parodie a jak to asi tak mohlo být v originální předloze, takže detailní znalost parodované látky není tak úplně důležitá (ačkoliv s ní si to člověk asi vychutná více). Škoda že parodií na jiné než mafiánské filmy je tu poměrně málo, ale třeba parodie na Forresta Gumpa nebo Ztracený svět: Jurský park mě dostaly (a až jednou projedu Kmotra, jistě budu mluvit jinak). Tak jako tak, mile mě tento film překvapil. Co se týká těch novějších parodií, rozhodně je to povedené dílo. Kdyby se možná režisér držel svého starého stylu stoprocentně, vymazal křečovitosti, trapnosti, vulgarity a fekální humor (kterého tam zase ale díky bohu není mnoho), mohla se z toho stát další Abrahamsova klasika...Slabší 4 hvězdičky. ()

• Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)
  • Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)