Premiéra trezorového televizního filmu s Janem Třískou v hlavní roli. Úspěšný vědec, který se odvážil kritizovat neproduktivní práci ústavu, v němž je zaměstnán, potažmo i celý politický režim. Ustojí jeho kariéra tuto situaci? Vynikající Jan Tříska v hlavní roli snímku o úspěšném vědci, který se odvážil otevřeně a důrazně kritizovat neproduktivní činnost ústavu, v němž působí. Upozorňuje na zastaralé postupy a také na to, že vědecká práce nesmí upadat do propasti průměrnosti a každodenní šedi, tak typické pro celou tehdejší společnost. Divák může sledovat, jak se hlavní hrdina s celou situací vyrovná, a zda ustojí tlaky na svou osobu i kariéru.
Film Klec, natočený v roce 1973, uvádíme v premiéře, jako tzv. „trezorový film". Není v něm nouze především o kritiku celé normalizační společnosti, potažmo i politiky. Proto si jej divák může vychutnat teprve dnes, 6. září 2015. (Česká televize)

rivah

Na svou dobu rozhodně odvážné téma, vždyť kolik tu bylo ústavů, institucí a úřadů, kde se pohodlně přežívalo - ale není to tak někde ještě dnes? Bohužel dialogy jsou nevyrovnané, režie nejistá a někteří herci jen deklamují. Nicméně za tu odvahu a herecký projev Třísky navyšuji ze ** na ***. ()

IvonaK

Trezorové filmy se snažím co nejvíce ocenit, ale tady se bohužel pořád jenom mele, mele a mele. Myslela jsem že to bude mít trochu záživnější děj. Bílá paní a Škola otců byla nezapomenutelná. Ale vzhledem k tomu že ke Třískovi nemám žádný zvláštní vztah a děj opravdu nic moc, tak si asi za pár let na trezorový film Klec ani nevzpomenu. Škoda. ()

Pitryx odpad!

Pro mne to mohlo v tom trezoru klidně zůstat. Osmdesát minut civět na sáhodlouhé debaty je pro mne přece jen moc. Herci se snaží diváky přesvědčit, že bez vědeckých pracovníků by byl chleba sto krát dražší. U mne se jim to nepodařilo. Jediné, co stojí za zmínku je herecké obsazení, ale to je opravdu moc málo. ()

evangelik

Z dnešního pohledu slabota. Strašně rozvleklé, co bylo v začínající normalizaci považováno za zdrcující nepřípustnou kritku, to dnes vyznívá skoro trapně. 36 letý vědec a infarkt? To nemohli tvůrci vymyslet věrohodnější nemoc jako důvod k pracovní neschopnosti? ()

honza.g

Solidní herecké výkony zajímavý scénář, Tříska v rolipacienta po infarktu ... ale od TV inscenace začátku 70.let nesmíte čekat zázraky - filmový klenot to není. ()

milos.bradik

Tato inscenace je z doby, kdy do nemocnice na JIP sice logicky nesměly návštěvy, ale klidně vám tam dali kytku a s cigaretou se chodilo snad i na tu JIPku. Je to na ní hodně cítit a prakticky celou dobu se mluví jen o práci. Tady bylo Třísky na hlavní roli opravdu škoda a bylo to neúměrně dlouhé vzhledem k tomu, že se mluvilo pořád o stejném tématu. Tentokrát se budu hodně lišit od většiny hodnotitelů, ale já tomu socialistickému myšlení více dát nemůžu, asi jsem moc náročný. Nechcete hašlerku? ()