Maniak

• USA Maniac

New York zaplaví strach. Krvilačný maniak po nociach zabíja ženy a odnáša si so sebou ich skalpy. Napriek tak nebezpečnej situácií nie sú niektoré miestne ženy dostatočne inteligentné na to, aby chodili ozbrojené, prípadne nechodili v noci von vôbec. A niektoré na to krvavo doplatia. Zdanlivo nepolapiteľný vrah je však tiež len človek so svedomím a s jednou traumou z detstva ukrytou hlboko vo vnútri jeho komplikovanej (rozum. psychotickej) osobnosti. A práve ona trauma môže byť preňho osudnou... (oli.G)

2-Xtreme

Skvelé, jedným slovom skvelé. Jeden z najlepších hororov 80-tich rokov. Milo ma Maniac prekvapil. Očakával som krásnu b-éčkovú záležitosť(ved z posteru sa nič iné ani očakávať nedá) a namiesto toho som dostal ešte krajší psychologiský slasher(aj pre mňa dosť divné slovné spojenie). Charakter hlavnej postavy sa celým filmom skvelo vykresluje, dalšie postavi vôbec nepôsobia nijako blbo a nič čo sa hercov týka nebije do očí. Detailne a precízne natočené jednotlivé scény, obzvlásť scény s akciov(na scénku na záchodoch nezabuden ešte dlho, tak intenzívne trvajúce nepäťie sa len tak nevidí). Skvelo vyzerajúce gore z rúk majsta Saviniho a hudba dodávala filmu štavu a všetko v kope tvorí jeden neuveritelný celok, ktorý graduje ku konečnému masakru. Maniac má miesto v mojej hororovej topke čo sa filmou z 80-tich rokov týka zaručené. 100% ()

Kusko.t2

Totálne psychicky ujetý maniak zabíja ženy kvôli ich vlasom a následne ich lepí na svoje figuríny. Neustále vzdychá, jeho vnútorný narušený hlas sa zosilňuje, nevypočítavosť narastá! Vraždy nie sú pre neho vykúpením, ale čiastkové checkpointy do samotného pekla. Nenapraviteľný gore-maker účtuje. ### Klasika žánru a to vďaka svojej priamočiarosti, jednoduchosti, nechutnosti a v neposlednom rade vďaka samotnému Joeu Spinellovi a štýlovému VHS coveru, ktorý patrí medzi tie naj z pomedzi hororových. ()

pornogrind

Maniac = Celkem obstojnej slasher, kterej sice neohromí příběhem, ale nabízí celkem povedený vraždy a sem tam i nějaký vydařený gore efekty. Pochválit se dá i killer (kterej je řádně vyšinutej) i obsazení Joe Spinell(a) do jeho role. Nejpovedenější scénou filmu je pro mě ta s brokovnicí. Kdy si vlastně Tom Savini učuchtal svoji smrt. Ani tohle všechno nestačí navíc jak na 3 silný hvězdy. ()

Slasher

Regulerní příběh masového vraha, podle klasické šablony týrání v dětství - rozdvojená osobnost - impotence - ventilace narušené stránky osobnosti v zabíjení. Málokterý film s podobnou tématikou je tak povedený. Je super, že prakticky po celou dobu sledujeme vraha a ne nějaké policejní vyšetřování a podobně. To by mohlo spadnout na obsazení do hlavní role, ale Joe Spinell je fakt ukázkový. Dojde také na dvě silné scény (jo, brokovnice a záchodky) a labužnickou roli Toma Saviniho, který se také postaral o hodně dobré a hodně krvavé efekty. A končí to celkem šíleně. Rozhodně bych tenhle film neoznačil jako vyvražďovačku, spíš než to čekejte něco ve stylu Henry: Portrait of a Serial Killer. Taky mi nezbývá než pochválit plakát, je to jeden z nejlepších co jsem viděl. ()

darkrobyk

Studie psychopatického vraha s báječnými gore efekty mistra Toma Saviniho, který sám ve filmu zemře šplouchavě třeskutou smrtí... Líbilo se mi místy velmi pomalé tempo (mnohé dnešní diváky ale možná spíše otráví) - pronásledování v metru, neuvěřitelně dlouhá škrtící scéna (dnes to má oběť po pár sekundách za sebou) či zdlouhavé očekávání přepadení modelky Rity v jejím bytě. Jakási variace na Psycho a podobné filmy, fanouškům se jistě vybaví i o dva roky mladší Fulciho Rozparovač z New Yorku (že by se mistr inspiroval?). Zajímavé je také přivlastňování si žen pomocí figurin a skalpů, byť stále dokola každá z nich představuje pouze ženu jednu. Kromě masakrování obětí se dočkáme i pěkné záhrobní scénky a v závěru jedné snové brutální... Typické poctivé osmdesátky. ()

• Ve scéně, kdy maniak pronásleduje svoji obeť v metru, vidíme z vagónu na nástupišti lidi. Při dalším pohledu ze stanice metra zde však žádní lidé nejsou. (giallo)
  • Poté, co vrah zabije ženu na záchodcích metra, donese domů (a nasazuje figuríně ) zrzavý skalp. Přitom zavražděná žena byla blondýna. (pornogrind)
  • Mimo to, že se Tom Savini ve snímku objeví v malé roli, podílel se i na speciálních efektech filmu. (pornogrind)

Elijah Wood vraždící a skalpující?

Elijah Wood vraždící a skalpující?

08.11.2011

Nedávno se objevil v kostýmu Froda na placu Hobita (můžete ho vidět i ve čtvrtém videoblogu z natáčení), ale výlet na Nový Zéland trval jen několik dní a nezabrání mu plně se věnovat jiným rolím.… (více)