Maniak

• USA Maniac

New York zaplaví strach. Krvilačný maniak po nociach zabíja ženy a odnáša si so sebou ich skalpy. Napriek tak nebezpečnej situácií nie sú niektoré miestne ženy dostatočne inteligentné na to, aby chodili ozbrojené, prípadne nechodili v noci von vôbec. A niektoré na to krvavo doplatia. Zdanlivo nepolapiteľný vrah je však tiež len človek so svedomím a s jednou traumou z detstva ukrytou hlboko vo vnútri jeho komplikovanej (rozum. psychotickej) osobnosti. A práve ona trauma môže byť preňho osudnou... (oli.G)

pornogrind

Maniac = Celkem obstojnej slasher, kterej sice neohromí příběhem, ale nabízí celkem povedený vraždy a sem tam i nějaký vydařený gore efekty. Pochválit se dá i killer (kterej je řádně vyšinutej) i obsazení Joe Spinell(a) do jeho role. Nejpovedenější scénou filmu je pro mě ta s brokovnicí. Kdy si vlastně Tom Savini učuchtal svoji smrt. Ani tohle všechno nestačí navíc jak na 3 silný hvězdy. ()

J*A*S*M

Přímočarý psychologický slasher (tato slova k sobě moc nejdou, ale jinak to nazvat neumím) s výtečným Joe Spinellem v hlavní roli. Jednotlivé scény vražd jsou dobré, dvě dokonce vynikající, jen je škoda, že je nepojí o trochu lepší příběh, poněvadž nebudeme si nic nalhávat - psychologie dobrá, děj nic moc. Atmosférickým vrcholem filmu je bez debat záchodová scéna, u níž jsem napětím téměř nedýchal, být podobného ražení celý snímek, tak už ho mám v osobní hororové topce. 70%, zaokrouhluji na čtyři hvězdy kvůli ostatními již zmíněnému posteru, ten je fakt špicovej. Horror movie of the year ()

VenDulin85

Beru ty Maniaky poněkud reverzně, ale... byla jsem zvědavá na původní verzi, jak to teda bylo, když maniak opravdu vypadal jak maniak.. No, musím říct, že skalpovací scény nebyly tak hrůzostrašné a.. no, neměla jsem tolik tendenci dívat se mimo monitor, což při Elájovi jsem fakt hlavou cukala, sice až na poslední chvíli, ale.. (můžu já za své opožděné reflexy??) Figuruje tu samozřejmě atmosféra doby vzniku, a ta se upřít nedá, takže zase úplně staršího Maniaka s pěkným finišem zatratit nemůžu, navíc ta scéna v metru (kdy sice přesně víte, co bude následovat.. ale o to je to lepší) prostě neměla chybu. Takže tři a půl*, zaokrouhleno jak v obchodech nahoru na 4* s tím, že mladší Maniak mě vycukal o něco více a lépe ;-). ()

S.Quentin QUALE

Vynikající atmosférický horor o vyšinutém slizounovi (skvělý Joe Spinell), který po městě nahání a vraždí mladý kočky, aby se na nich mohl ve šmajchlkabinetu ukájet. Film obsahuje několik špičkových scén, při kterých se všecko ve vás zpomalí, tohle je nejlepší Lustigův film. Na rok 1980 naprostá paráda. 80% ()

Mr.Apache

Přerostlá verze Rona Jeremyho žije v bytě s figurínami. Po nocích vraždí a skalpuje ženy, protože v dětství na něj maminka byla zlá. Jednou si takhle vezme brokovnici, vyskočí na kapotu auta a ustřelí hlavu Toma Saviniho, sedícího uvnitř. Kdyby v Maniacovi nebyla tato legendární scéna, šlo by o hodně zapomenutelný snímek. "Ron" funí, kňourá, hovoří s přízrakem své matky a občas skalpuje další oběť. Naštěstí se později začne motat kolem fešné fotografky a její sexy modelky, takže to nakonec získá i jistý erotický náboj, který Maniaca zachraňuje od podprůměrného hodnocení. ()

• Ve scéně, kdy maniak pronásleduje svoji obeť v metru, vidíme z vagónu na nástupišti lidi. Při dalším pohledu ze stanice metra zde však žádní lidé nejsou. (giallo)
  • Poté, co vrah zabije ženu na záchodcích metra, donese domů (a nasazuje figuríně ) zrzavý skalp. Přitom zavražděná žena byla blondýna. (pornogrind)
  • Daria Nicolodi měla původně hrát Annu D'Antoni, ale nemohla odjet z Itálie do New Yorku na natáčení, protože natáčela ještě film Inferno (1980). (Chatterer)

Elijah Wood vraždící a skalpující?

Elijah Wood vraždící a skalpující?

08.11.2011

Nedávno se objevil v kostýmu Froda na placu Hobita (můžete ho vidět i ve čtvrtém videoblogu z natáčení), ale výlet na Nový Zéland trval jen několik dní a nezabrání mu plně se věnovat jiným rolím.… (více)