Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Boss321

Mé první setkání s kontroverzním režisérem Davidem Lynchem, který rozdělil diváky na dvě poloviny, na ty co ho zbožňují a naopak. Námořník Ripley surově ubije černocha, který ho ohrožoval nožem, je odsouzen a po téměř dvouch letech propuštěn na podmínku. Po propuštění se zamilovaná dvojice rozhodne pro útěk před nepřející Lulinou matkou do New Orleans, čím Ripley poruší podmínku. Během cesty plné bizarních postav po nich půjdou zabijáci najetí Lulinou matkou.... Mezi Nicolasem Cagem a Laurou Dern to slušně jiskří a zahráli perfektně, hlavně Cage se mi moc líbil. Za vyzdvihnutí určitě stojí postava Bobbyho Perua ztvárněného Willemem Dafoem, který zastínil i ústřední dvojici. Zběsilost v srdci se dá vyjádřit slovy jako vášeň, láska, nespoutanost či nenávist........ ()

pan Hnědý

Wild at Heart je plnokrevný bratr True Romance. Slizký Willem Dafoe, sexy Laura Dern, perfektní intimní dialogy a Lynchovská atmosféra. Velká škoda finále. ()

EdaS

V srdci nosím spíš Mulholland Drive či Modrý samet a Zběsilost jsem (ač Lynchův fanda) několikrát vypnul po úvodní čtvrthodině, přesto ale nakonec stála za to. Zatím jsem schopen jen trochy dojmologie: přes všechny násilnické excesy se mi zdála podezřele přehledná, pohádková, neměl jsem ten pocit tajemna jako u výše jmenovaných snímků. Snad mi chybí ty typické rudé závěsy a trpaslíci... Víc po další projekci. ()

H34D

Lynchovy trademarky do filmu znatelně prosakují, ale jejich využití je menší, než by se po sugestivním úvodu očekávalo. Příběh se přes smyslné zakomponování násílí a sexu line po dobrodružné cestě road movie, přes pološílené postavy až k milému, ale poněkud obyčejnému konci. Nevím, zda za tím spatřovat Lynchovu podvratnou práci s diváckými očekáváními, ale vzdává se tak filmové pointy a dobře načnuté práce s bizarní rovinou filmu. Zběsilost v srdci dobře pracuje s konotačními významy scén - dějová linie je prokládána zprvu nepochopitelnými vsuvkami (škrtnutí sirkou, oheň, scéna na záchodě), které si však později navzájem dodávají smysl. Jakkoliv je sledování Zběsilosti v srdci záživné, postrádám výraznější tah na branku, čímž nemyslím ani tak závěr samotný, jako to, že film nikam pořádně nesměřuje. 7/10 ()

xxmartinxx

U Lynche někdy nevím, jestli je jeho film jen divný, nebo i něco víc. U Zběsilosti v srdci po tom ale pátrat ani nechci - je to prostě perfektní road movie a romantika v jednom. Nechytlo mě to sice bezvýhradně, ale zážitek je to nepochybný. ()

igi B.

Bizarně-šílená road-story křížená s love-movie s obskurně-romantickým happy-endem v nejlepším Giffordovsko-Lynchovském duchu... "Moje sako z hadí kůže je symbol mé individuality a víry v osobní svobodu..." dí Sailor a se zběsilostí sobě vlastní prorve se marností a protivenstvím až k věčné lásce s Lulou. "Škoda, že je tak daleko za čarodějem ze země Oz, škoda, že za ním nemůžeme..." Jojo. Nevadí! Davide! Sailore! Lulo! Love me tender... Lahůdka pro náročné, fajnšmekry a znalce. Nic k popcornu s colou... ()

dobytek

Vizuálně působivý, ale děj je tak nějak o ničem. Prostě bych řek, že to je takový pěkně natočený nic. Přestože má film 2-hodinovou stopáž, tak něco zajímavýho se tam děje dohromady asi tak 30 minut a zbytek jsou jen obrázky, na který se dobře kouká. Nemůžu napsat, že by to snad byla nuda, ale ve chvíli, kdy padly titulky, mě jen napadlo, že to bylo úplně o hovně. Potěšil mě tak zejména Willem Dafoe, kterej tu hrál opravdu odpornýho slizouna a konec konců i Cage, kterej dřív hrál taky něco jinýho, než ty svoje šablonovitý klaďase. Možná dám filmu ještě jednu šanci a pokusim se ho sehnat v originálnim znění a mrknout na to znovu. Zatim dávám 3 hvězdičky. update: Po dlouhý době tady něco napíšu... Zběsilost v srdci bylo moje první setkání s Lynchem. Tenkrát jsem ještě netušil, že jeho filmy jsou samoúčelný nesmysly. Teď už to naštěstí vim, takže znovu se na to určitě dívat nebudu. Hodnocení ponechávám, ale myslim, že jsem to s těma 3 hvězdičkama poněkud přehnal. ()

Mr.Apache

První film, který jsem od Davida Lynche kdy viděl. (Šel jsem na to 3x, a pokaždé mě velice bavilo sledovat postupně se vyprázdňující kino.) Společně s Blue Velvet Lynchův nejlepší kousek. Doporučuji těm, kdo mají rádi svérázné rebelské hrdiny a rock´n´roll, nevadí jim trocha drsné brutality a bláznivé romantiky. K tomu je třeba samozřejmě připočítat i typicky lynchovské obskurnosti a jeho fascinaci temnotou. ()

Morien

Wot da fak? Celé moje šílenství a hladovění po filmu začalo tím, že mi někdy ve třinácti letech v horečce pustil tatínek Lost Highway a tento film byl od té doby mojí modlou, ultimátním psychopatickým filmem, nepřemožitelným, nejmocnějším nemocným snem. No, a teď se ledy třesou. Jak to udělat, aby film komplexně působil jako sen, je můj dlouhodobý studijní cíl (Mám potřebu na tomto místě prohlásit, že Inception smrdí, to nemá se sněním nic společného, maximálně tak s Matrixem a jeho pojetím "spánku".), a Wild at Heart dynamiku a znepokojivost snění, možná zase nutno prohlásit alespoň mého snění, ztělesňuje velmi přesně. Co přesně. To je ku*va ono! ♥ ()

gudaulin

Zběsilost v srdci je svým způsobem takový Indiana Jones po lynchovsku. Režisér vzal vysloveně brakový literární motiv a zpracoval ho jako inteligentní parodii příslušného žánru. Navíc tomu dodal své klasické ingredience, jako je zvrhlost, ujetost a zběsilost jeho postav, takže divák, který zná např. Modrý samet, dostane v podstatě totéž, jenže mnohem silněji jako ránu pěstí mezi oči. Je to vlastně jemná parodie, kdy režisér své postavy záměrně přehnal do karikatury. Film je zajímavý už tím, jak šílenou hudbu mixuje do romantických nebo naopak temně thrillerových situací. Používá svoje oblíbené herce, jako je např. Laura Dern, kteří dobře ví, jaký je Lynch pošuk, a dokážou mu vyjít vstříc. Zároveň tady ještě Lynch neujíždí do vyloženě halucinogenních poloh a film je dobře konzumovatelný širším okruhem publika. Celkový dojem: 80 %. ()

Sarkastic

Tak jsem si po delší době pustil Lynche v očekávání další šílenosti, ale Zběsilost mi přišla na jeho poměry vcelku „normální“. Tedy, dějem (docela přímočarým a nijak zvlášť originálním), postavy byly švihnuté dostatečně (a právě o nich film je). Především Marietta a Peru (pokud beru v potaz ty důležitější pro „příběh“, těch vedlejších roztodivných tu je pak pochopitelně také pěkná řádka). Ladd mi svou nádhernou nesnesitelností pila krev po litrech snad od jejího prvního záběru, Dafoe byl tak perfektně slizký, že se mu podařilo vytvořit jednu z jeho nejlepších kreací vůbec, prakticky každý záběr si ukradl pro sebe, a je jen velká škoda, že si na něj divák musí tak dlouho počkat (ústřední pár pak paradoxně příliš výrazný není, ačkoliv je tu Cage docela sympaťák a Dern zase dost sexy). Film si plynul, u některých scén jsem se nejistě smál (snad to bylo účelem, i když např. „Lov bizonů“…co to sakra?!), ale nejvíc člověka zajímalo ono vyústění. A to by nesměl být Lynch, aby nezvolil velmi kontrastní závěr, že…Celkově to vidím na slušné 4*. ()

Dudek

Z tohoto snímku jsem měl docela strach, neboť jsem měl tušení, že s panem Lynchem si do oka moc nepadneme. Příčí se mi totiž představa režiséra, který je chválen za filmy, které nikdo nechápe... Nakonec to však dopadlo ještě celkem dobře, protože Zběsilost v srdci se nejspíše řadí mezi těch pár Lychových filmů, které jsou pochopitelné... Nakonec však není o co stát, charaktery postav a vizuální stránka filmu jsou sice ucházející, ale hroší je to z dějem samotným, který není nijak moc chytlavý. Ano, sice je tam pár zajímavých situací (především strašidelná autohavárie a šílená matka před zrcadlem) a symbolických scén, zbytek však nějakou kvalitou nepřekypuje. Chvílemi jsem se opravdu nudil, na druhou stranu jsem se chvílemi i náramně bavil, protože některé scénky jsou opravdu geniálně nesnímané a doprovázeny ještě geniálnějším hudebním doprovodem. Nejvíce mě však zaujal samotný, Tsunami_X kritizovaný, závěr. Celkově bych film označil za silnější průměr... [TOP 19/15 84%] ()

Gilmour93

„Don´t turn away from love, Sailor.“ Jeden z těch relativně snadných Lynchů, který mě však žádným aspektem neposadil na hýždě. V jeho Interstate 60 pro starší osmnácti let vidím krom reklamy na tabákový průmysl jen opatrné pilování formy na Lost Highway a Mulholland Dr., nicméně Wild at Heart si může přičíst jedno významné plus za to, že mi poprvé umožnila vidět Cage sloužícího oddaně své roli. Stejně tak potěšili Harry Dean Stanton a Dafoe, jehož chlípník Bobby Peru musel v minulosti opakovaně znásilnit Zubní vílu. Jedna hvězda navíc za ten romantický konec jak z husího brku ocelové Daniely. „Love me tender, love me sweet, never let me go / you have made my life complete, and I love you so..“ ()

Aluska88

Tvorba Davida Lynche se mi teprve začíná otevírat a Zběsilost v srdci je jedním z prvních filmů, které jsem od něj zhlédla. Nedokážu jej popsat jinak, než jednoduše jako "Lynchovinu." K Nicolasu Cageovi mám specifický vztah a stále si jeho herectví nedokážu zařadit. Má charisma, má svoji tvář, má své filmy, ale nějak se pořád nedokážu rozhodnout v tom, jak vlastně (ne)hraje. Je tak výborný, nebo je špatný a v hraní přehání? Tento dojem jsem pocítila i při kreaci Laury Dern. Stále ji vidím jako "tu ženu z Jurského parku" a její transformace do sexy a sexem posedlé ženské s blonďatým hárem, červeně zmalovanými ústy a vykuřující jednu cigaretu za druhou, je velmi... odlišná. Diane Ladd jako hystericky šílená Lulina matinka předvedla silně zneklidňující kreaci, kterou byste u nikoho rozhodně zažít nechtěli. A Willem Defoe je zase ukázkový slizoun. Svým typicky ďábelským "Defoeovským" úsměvem nyní odhalil naprosto odpuzující chrup a předvedl nevybíravé způsoby chování vůči Lulu. Willeme, to se přece nedělá, takto děsit mladé dívky:) Závěrečné Cageovo pěvecké vystoupení na kapotě auta a události, které mu předcházely, jakoby si Lynch parodicky vypůjčil z romantického filmu. Velmi milé:) Postavy Nicolase a Laury mi často připomínaly Mickeyho a Mallory z originální bláznivosti Olivera Stonea, Takoví normální zabijáci. ()

genetique

Rozmýšľal som od ktorého filmu začať pozerať Lyncha aby som ho pochopil. Asi najpochopiteľnejší film od Lyncha aký som kedy videl, no aj tak je to proste osobitý štýl. Totálna uletenosť, nechápal som jedine pohľady kamery cez veštiacku guľu. Proste tak ako niekomu nesadne suchý Allenov humor, tak mne nesadnú Lynchove filmy, ktorým sa snaží dávať až nejaký siedmy zmysel. Ale Cage spolu s Dafoem boli bohovskí démonickí. 70%. ()

Madison

Od detstva, kedy moje filmové zmysly ovládal Jurský park, som mala Lauru Dern zafixovanú iba v tomto trháku a teraz, keď sa po rokoch dívam na jej dráždivé sexuálne tendencie, mám pocit, akoby ma niekto obaril horúcou vodou. Dá sa povedať, že Lynch je môj obľúbenec, Willem Dafoe si tu zahral nepríčetného diabolského zvrhlíka a scéna ,,Fuck me. Fuck me." ma aj vďaka jeho hrôzostrašnému výzoru úplne katapultovala. Možno je toto jedna z mála lynchovín, kde môžeme polemizovať o stabilnej dejovej linke. Napriek tomu si však nesmieme klamať do očí.............. Lynch je masochistický, perverzný, nechutný sexuálny maniak, no ak niekto považuje Zbesilost v srdci za istý druh umenia, ktorým autor potrebuje vydať na povrch svoje temné predispozície - nemám námietky. ()

dwi

Již po několika minutách lze zcela jistě určit Lynchův charakteristický rukopis. Spousta mlžení, temné budování atmosféry s patřičně vybičovanou psychikou hlavních postav (jak záporných tak kladných), občasná nelogičnost se spoustou symbolů, amorálnost světa a mnoho jiného. Tato témata, stejně jako spousta dalších, cyklicky proplouvají většinou Lynchových filmů a přesto nezavání stereotypem, i když... V případě Zběsilosti v srdci se již o jistém stereotypu dá mluvit. Typické režisérovi figurky se mění v kýčovitou vrstvu neobvyklých povah a fyzických disfunkcí (jednonohá vražedkyně, Peru a jeho vyviklané zuby). I lehká symbolika tu jaksi nejde dohromady se syrovou estetikou. Zůstává jen obyčejný příběh v oduševnělém kabátku. Lynch buď stárne (případně se u něj projevuje sentimentální akcent) nebo se mu nedostává nápadů. ()

Kaka

Žádná dynamická road movie, ale brutální a tak trochu "pošahaná" jízda, jejíž obsah jsem buď nepochopil, nebo je opravdu tak nablblý, jak mi přišel. Lynch se tady ukazuje opět ve své vrcholné formě. Servíruje nám jednu divnost za druhou. Některé scény ve filmu byly tak šílené, že jsem je absolutně nepobral, jiné byly zase naprosto mimo příběh, navíc Lynch na můj vkus strašně zmateně stříhá. ()

sud

Lynchova bizarnost, balancující na hranici roadmovie, krimifilmu a kýče. Neuvěřitelné (a zdánlivě nepředstavitelné) střídání žánrů, postav a ujetých režisérových vizí a obrazů, které mohou být stejně tak prvoplánovými oblbováky, jako chytrou satirou na Hollywoodskou komerci. A je to na vás, milí diváci, jestli na jeho hru přistoupíte. 80%. ()

Radko

Nezvyčajná autoturistika zamilovaného páriku cestami obklopenými znepokojujúcimi úkazmi zla, utrpenia a bolesti. Ozvláštnenia sú podávané podivnými charaktermi postáv, obskúrnymi a fyzicky zohyzdenými týpkami a pastelkovou krikľavosťou. Tieto atribúty spolu s dusivou a nejasnou atmosférou niektorých scén sú plusom. Absencia hlbšieho príbehu, snaha šokovať násilím, hysterické vrešťanie, mechanické opakovanie scén sexu, neúčelné použitá symbolika zrážajú celkové hodnotenie nadol. Rozporuplné pocity po ukončení, v ktorých dominujú jednotlivé výtvarno-režijné nápady nad celkovou koncepciou dejovo minimalistickej uleteno - gýčovitej mileneckej cesty za večnou láskou. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti