Vražda, rozporuplný soudní proces a zakázaná láska. To je Zubaté Oostří, thriller ostrý jako břitva o zločinu a vášni. Bohatá velmi známá žena je brutálně zavražděna. Smrtící zbraní je lovecký nůž se zubatým ostřím. Jeff Bridgess hraje Jacka, manžela oběti a také hlavního podezřelého. Jeho obhájkyně Teddy Barnes si je jistá, že je Jack nevinen. Brzy s ním navzdory všem etickým zásadám prožívá milostný vztah. Jack je okouzlující, ale je opravdu nevinen, jak se zdá? Nebude Teddy jeho další oběť? Strhující závěr filmu je jeden z důvodů, proč bylo ZUBATÉ OSTŘÍ opěvováno kritiky a nominováno na Oscara. (oficiální text distributora)

dochvvv

Zápletka je na poměr data výroby docela dobrá i zpracování ujde. Co vyloženě skřípe je závěr. Ale ten se u detektivek dopředu neprozrazuje.... ()

Alekks80

Na rozdíl od většiny ostatních zde jsem byl filmem hrubě zklamán. Už podruhý za poslední týden jsem se koukal na soudní drama a jedna z věcí, co měly oba společného, je totálně nepřipravená a slabomyslná obžaloba. V obhájci to naštěstí zachraňuje McConaughey a hlavně děj mimo soudní síň, takže jde spíš o thriller než o drama. Zubaté ostří bohužel nejvíce selhává v tom, na čem má být postavené a to jsou dialogy. Celá obžaloba plave na vodě, svědci jsou nepřipravení, nevěrohodní a hlavně nic podstatného nevědí. Bridgese by z toho vysekala i opice s mozkovou obrnou. A ten konec je taky vůbec nedává smysl. Jestli tady někdo viděl herecký koncert, tak já tedy ne. ()

baron156

Thriller ostrý jako břitva..... drama ze soudního prostředí, které sází na nevědomí do konce, až se ukáže tvář vraha. Dobrý výkon Jeffa Bridgese a Glenn Close. ()

JohnnyV

Pamatuji si, jak jsme se jednou o tomhle filmu bavili někdy v páté na základce, učitelka to slyšela a pak z toho byl humbuk na SRPŠ, kde rodičům vytýkala, že nás nechávají se dívat na takové filmy. To ještě bylo s hvězdičkou. ()

Vindemiatrix

Soudní krimithriller ve starém stylu, s propracovanými forenzními reáliemi a dobře vystavěným příběhem/případem. Jak se věci mají, si nejspíš spočítáte už tak po patnácti minutách filmu, ale precizní provedení vás stejně udrží u obrazovky až do konce. Škoda jen stereotypního rozřešení kriminální zápletky, v němž se doposud inteligentní vrah zachová zhruba stejně logicky jako Homer Simpson. 70 % ()

Mezerník

Mírný nadprůměr, po čtvrt století už trochu překonané (poprvé viděno 2011). Téměř od začátku jasná zápletka, ta závěrečná scéna je až parodií :) ()

McGuffin

Zubaté ostří, Jagged Edge napsal Joe Eszterhas. Vyšetřování vraždy skončí zjištěním, že bylo špatně. Ale na nápravu už není čas, tak šup, zkratka, konec a titulky a vzpomínka na zbytečnou hodinu a půl lichého pátrání. A pakže prý nejde unudit k smrti. https://www.macguffin.cz/ ()

Sejkorka

Výborný snímek, který je zajímavý i po téměř 40 letech. Režisér Richard Marquand zemřel v necelých 50 (embolie) , asi by nastočil víc pěkných filmů  m.j. Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho. Zde je výborná Glenn Close, v roli obhájkyně Teddy. Jeff Bridgess (Jack) určitě nezaostává. Vražda, rozporuplný soudní proces a zakázaná láska. Pokud by film preferoval jen tu vraždu, bylo by to na 5*. ()

bernstein

Teddy Barnesová je právnička, ktorá sa stále spamätáva z pochybných metód svojho kolegu, a ujme sa obhajoby Jacka Forrestera, ktorý je obvinený z vraždy svojej manželky ostrým nožom. Postupne prepadá Jackovej zvodnej sile a Teddy sa zamiluje do muža, ktorého teraz musí brániť, zdá sa však, že jej problémy sa ešte zhoršia ... Keď som to videl v 80.-tych rokoch prvýkrát, bol som pripútaný na plátno v kine a v tom čase by som tomuto filmu dal 4 hviezdičky ... s odstupom času je to pre mňa dobrý ... = 3*. ()