Anděl s ďáblem v těle

TV spot
Komedie / Erotický / Hudební
Československo, 1983, 98 min

V šantánu na zámečku Riviera se baví pánové z lepší společnosti. Elegantní „zaměstnavatelka“ děvčat Gábi Stolařová, zvaná madam, dbá na hladký chod svého podniku. Do Riviery přichází hledat „práci“ bývalá studentka a příležitostná operetní zpěvačka Renáta Vaňková. Madam ihned odhadne, že tato dívka se sebejistým chováním, přitažlivým tělem a andělsky nevinným obličejem bude pro její luxusní nevěstinec silným magnetem... (Bontonfilm)

TV spot

horskejvlk

Jedna hvězda za herecké obsazení a další za vykouzlení opravdových 20tých let a 1.republiky, toť vše. Jinak hovadina neskutečného formátu, mezinárodní bankéř, tedy jeho synek se ve “fajnovým bordelu” odpaní s prostitutkou a pak ji pojme za manželku... cha cha cha, v rámci společnosti by se znemožnil a smála by celá Praha i s fůzí Paris. Ale jako laciná aktovka určená zejména na export jo, pamatuji si v kině přístupnost až od 18 😍 ()

NinadeL

Zajímavost z rozhovoru "Ladislav Županič: Pro herce neexistuje tabu", který vyšel 15. května v čísle 22/2000 Týdenníku rozhlas. Všechny operety a muzikály u vás uváděné neslouží pouze k pobavení diváků, v některých se objevují i ožehavá témata a aktuální problémy. Jedná se hlavně o to strefit se inscenací do správné doby. Dvě inscenace, které jsme uvedli, byly takříkajíc zlomové a také nejrizikovější: Klec bláznů a Řek Zorba. Klec bláznů snad vůbec poprvé na české jeviště přináší problém homosexuality. Den před její premiérou shodili poslanci ze stolu zákon o registrovaném partnerství. V tu chvíli jsme se stali nositeli určité myšlenky a najednou ta hra byla aktuální. Ještě se nestalo, aby někdo v hledišti projevoval nelibost - je to totiž úžasně lidský příběh. Řek Zorba je v podstatě novodobou tragédií. Přišel v době, kdy jsou lidé rozčarováni z politického dění i ze samotných politiků, z jejich namyšlenosti a sebestřednosti, začínají pochybovat o smyslu života - a najednou jim Zorba přináší poselství, že život je krásný a přes všechny potíže, starosti a strasti stojí za to žít. Dalším příkladem je Anděl s ďáblem v těle. Tento film byl natočen v roce 1982 a tehdy působil jako nostalgická a legrační vzpomínka na první republiku, kdy poslanci zneužívali poslanecké imunity, měnila se vláda, rozdělovaly se funkce, strany si mezi sebou vyřizovaly účty. Uběhlo několik let, vrátila se demokracie i se svými neduhy, my jsme tuto inscenaci uvedli a jeden kritik napsal, že to je první politická satira. ()

Hombre8

Další z případů, kdy absolutně nechápu hodnocení. Tolik puritánů a škarohlídů tu v naší zemičce prostě není. Škoda, že nejde seřadit hodnocení podle času. Mám totiž podezření, že totiž opět někdo ze slovutných otců zakladatelů dal odpad a ovečky se pak už jen zase přidávaly. Muzikál, fraška, férie, či jakým přívlastkem tuhle docela vtipnou komedii lépe stylizovat, není přímo mojí parketou, ale přesto považuji tenhle dvojfilm za zdařilý. Původně hodnoceno třemi, na truc přidávám čtvrtou! ()

PTuranyi

Svojím spôsobom príjemne rozkošná kabaretná fraška, ktorá však bez prvoplánového humoru paroduje politiku, malomestskú morálku a pretvárku. Všetko sa však deje akosi na pozadí kabaretného ruchu nevestinca madam Gábi, takže si môžeme spolu s hrdinami povzdychnúť: "To je ale bordel." ;) Politické peltichy sú tu tiež vlastne len v náznakoch podobne ako šteklivé scény a celým tým virvarom sa ako červená niť vinie kariéra sladkej Renáty, aby sa ukázalo, že je vlastne "k*rva" a to nie len doslovne. Okrem imunity pána poslanca a vtipných špecializácií pracovníčok lásky je hlavným komickým prvkom zanietený inšpektor Buliš so svojím premotivovaným prístupom a erektilnou disfunkciou, ktorá prejde vždy po povýšení. Produkcia aj herci sú dobrí no filmu chýba väčší ťah na bránu, takže výsledok je priemerný. ()

slavo75

Musím sa priznať, že som bol trocha prekvapený pomerne nízkym hodnotením oboch týchto filmov, pretože podľa mňa je štylizácia do prvorepublikového obdobia dokonalá. To, čím u mňa oba tieto filmy stúpli, sú práve hudobné varietné čísla. Sú profesionálne zvládnuté ako po hudobnej tak aj po choreografickej stránke. Dodnes ma mrzí, že ani v čase vzniku filmu ani s odstupom rokov, nevydalo žiadne hudobné vydavateľstvo album so skladbami z tohto filmu. Nie sú to síce žiadne hudobné skvosty, napriek tomu ide o veľmi príjemne štylizovanú hudbu so zaujímavými textami aj aranžmánmi. Mňa osobne zaujala aj výprava a kostýmy. Dejová línia filmu tiež nie je nijako podpriemerná a mňa ako diváka od začiatku do konca zaujímalo, ako to celé vlastne dopadne. Dekadentná spoločnosť zámku Riviéra sa dokázala zabávať naozaj veľmi uvoľnene, v niektorých miestach mi to prišiel ako veľmi otvorený film s pomerne odvážnymi scénami. Oba snímky rozhodne patria do zlatého fondu českej kinematografie. ()

• Ako "Anton" mravnostnej polície poslúžil filmárom Steyr VI. 12/60 PS z roku 1924. (Raccoon.city)
  • Hana Buštíková (tanečnica Miriam) a Dana Vlková (zpeváčka) boli iba príležitostné herečky. V skutočnosti sa jednalo o ženskú spevácku dvojicu s názvom Kamelie, veľmi populárnu hlavne v 80. rokoch. Toto bol jediný film, v ktorom si zahrali obidve súčasne. (Raccoon.city)
  • Kvůli výrazné slovenštině Zdeny Studénkové ji v postsynchronech namluvila Eva Hudečková-Trejtnarová. (funhouse)