Klid noci

Roy Scheider se pustil do vyšetřování vraždy svého klienta. Hlavní podezřelou se postupně stává Meryl Streep.  Psychiatr Sam Rice (Roy Scheider) se musí na vlastní pěst pustit do vyšetřování vraždy svého klienta, jehož mrtvola byla nalezena v autě. Na základě výpovědí a spolupráce s policií se hlavní podezřelou stává Brooke Reynolds (Meryl Streep), ke které směřují všechny důkazy. Situaci ale komplikuje fakt, že se Sam s Brooke sbližují čím dál víc, než by mělo být. Je však ona tím vrahem? (oficiální text distributora)

Radko

Veľmi priemerný thriller, kde ako napínavé majú pôsobiť scény typu: Príde žena ku psychiatrovi a požiada ho, aby odovzdal hodinky jeho nedávno zosnulého pacienta žene, pretože od milenky by to nebolo celkom kóšer. Doktor súhlasí, hodinky necháva na stole. Onedlho prichádza ku psychiatrovi policajt. Vyšetruje vraždu psychiatrovho pacienta, toho komu patrili hodinky, ležiace na psychiatrovom stole. Zdrojom dramatickej situácie sú hodinky a to, či si komisár všimne, že patrili nebožtíkovi. A či sa doktorovi podarí ich šikovne šuchnúť do šuflíku. Nuž, čo dodať. Vrah je stále agresívnejší, bodá kde tu, kde koho. Na vlásočku visia aj životy Strípky a Šejdra. Ale viete - thriller. Typický osemdesiatkový. V takých hlavní hrdinovia len tak mirnix - dirnix nezomierajú. Priemer v každom ohľade. ()

Phobia

Nedokázalo mě to udržet v napětí natolik, abych si ve střední části nehodila půlhodinového šlofíka. Meryl Streep jako mladší ještě neměla patřičné charisma, Roy Scheider mě kdovíjak nebere a mám za sebou tolik hororů, že mě hned tak nějaký film nevyděsí (ať je tam strašidelných holčiček či šílených zabijáků sebevíc). Nechyběla tomu sice atmosféra, ale... ale. Stručně shrnuto: být mladší a nemít nakoukáno plno podobných filmů, možná by to bylo za 4*, takhle jen mírný nadprůměr - 65%. ()

choze

Výborný komorní thriller podle klasické šablony "vyšetřovatel se zamiluje do podezřelé z vraždy", viz. Moře lásky, Základní instinkt... A to je taky jediná věc, kterou bych filmu vyčetl - předvídatelnost. Jelikož je od začátku jediná podezřelá Streep, je jasné, že ona vrahem není (a zas tolik vedlejších postav tam není, abyste záhy neuhodli identitu vraha) a když v půlce filmu Schneider s matkou zanalyzuje sen zavražděného, je už jasné i pohlaví vraha a motiv. Zajímavý je přesah tohoto filmu do hororu, který to poněkud kompenzuje - nechybí tradiční rekvizity jako strašidelná holčička (snová scéna s ní se rozhodně zaryje do paměti) a scény typu "postava musí projít temným sklepením, ve kterém se ozývá šramot", přičemž do těchto klasických situací nejsou zasazeny ženy, jak tomu bývá zvykem, ale muži. A i ta zvláštní kráska Streep (která na konci předvede při vysvětlování své minulosti malý herecký koncert v jednom záběru) jakoby vypadla z nějakého italského hororu. ()

kaylin

Vzhledem k hereckému obsazení jsem čekal, že to bude ještě o něco lepší, ale musím uznat, že to rozhodně očekávání nenaplnilo. V konečném důsledku je to celkem normální thriller, který vás přece jen nechá až do konce hádat, kdo za tím vlastně je. Meryl Streep je v roli rozkošná a s Royem vytvořili zajímavý pár. ()

Aleee89

Zase jeden z filmů s Meryl, který je dnes trochu opomíjený. Přesto je to dobrý a napínavý thriller s patřičnou atmosférou. Role Meryl se trochu vymyká. Nebo se aspoň vyniká představě hrdinek, které dnes obvykle Meryl hrává. Hutná atmosféra filmu dodávala šmrnc, mělo to dobré herce a strach z filmu šel, i když jsem se dívala v poledne. Holčička s medvídkem se pro mě stane asi nezapomenutelnou. ()

• Původně se film měl jmenovat "The Stab", tedy "Ostří". (Alfréda)
  • Ve filmu je scéna, když Brooke Reynolds (Meryl Streep) vypráví o svém dětství, a především zdůrazňuje zvonici, kterou si stále pamatuje. Tento monolog trval bez jakéhokoli střihu přes tři minuty. (jezurka42)
  • Meryl Streep v jednom rozhovoru uvedla, že tento film považuje za ten nejhorší, který ve své kariéře natočila. (jezurka42)