Tajný agent MacGyver (RICHARD DEAN ANDERSON) je špecialistom pre extrémne náročné úlohy. Spolu so svojím nerozlučným priateľom Petom Thorntonom (DANA ELCAR) má neomylný čuch na hroziace problémy či katastrofy a dokáže sa zapliesť do každej nebezpečnej situácie. Pomáha ľuďom v ťažkostiach, zachraňuje ich ohrozené životy, ochraňuje nevinných, zabraňuje pred globálnymi pohromami či ekologickými katastrofami, marí zločinné plány zloduchov... To všetko s pomocou fenomenálnych znalostí zákonov fyziky a chémie, ktoré dokáže jednoducho, efektívne a prakticky využiť v reálnom živote tak, že ich aplikuje na bežné predmety každodenného života, aby mu pomohli „zázračne“ vyriešiť nebezpečnú situáciu. Máte problémy? MacGyver, preslávený svojou statočnosťou a všestrannými znalosťami, vynaliezavosťou, schopnosťami aj fyzickou zdatnosťou, neváha a prichádza okamžite riešiť vašu katastrofickú situáciu. (oficiální text distributora)

Acrobat

Úplne čerstvo v pamäti mám, keď som vstával ako žiak 8. ročníka o 04:50, aby som stihol Maca na Markíze o 05:00. Pointou bolo, aby som načerpal čo najviac nápadov pred okresnou olympiádou z chémie, do ktorej som postúpil. Výsledok však nebudem komentovať a sústreďme sa na antizbrojársku kampaň v podobe tohto ľúbezného seriálu. ()

MacGyver

OK, viem... MacGyverove nápady sú často pritiahnuté za vlasy, ale medzi seriálmi ide o klasiku všetkých klasík. Nekonečne inteligentný dobrák odsudzujúci akékoľvek násilie, nenáviadiaci zbrane a urputne chrániaci životné prostredie dávno pred dnešnou vykričanou enviromentálnou neistotou... Toť najkladnejší televízny hrdina všetkých čias:) Nezabúdajme, že prvé Macove dobrodružstvo vzniklo v roku 1985, takže stopy času sa už museli prejaviť... No aj tak nemôžem inak, 5 hviezdičiek!!!:) ()

Kosmik 1

Už jen pokusit se zalepit unikající kyselinu čokoládou vyžaduje kus odvahy. A když to pak nakonec ještě vyjde, tak všichni dosud známí seriáloví hrdinové mohou jen tiše závidět. :-) Richard Dean Anderson v roli odvážného, chytrého a důvtipem hýřícího MacGyvera, který dokáže ze stébla trávy vytvořit bombu. Ale líbí se mi, že si seriál vlastně sám ze sebe utahuje, protože reagovat na otázku: "Snad nedokážeš udělat výbušninu ze žvýkačky" odpovědí: "Proč, máš snad u sebe nějakou?" nemůže myslet nikdo vážně. :-) Pilotní díl k známému seriálu mého dětství a z nostalgie nejde dát jinak než plný počet. Neznám nikoho mého věku, kdo by MacGyvera neznal. A to už taky něco znamená. :-) 95% ()

K.O.vi

MacGyvera si vybavuji už z dob totáče... Dávali to tenkrát na ORF1 a my, co jsme bydleli na jihu Čech a měli zesilovač na anténě, tak jsme to viděli... Já v té době chodil na první stupeň, tak jsem to doslova žral - i když jsem neuměl německy (v tomto případě to bylo snad i jedno). Akční "kutil Tim", který vždy pomůže dobru. Dnes se na to dívám už trošku jinak, ale stejně... tenhle seriál prostě neurazí, 60% ()

Sa.sa

Začátek je zajímavý jak jde zničit raketu, která je na kopci... Jinak je super jak si udělal raketový motor tím, že "zplacatil" světlici a výstřelil... :))) Druhá část je, že jde zachránit vědce do laboratoře, která je v podzemí... Našel si krásnou pomocnici, kterou vzal sebou na pomoc... Hurá únik kyseliny sýrové zastavil čokoládou :P a díru ve zdi udělal pomocí 1 tabletky sodíku a čutory s vodou :P ()

• Pouze zde uvidíme MacGyvera střílet ze zbraně. (Sharky95)
  • Hneď v úvode, kedy MacGyver (Richard Dean Anderson) omráči jedného z vojakov a nasádza si jeho čiapku, je hrnček s vodou pred ním otočený uchom doprava, no v nasledujúcom zábere je otočený naopak. (Lukoh)
  • Existujú dve rôzne verzie pilotnej časti:
    1. Vysielala sa v USA a väčšine krajín sveta. Má klasické intro a po úvodnej akcii nasleduje scéna v observatóriu.
    2. Vysielala sa len v niektorých krajinách (napr. Slovensko, tv Joj), po úvodnej akcii nasleduje scéna v Pentagone a má odlišné intro. (Philip_J_Fry)