Picard cestuje časem a snaží se zabránit zničení lidstva. (SkyShowtime)

Etherium

Najlepší posledný seriálový diel/film ktorý som vôbec kedy videl v akomkoľvek seriále a jednoznačne dávam 100 % bez akéhokoľvek zaváhania. Herecké výkony, Stewart je neuveritelný a hlavne, hlavne ten DEJ, tu vôbec nejde o efekty, alebo akciu, ale o ten vyšperkovaný dej do posledného detailu+ strih a ako dobre to bolo zahrané... ()

PeteBuck

Nová generácia dala týmito dvoma časťami za celým seriálom veľmi slušnú bodku. Čo sa už o filmoch, bohužiaľ, povedať nedá. Výborné diely, kde sa stretneme s Tashou, opäť sa objaví starý známy Q, napätie až do konca. Pôvodne mala byť aj ôsma séria, jednotliví herci mali zmluvu až na 8 sérií, ale ich honoráre šli do riadnych výšin a bolo treba točiť Star Trek za výrazne menšie peniaze, takže sa tvorcovia sústredili radšej na DS9 a Voyager a Picardovu posádku dali do filmov. Bolo by fajn, keby mali seriály taký dôstojný koniec ako v tomto prípade. ()

jjjerry

Novou generaci jsem měl rád, Q byl super. Od finálového "dvojdílu"=filmu jsem ale čekal trošku víc. Hezky zamotané prolínaní času, jako vždy s hlubší myšlenkou co je realita, co sen a nebo jen halucinace. Jen něco málo tomu chybělo. ()

honza.g

Kdo neviděl aspoň pár sérií STNG, tak z tohoto filmu nepochopí, co je na tom fenoménu tak poutavé. Ale i takoví lidé mohou ocenit dobré sci-fi řemeslo. Pro nás, trekies, je to důstojné rozloučení, my víme, že kdyby se film rozdělil na 2 díly, patřily by do série jako mírně nadprůměrné. A to proto, že celá série je hodně dobrá. ()

ezop1012

Záverečná časť bola výborná, ako vždy ide hlavne o príbeh a protagonistov. Q je teraz nejak vážny a cele sa to nesie v dramatickom momente, celá posádka enterprise bojuje do posledného dychu. Avšak, keby som mal zhodnotiť seriál ako taký s jeho siedmimi sériami, tak herci respektíve hovorme radšej o postavách, lebo možno sú v tom herci nevinne, tak niektoré tam boli len do počtu. V abecednom poradí: data, q, picard, trojova, worf, ostatní protagonisti nemali patriť medzi hlavných hrdinov alebo sa ani vôbec nemali objaviť. Inak neviem prečo, ale pri sci fi filmoch typu star trek si stále spomeniem na jadziu dax, ale netuším prečo. ()