Romance X

• Francie Romance (více)

Paul a Marie. Milují se, žijí spolu, ale dochází ke krizi jejich sexuálního vztahu. Frustrovaná Marie se vrhá do riskantních dobrodružství s náhodnými známostmi... Neuvěřitelně otevřená sexuální zpověď režisérky Catherine Breillat. Tak otevřená, že jednu z postav musela ztvárnit pornohvězda Rocco Siffredi. Stalo se tak poprvé v dějinách světové kinematografie. Nečekaný skandál na plátnech kin. Film, který Francie oslavuje, Británie zakazuje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

DDT

Sice nejznámější, ale rozhodně ne nejlepší film C.B. Všechny postavy filmu jsou v rukou režisérky pouhými loutkami, ilustrujícími její poněkud feministické teorie. Některé monology hlavní hrdinky (zmítané sexuální touhou a přitom zhnusené ze všech mužů) jsou nechtěně komické. Přesto film stojí za vidění, protože takhle tvrdohlavých a vyhraněných režisérů je dnes celkem poskrovnu. A pár scének je docela trefných. ()

choze

Pomalý, neuvěřitelně naivní pseudoartistní feministický soft-porno blábol, který funguje jako prvotřídní nechtěná komedie. Zatímco otevřenost sexuálních scén, kdy (nesmírně otravná) hrdinka uprostřed dialogu začne kouřit svého přítele, působí jak má, otevřené mluvení o sexu vede akorát k bezpočtu neskutečných perel (moje oblíbené: "NEMůŽEŠ SE VZPAMATOVAT Z TOHO, ŽE TI HLADÍM PIČU, CO?" nebo "KDYBYS USEKALA DESETI MUŽůM JEJICH PÉRA A HODILA JE NA JEDNU HROMADU, ŽÁDNÝ BY TO SVOJE UŽ NEPOZNAL. MĚL JSEM O TOM POŘAD V RÁDIU."), což obzvlášť vynikne ve scéně, kde se Rocco v posteli snaží naslouchat hrdinčiným dementním výlevům. Zápletka o ženě, co se před frigidním mužem utíká k nevěře s cizinci, nezní nijak originálně, ale zajímavou ji činí hrdinčino hluboké pohrdání svým tělem, které ji vhání do náručí různých oplzlých existencí. ()

Tomco

Catherine Breillatová je defka ako sa patrí. Hnusná, odporná feministka, ktorá je zrelá na odstrel. A hlúpa je dvojnásobne z toho dôvodu, že má talent robiť filmy! Akonáhle sa však otvorí protagonistom huba poviete si, že autorka filmu musela počas natáčania požrať za kamión lisohlávok a do toho zapíjať redbull s vodkou. Pani (ale zrejme z presvedčenia slečna) Breillatová, želám Vám skoré uzdravenie! ()

Brejlil

Co s tím? Už když jsem to viděl v kině, přišlo mi to zbytečné. Otevřené sexuální scény prázdnotu scénáře nezachrání. Hrdinka se chová jako naprostá kráva (tak dlouho provokuje nějakého černocha, až jí znásilní a ona se diví, o zbytku její motivace nemluvě), Siffredi opravdu není herec, a v celém díle je jen jediný vtipný nápad se střihem (semeno na břiše vystřídá zelený gel pro ultrazvukové vyšetření). Zbytek je nuda. A to poté přišla Anatomie pekla, děs ještě větší. ()

farmnf

Už úvodní dialogy tohoto dílka Catherine Breillat vás vyděsí. Ne svým ero obsahem ale debilitou. Vůbec jsem nepochopil, proč si ho ten sladký chlapec nedá vykouřit. Potom následuje klišé známé nejen z kinematografie ale i z literatury. Žena jde souložit a kouřit jinam. Jak to bývá u Catherine Breillat je tu frajer s postaveným kladivem Rocco Siffredi majitel agentury PK62. Do toho ještě započtěte mizerný český dabing a o zkažené odpoledne je postaráno. No a ta štětka Ducey, nebo jak se zove, se hodí do erotického filmu jako pěst na oko, hubená bezkozá nohatá kráva. ()