Romance X

• Francie Romance (více)

Paul a Marie. Milují se, žijí spolu, ale dochází ke krizi jejich sexuálního vztahu. Frustrovaná Marie se vrhá do riskantních dobrodružství s náhodnými známostmi... Neuvěřitelně otevřená sexuální zpověď režisérky Catherine Breillat. Tak otevřená, že jednu z postav musela ztvárnit pornohvězda Rocco Siffredi. Stalo se tak poprvé v dějinách světové kinematografie. Nečekaný skandál na plátnech kin. Film, který Francie oslavuje, Británie zakazuje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Brejlil

Co s tím? Už když jsem to viděl v kině, přišlo mi to zbytečné. Otevřené sexuální scény prázdnotu scénáře nezachrání. Hrdinka se chová jako naprostá kráva (tak dlouho provokuje nějakého černocha, až jí znásilní a ona se diví, o zbytku její motivace nemluvě), Siffredi opravdu není herec, a v celém díle je jen jediný vtipný nápad se střihem (semeno na břiše vystřídá zelený gel pro ultrazvukové vyšetření). Zbytek je nuda. A to poté přišla Anatomie pekla, děs ještě větší. ()

Radko

Pohľad do vnútra ženského myslenia. Intímny, jemný myšlienkami, sexuálne otvorenejší formou (ale určite nie šokujúci). Vcelku konvenčný dej: Muž nechce súložiť so svojou frajerkou, tá hľadá uspokojenie inde (náhodná známosť v bare, nadriadený) je neustále komentovaný aktuálnymi vnútornými pocitmi ženy, často odrážajúcimi vzájomne si odporujúce a zdanlivo nepochopiteľné vonkajškové reakcie ako výsledok zaujímavého myšlienkového pochodu - ženy sú skutočne úplne iné ako muži. Explozívny záver sa Breillatovej opäť vydaril (podobne ako v "Á ma soeur!" ). Pozn. A čo Rocco Sifredi vo vedľajšej úlohe ? Za jeho herecký výkon si nepochybne zaslúžil minimálne Oscara ! Tak dobre ako na ňom, som sa už dlho nepobavil. ()

farmnf

Už úvodní dialogy tohoto dílka Catherine Breillat vás vyděsí. Ne svým ero obsahem ale debilitou. Vůbec jsem nepochopil, proč si ho ten sladký chlapec nedá vykouřit. Potom následuje klišé známé nejen z kinematografie ale i z literatury. Žena jde souložit a kouřit jinam. Jak to bývá u Catherine Breillat je tu frajer s postaveným kladivem Rocco Siffredi majitel agentury PK62. Do toho ještě započtěte mizerný český dabing a o zkažené odpoledne je postaráno. No a ta štětka Ducey, nebo jak se zove, se hodí do erotického filmu jako pěst na oko, hubená bezkozá nohatá kráva. ()

Morloth

Tento film od odpadu zachraňuje pár opravdu pěkných záběrů, pro které však nemá cenu tuto hovadinu sledovat. Nejen, že herecké výkony jsou ubohé, nejen, že logika a snaha vyprávět příběh jde do pozadí. Ne není pravda, nejde dopozadí, je naprosto nepřítomná. To vše obohaceno nepochopitelnými a přihlouplými dialogy. Poslední dobou je moderní natáčet pobuřující, sexuálně otevřené výpovědi. Tyto filmy se většinou snaží zařadit do kategorie artových a svým hlubším náhledem ospravedlnit vulgaritu v nich obsaženou. Sem tam se to celkem podaří (viz. Intimita) sem tam takový pokus selže (viz. Romance X). Ano, snaha o uměleckost by tu byla, což je patrno již z filosofujících úvah hlavní protagonistky, ale paní režisérka si vylámala zuby na své nechopnosti a vytvořila naprosto nudný a nezajímavý blábol s jedním detailním záběrem porodu a pár penisy. ()

Master19

Nikdy by mě nenapadlo, že takový film může natočit žena. Už spousta umělců (teď mám na mysli i třeba sochaře, malíře...) se snažila upozornit na podprůměrná dílka jejich vyumělkovanou kontroverzností. Někomu se to i povedlo (z filmové tvorby mě napadají třeba "Kanibalové", kteří by v Hollywoodském pojetí stáli za starou belu), ale režisérce ani hercům tohoto "filmu" ne. A i jako porno je to béčko :-) ()