Romance X

• Francie Romance (více)

Paul a Marie. Milují se, žijí spolu, ale dochází ke krizi jejich sexuálního vztahu. Frustrovaná Marie se vrhá do riskantních dobrodružství s náhodnými známostmi... Neuvěřitelně otevřená sexuální zpověď režisérky Catherine Breillat. Tak otevřená, že jednu z postav musela ztvárnit pornohvězda Rocco Siffredi. Stalo se tak poprvé v dějinách světové kinematografie. Nečekaný skandál na plátnech kin. Film, který Francie oslavuje, Británie zakazuje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Brejlil

Co s tím? Už když jsem to viděl v kině, přišlo mi to zbytečné. Otevřené sexuální scény prázdnotu scénáře nezachrání. Hrdinka se chová jako naprostá kráva (tak dlouho provokuje nějakého černocha, až jí znásilní a ona se diví, o zbytku její motivace nemluvě), Siffredi opravdu není herec, a v celém díle je jen jediný vtipný nápad se střihem (semeno na břiše vystřídá zelený gel pro ultrazvukové vyšetření). Zbytek je nuda. A to poté přišla Anatomie pekla, děs ještě větší. ()

DDT

Sice nejznámější, ale rozhodně ne nejlepší film C.B. Všechny postavy filmu jsou v rukou režisérky pouhými loutkami, ilustrujícími její poněkud feministické teorie. Některé monology hlavní hrdinky (zmítané sexuální touhou a přitom zhnusené ze všech mužů) jsou nechtěně komické. Přesto film stojí za vidění, protože takhle tvrdohlavých a vyhraněných režisérů je dnes celkem poskrovnu. A pár scének je docela trefných. ()

choze

Pomalý, neuvěřitelně naivní pseudoartistní feministický soft-porno blábol, který funguje jako prvotřídní nechtěná komedie. Zatímco otevřenost sexuálních scén, kdy (nesmírně otravná) hrdinka uprostřed dialogu začne kouřit svého přítele, působí jak má, otevřené mluvení o sexu vede akorát k bezpočtu neskutečných perel (moje oblíbené: "NEMůŽEŠ SE VZPAMATOVAT Z TOHO, ŽE TI HLADÍM PIČU, CO?" nebo "KDYBYS USEKALA DESETI MUŽůM JEJICH PÉRA A HODILA JE NA JEDNU HROMADU, ŽÁDNÝ BY TO SVOJE UŽ NEPOZNAL. MĚL JSEM O TOM POŘAD V RÁDIU."), což obzvlášť vynikne ve scéně, kde se Rocco v posteli snaží naslouchat hrdinčiným dementním výlevům. Zápletka o ženě, co se před frigidním mužem utíká k nevěře s cizinci, nezní nijak originálně, ale zajímavou ji činí hrdinčino hluboké pohrdání svým tělem, které ji vhání do náručí různých oplzlých existencí. ()

Radko

Pohľad do vnútra ženského myslenia. Intímny, jemný myšlienkami, sexuálne otvorenejší formou (ale určite nie šokujúci). Vcelku konvenčný dej: Muž nechce súložiť so svojou frajerkou, tá hľadá uspokojenie inde (náhodná známosť v bare, nadriadený) je neustále komentovaný aktuálnymi vnútornými pocitmi ženy, často odrážajúcimi vzájomne si odporujúce a zdanlivo nepochopiteľné vonkajškové reakcie ako výsledok zaujímavého myšlienkového pochodu - ženy sú skutočne úplne iné ako muži. Explozívny záver sa Breillatovej opäť vydaril (podobne ako v "Á ma soeur!" ). Pozn. A čo Rocco Sifredi vo vedľajšej úlohe ? Za jeho herecký výkon si nepochybne zaslúžil minimálne Oscara ! Tak dobre ako na ňom, som sa už dlho nepobavil. ()

Prochy38

Celkem chápu postoje jednotlivých zemí, diváků i filmařů jako takových. Herecky je film zvládnut dokonale, u mě fakt nadšení. Co se týče příběhu nebo lépe děje, zdá se mi, že mírně pokulhává. Proč by někdo takový s někým takovým byl. Proč? Jaký ten vztah měl smysl? Žádný boha!!! Ale tak, o něčem to být muselo… Co se týče peprnějších scén, myslím, že zbytečnost. Spíše snaha autorky více šokovat, více na sebe upozornit. Povedlo se, schvaluji, mám radši filmy bez obalu, víc takových!! ()

Časové pásmo bylo změněno