Dobrodružství Sherlocka Holmese - Série 1 (1984) (série)

Osamělá cyklistka (S01E04)

(epizoda)
  • Velká Británie The Solitary Cyclist (více)

V dalším případu bude muset Sherlock Holmes napravit následky své vlastní hlouposti. Navštívila ho totiž mladá dáma, která ho požádala o pomoc v naléhavé záležitosti. Na osamělé cestě jí pravidelně pronásleduje záhadný cyklista. Z jejího vyprávění navíc vyplývá, že musí čelit intenzivnímu zájmu dvou cizinců, kteří znali jejího jediného strýce. Sherlock tuší, že dívce hrozí nebezpečí, ale podcení jeden zásadní detail. Podaří se mu dívku zachránit před tím nejhorším osudem? (Česká televize)

Johannka

Je až zvláštní, jak poklidný a zdánlivě bez děje tento díl byl, přesto byl uklidňující a bylo příjemné se na něj dívat - čišela z něj Sherlockovská atmosféra. ()

Víteček

Dobral jsem se toho, že preferuji takovéto low-key případy oproti moderním přespříliš komplikovaným a přetechnizovaným pokusům. Tohle je takové hezky normální a člověk by klidně věřil, že takový detektiv může existovat. I ten Watson je tady schopnější a sympatičtější. ()

Nut

Totální holmesolog (jako např. já) má tu výhodu (ano, výhodu), že dokonale zná každý příběh a může se tak soustředit na filmové zpracování, které s geniálním JB prostě nemá chybu. ()

Mapl

Vynikající díl. Malinko slabší začátek. Ale pak se děj rozběhne a člověk málem nestíhá sledovat. Pocit tísně z neznámého cizince je místy velmi intenzivní, skvěle zahrané ze všech stran A hospodská rvačka je prostě skvělá. ()

zimi

Zase pod Sherlockovu úroveň, nechápu stále čeká na nějaký těžký případ a nakonec vezme vše! Začíná mi tento seriál lést na nervy, je to zesměšňování Sherlocka a ti co toto brání a dávají vysoké bodování, tak tomu napomáhají a ani si to neuvědomují!!!!! Zklamání ()