Timecop

všechny plakáty
USA, (1997–1998), 6 h 27 min (Minutáž: 43 min)

Epizody(9)

Recenze uživatele majo25 k tomuto seriálu (10)

Timecop (1997)

"Píše sa rok 2007. Cestovanie v čase je už skutočnosťou. Ale aj na zlé ciele sa zneužíva. Preto sa sformovala organizácia na dohliadanie v čase." 9-dielny seriál, hoci pôvodne sa malo malo natočiť až 13 dielov, zakapal na tom, že nebol divákmi dobre prijatý. Je jasné, že na pôvodny film to nemá, ani JCVD sa neobjavuje, ale téma skrýva(la) potenciál. Ten sa nepodarilo naplniť asi aj kvôli tomu, že bol seriál určený aj dospievajúcemu publiku, čo znemožňovalo drsnejší prístup či viac napätia a temnejšieho spracovania. Škoda. Napriek tomu ide o relatívne záživné dielko so sympatickým aj keď menším osadenstvom (iba 4 osoby), obstojnými efektami (aj keď sa s nimi neplytvalo), akciou a hláškami hlavného predstaviteľa. Škoda, že originalita epizód nie je silnou stránkou - väčšinou sa jedná o obohatenie sa zmenou minulosti; tá sa rovnako na škodu najčastejšie pohybuje medzi rokmi 1928 až 1977. Svetlou výnimkou je hneď prvá epizóda, ktorá prináša sériového vraha z budúcnosti, ktorý sa neskôr ešte 2-krát objaví, a tiež 5. epizóda s Nacistami a jadrovou bombou (tá bola točená ako prvá v poradí a má viacero odlišných prvkov a tá jediná mi ostala aj v spomienkach, keď som seriál kedysi sledoval v televízii). Na film seriál nemá, to som už napísal, ale tunajšie hodnotenie tiež neodzrkadľuje kvality seriálu, ktoré sú v niektorých smeroch nadpriemerné a myšlienka seriálu vie myslím osloviť aj dnes. ()

A Rip in Time (1997) (E01)

Rok 1888 a Jack Rozparovač 2.0. Podarený úvod seriálu, v ktorom sa hneď skáče na vec a epizóda nepostráda akciu, high-tech prvky a niekoĺko šťavnatých slečien. Sranda je len v tom, že keď sa mierne zmení minulosť, ľudia v prítomnosti si pamätajú pôvodnu minulosť a zmenu sa dočítavajú až v novinách. :-) ()

The Heist (1997) (E02)

Rok 1977 a doba "poctivej" kriminalistiky. Viac psychologická epizóda o premárnenom živote poliša, aj keď sa dostavuje aj akcia a hlášky. Logan opäť vyzrádza tajomstvo o ceste z budúcnosti. ()

Stalker (1997) (E03)

Rok 1956 a svet Hollywoodu. Trochu škoda, že Logan protivník z budúcnosti sa znova objavuje už takto skoro, v 3. epizóde. ()

Public Enemy (1997) (E04)

Rok 1928 a Al Capone. Aj keď ide o pokračovanie predchádzajúceho dielu z časovým zločincom z budúcnosti. Hlavne ten začiatok úteku je dobrý. Minulosť už veľmi nie. ()

Rocket Science (1997) (E05)

Rok 1944 a Nacistické Nemecko. Dar atómovej bomby Hitlerovi je nebezpečný oriešok pre zásadnú zmenu budúcnosti. Je tu aj krátky návrat do Nacistami zmenenej prítomnosti. Divné je, že blondínku pre túto epizódu zmenili za brunetku....škoda, že neostala dlhšie. ()

Alternate World (1998) (E06)

Rok 1989 a Loganova tínedžerská minulosť. Zaujímavá zmena reality, v ktorej je zločinec časovým policajtom a Logan recidívnym zločincom. Síce to nie je logicky ošetrené a logické nezmysly sa len tak sypú, ale čo do atraktívnosti zatiaľ najlepšia epizóda. Ešte do toho krátky románik s kolegyňou. ()

Lost Voyage (1998) (E07)

Rok 1939 a paluba zaoceánskej lode. Opäť medzivojnová doba a jednoduchá zápletka o obohatení sa teroristov prostredníctvom času. Nič výnimočné. Aj keď scény, kde ženy v spoločenských toaletách odrovnajú ozbrojeného teroristu dvoma údermi sú výnimočné - svojou trápnosťou. ()

D.O.A. (1998) (E08)

Hlásim svoju smrť alebo Prehraj to znova, Jack. Začiatok veľmi dobrý, ísť do nedávnej minulosti, aby sa varovalo pred smrťou vyzerá byť super. Škoda, že sa nakoniec z toho stáva iba taká nudnejšia vyšetrovacia akcia s menším záverečným zvratom. Nevyužitý potenciál, ktorý sa navyše ešte kráti neustálou sentimentalitou veliteľa. ()

The Future, Jack, the Future (1998) (E09)

Nedobrovoľne posledná epizóda, v ktorej sa vyskytuje doteraz neprezentovaná postava (obsadená Brucom Campbellom) - tá je nielen Loganovým kolefom a blízkym priateľom, ale považaná za jedného z najlepších mužov oragnizácie - no nezasmejte sa. Zápletka o obohatení sa kúpením akcií konkurenčnej časovej spoločnosti je trochu krkolomná a ničím seriál neobohacuje, skôr prináša nevysvetlené otázniky. ()