Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Meryl Streep a Jack Nicholson sehráli v tomto odlehčeném pohledu na jednu novodobou krachující romanci úžasný herecký duet. Rachel píše v New Yorku o kulinářském umění a Mark je zase známý fejetonista z Washingtonu. Oba se potkají na svatbě společného známého a Rachel se do Marka i přes jeho výhrady k manželství bláznivě zamiluje. Pořídí si dům i dceru a Rachel doufá, že spolu budou žít šťastně až navěky... ovšem jen do té doby, než Rachel, čekající už druhé dítě, odhalí Markovu nevěru. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (82)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tema je zaujimava, ale spracovanie je tak neskutocne nezazivne, ze na konci som mal pocit, ze som dopozeral nejaky trojhodinovy art o chove bangladezkych skunkov. Napriek tomu davam neutralnych 5/10, pretoze film urcite kvality ma. Ale pokial sa tesite na herecke koncerty zucastnenych megahviezd, tak budete sklamani. Odohraju si len svoj tuctovy standard. ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Koukám na to hodinu a říkám si, herci jsou dobrý, něco tam asi je, trochu i snad humor, ale něco zásadního tam chybí. Nikam se to nehýbe, nemá to nosný příběh. Nemá to strukturu. Je to jak kdyby někdo přecitlivěle přepisoval svoje zážitky. Válka Roseových je třeba zábavná v tom, že běžný věci napálí do extrému, kdy se chodí pochcat ryba. Ale tady nikdo rybu pochcat nedojde, tady se prostě musíš pronudit až do konce. PŘÍBĚH, KURVA, PŘÍBĚH je to, co dělá film. ()

Reklama

Turiec odpad!

všechny recenze uživatele

Film nemá vôbec žiadny náboj ani spád. Pripadá mi to, akoby prvo-scenárista-zúfalec písal dej a stupídne dialógy z donútenia. Ľutujem všetkých, ktorý žijú podobné životy ako hlavný predstavitelia. Snímka je až neuveriteľne nudná. Ak niekedy budete chcieť spáchať samovraždu unudením, prosím, určite si pozrite tento film. Bude to síce bolestivé, ale nebude to dlho trvať. ()

vickeyek 

všechny recenze uživatele

Díky bohu za Meryl Streepovou, která tento film zachránila. Herecké výkony jsou tohoto filmu silnou stránkou, také kamera a střih se dají hodnotit pozitivně. Bohužel celé dvě hvězdičky bude tento film stát naprosto neoriginální námět a patetické režijní zpracování. Film patří k těm, na které si vzpomenete snad jen díky Meryl Streepové, spíše se ale stane, že na něj brzy zapomenete. Popis filmu hovoří něco o komedii, dramatu a romantickém filmu - drama a romantika by ode mě dostaly jen jednu hvězdičku, dvě hvězdičky dávám místy velice vydařeným vtipným kouskům. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Začátek jako od Rosamundy Pilcherové. Dva lidé se dají dohromady, jsou šťastní, zamilovaní a z jejich společné lásky vzejde dítě. Jenže pak přichází zlom, osudové zjištění, které všechno převrátí naruby. Vyhlídky happy endu jsou rázem pohřbeny společně s romantickou idylkou. Od Hořkosti jsem nic nečekal. V pondělí dopoledne na Nově přece nemůžou dávat dobrý film. A tak sedím, čekám a co nevidím: Jack Nicholson! A hned další velké jméno: Meryl Streep a Jeff Daniels a Kevin Spacey (tehda ještě pěkné ucho) a Miloš Forman! Úplně mě však uzemnilo jméno režiséra – Mike Nichols. Hned mě napadlo: „tohle musí být bomba". Přinejmenším jako Cena za něžnost nebo Kramerová vs. Kramer. Bohužel, slavná jména vždy nepředznamenávají výborný film. Romance to byla pěkná, občas i vtipná (- „Časem to bude nádherný. - „Ale třeba se toho nedožijete.“), herci jako obvykle nepřekonatelní, ale chyběla právě ona titulní hořkost. Buďto byly emotivní scény bez emocí, nebo příliš sentimentální. A taky mi vadil ten feministický závěr (na scénáři se spolupodílela Nora Ephronová). Ale možná to podobně v životě chodí, bohužel. Nakonec, nebýt těch herců, k Pilcherové to nemá až tak daleko. 70% Apendix: Do smrti nezapomenu na scénu ze svatby se žvýkajícím Formanem. Nejspíš to nebyl úmysl, ale připadala mi nestydatě vtipná. ()

Galerie (123)

Zajímavosti (14)

  • Jak známo, menší roli Dmitriho ve filmu ztvárnil i Miloš Forman: "Mělo jít o postavu vulgárního jugoslávského kulturního atašé, na kterou jsem se podle Mika Nicholse hodil jak svým přízvukem, tak tak i svou slovanskou 'vitalitou'. Snažil jsem se mu vykroutit." I po desítkách let měl totiž stále na paměti nemilý zážitek ze své herecké účasti na filmu Alfréda Radoka Dědeček automobil (1956). Jenže "jsem byl Mikovi zavázán za to, že nám půjčil své vlastní děti do Ragtimu, a tak jsem mu to nakonec slíbil, i když jsem se předem obrňoval proti pocitům trapnosti, záchvatům sebepozorování a nutkání utéct." (NIRO)

Reklama

Reklama