En el pozo

• angličtina In the Quarry

POMO

Psychologicky kvalitně vykreslené zhušťování napětí mezi čtyřmi lidmi na pikniku. Ženská hloupost podnětem pro mužskou žárlivost, vedoucí ke skupinové tragédii. Akorát se toho zde uděje na celovečerák málo a zbytečně pomalu. Přece jenom to není Polanski, ale čistá žánrovka, u jakých jsme v podobné konstelaci zvyklí na další, ještě vyhrocenější pokračování konfliktu. [Sitges FF] ()

Filmmaniak

Komorní drama/thriller o třech mužích a jedné ženě (všichni ani ne třicetiletí), trávících společný letní den u zatopeného lomu, přičemž ta žena je přítelkyní jednoho z nich, s druhým zahýbá tomu prvnímu a ten třetí je přítomen hlavně kvůli tomu, aby to riskantní setkání nepůsobilo až moc nepravděpodobně (což se úplně nedaří). Film je postaven na pokřivených charakterech postav, jejich vyhrocujících se vztazích a konfliktech, dlouhých dialozích, solidních hereckých výkonech, omezených lokacích, několika úsporných rekvizitách a na pomalém budování nervózního napětí a atmosféry plné nejistoty, úšklebků, podezřívání a vyhrožování. Docela působivé divadlo za použití minimálních prostředků, i tak ale nelze zakrýt fakt, že většina filmu je především zdlouhavým čekáním na to, až se něco konečně stane, a upřímně řečeno se toho nestane zas až tolik. Pár scén nicméně za to čekání stojí. ()