Posádka se musí vypořádat s parazitickými mimozemšťany připomínající mračno, kteří zničili centrální datové skladiště. (SkyShowtime)

darkrobyk

-Můžu být proti, když se vzácně a poprvé všichni zainteresovaní na Enterprise shodli?- Láska přenáší nejen hory, ale dokáže se postavit i nepřátelské síle mimozemské inteligence. Jako vždy nápadité a řešení přijde na poslední chvíli. ()

majo25

Scotty sa nám zamiloval a takmer zabúda na svoje povinnosti. Ale vkus má dobrý. Zápletka je zaujímavá, ale trebalo na nej viac popracovať, aby sa diváci o záhadnom jave nedozvedeli iba tak, že im to ten "jav" sám vyjavil. Dekompresná komora má teda obrovskú moc. ()

sirien

Zajímavě vypadající námět prvního kontaktu se natahuje a postupně tuctovatí a nudne, aby se odhalila kýčovitě ohraná backstory a všechno tam zbytečně zezáporákovatělo. Navenek klasický SF, uvnitř prázdnota. ()

Lina

Tady trochu kulhá zpracování, takže výsledek není tak efektní. Přitom jde o typicky trekovský námět. Zas jedno nebezpečné setkání s pozůstatky dávno zaniklé civilizace a to v podobě, jaká tu zatím nebyla.  "Vaše prognóza mě potěšila, pane Scotte. Je tam i doktor McCoy, nebo ho najdu ve strojovně?" ()