Přijíždí jezdec

Svojí půdy se nevzdá za žádnou cenu... Blíží se konec 2. světové války a Divoký západ prochází překotnou proměnou. Po dlouhá období to býval kraj dobytka a malých rančů, teď ale začínají vítězit zájmy pozemkových magnátů a těžebních společností. Farmářka Ella Connorsová vydržela vzdorovat ze všech nejdéle, ačkoliv přitom musela procházet peklem. Čeká ji klíčová sezóna, která rozhodne o osudu rodinného ranče. Na ten si dělá zálusk bohatý rančer Jacob Ewing, který touží ovládnout celé úrodné údolí. Do boje o lukrativní pozemky se navíc přidávají zástupci naftařské společnosti, kteří by zde rádi zahájili zkušební vrty a těžbu ropy. Neústupná Ella má ale k rodné půdě tak silné pouto, že je pro záchranu ranče ochotna obětovat úplně vše. Na pomoc najímá válečného veterána Franka, který jí pomáhá bránit majetek před nenasytným Ewingem i naftařskou společností. Mocný Ewing ale nedaruje nikomu nic zadarmo, proto nadešel čas splatit dávné dluhy... Westernový příběh představuje střet dvou nesmiřitelných táborů, jejichž přístup navždy proměnil podobu Divokého západu. Ústřední trojici postav ztvárnili tehdejší přední hollywoodští herci Jane Fondová, James Caan a Jason Robards. (Česká televize)

vyfuk

Nečekaná záležitost v kině naslepo. Film, který jsem nevěděl, že existoval a asi bych se na něj jen tak nikdy nepodíval. Už kvůli nečekaně nízkému hodnocení. Protože za mě film není nic hrozného. Konečně je to western, který ukazuje cowboye zcela doslovně, což se mi snad ještě nestalo. Rozjezd lehce vágní a to samé i motivace různých antagonistů, kteří jsou také nečitelní. Nicméně jinak hudba skvělá, herci také, pasáže s přírodou a krávami pecka. Zároveň i nečekaně vtipné. Za mě příjemný film. Zdarma v kině docela zážitek. ()

Han22

Farmářské drama, které si hraje na western, ač jsou 40. léta, kolem probíhá druhá světová, jezdí auta, létají letadla a hledá se nafta. A ještě na western podle těch nejhorších klišé - ostrá rančerka se sbližuje s nájemným kovbojem a čelí zlotřilému velkostatkáři. Je to děsně utahané, plyne to v doslova mrtvolném tempu i to sblížení hlavních postav přijde jen tak mimochodem. Jako by se tu zastavil čas, takže jediná starost je obstarat dobytek a dohnat ho na trh, kovbojové i rančeři nosí opakovačky, záporák většinu filmu v podstatě nic nedělá. Za Fondovou, která je opravdu výborná bych dal i tři, ale pak přijde dementní konec SPOILER: Kdy zlý velkostatkář prostě ranč vypálí, zabije šerifa, pokusí se zabít hlavní postavy, načež ty ho i s kumpány zlikvidují ve westernovém stylu. Nikdo asi nebude řešit 4 mrtvoly... prostě ne, Pakula mě unudil k smrti a na konci otrávil a na víc jak 2* to není. ()

haWranka

Charaktery sympatické, děj hezky plynul. Bohužel mám takový pocit, že si za pár týdnů ani nevzpomenu, že jsem něco takového viděla... ()

bearmeedek

Měl jsem snahu přizpůsobit se při sledování filmu všem dobrým hodnocením, ale nešlo to. Zdlouhavý konverzační film, příliš dlouhé na to co se událo, nic nového, slabé. ()

Verunka84

Netradicni western, kde se nebojuje proti indianum, ale Jane Fonda si tu jako svobodna rancerka snazi udrzet svoje pastviny pred sousedem Ewingem v podani Jasona Robardse, ktereho kdysi odmitla. Ewing pak cast svych pastvin proda pro vrtna pole...Jane jako Ella je tu pekna drsnacka, ale celkove me to nejak extremne nebavilo. Caan je ale sympos ()

ostravak30

Přijíždí jezdec je opravdu netypický western. Chybí v něm indiáni, klasičtí kovbojové, přestřelky a Divoký západ jak ho známe. Vypadá jinak, ale taky se píše rok čtyřicet pět. Skoro o sto let později než se běžné příběhy z tohoto žánru odehrávají. Bohužel si tvůrci pro diváky schovali velkou nudu, která graduje až v závěru, ale to je zase kapánek přehnané. Vždyť samotný požár doprovázejí obrovské plameny, které doslova vytrysknou zpod zápraží. Samotný souboj není zvlášť dramatický. Jedná se spíše o chvílemi romantické, místy nostalgické vzpomínání na dobu, které nenávratně zmizela už o mnoho let dřív. Za zmínku též stojí, že Dennis Lynton Clark dosud žádný scénář nenapsal a i pak jen dva další. Mě zaujalo jméno Ewing, jež bylo v tom roce použito ještě jednou. Roku 1978 se počal natáčet slavný Dallas. A i zde se mluví o ropě...že by úvodní film do seriálu? :-D ()

mac000

Příběh trochu předvídatelný, ale přesto plyne příjemně a dvě hodiny utečou jako nic. Spolehlivý výkon Jane Fondové i Jamese Caana. A k tomu nádherné záběry americké přírody. ()

Gig

Krásný snímek s westernovým feelingem. Kdysi jsem si odpozoroval statisticky takovou známku fajn westernu. Když se tam objeví krávy a jedná se o western, tak to bude ono. A ano, bylo to ono. Navíc Jana Fondová, dcera Franka tedy Henryho Fondy. Navíc můj oblíbený "Šajen" tedy Roberts. No a jako třešinka Mississippi tedy James Caan. Jinak výborný dabing ČT s Miroslavem Moravcem. Vřele doporučuji. ()

rochelka

Dílo je to celkem zajímavé a herci podávají slušný výkon,věřím,že kdybych to viděla s titulky nebo v českém dabingu,bylo by možná hodnocení i vyšší. Takhle mi ho sráží příšerný polský ,,dabing" a to,že mi utekl začátek filmu. Ale James Caan byl zatraceně sexy:o) ()

gizi

Průměrný, ničím nevynikající film (snad až na ukázku chytání krav, to bylo povedené a není to běžně vidět; jak ty krávy dokážou zdrhat!). Konec tomu nasazuje korunu - zbrklý, nepromyšlený... 55%, 13.2.2016. ()

horskejvlk

Tak to už je jen stín divokého západu. Rok  1945 dožívají rančeři už je to jiná společnost i styl života.Film je hlavně nuda, takové několikrát kopírované obrazy, v roce 1945 už začíná Rock Roll a kovboj nového typu jménem Hud kterej obšťastňuje paničky a kašle na etiku kowboje. Tenhle jezdec je jen závěrečný epitaf staré doby. ()