Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1892 ztroskotá na pobřeží Austrálie loď. Neštěstí přežije pouze jeden námořník a mladá žena, Philadelphia Gordonová, která na lodi cestovala společně s rodiči. Její výchovy se tak ujímá přísný strýček Charles a teta Hester. Na cestu do nového domova se Philadelphia vydává společně se strýčkem Charlesem na kolesovém parníku po řece Murray. Zde se také poprvé setkává s charismatickým kapitánem plavidla - Brentonem Edwardsem. V roce 1984 získal seriál v Austrálii ocenění ve dvou kategoriích na Logie Awards. Předlohou k seriálu byl stejnojmenný román australské spisovatelky Nancy Cato. (mibara)

(více)

Recenze (37)

HonzaMag 

všechny recenze uživatele

Další z australských seriálů, který se mi vybaví z "dávných osmdesátek" tentokrát v čele s Sigrid Thornton. Tahle Australanka mne jednu dobu přímo pronásledovala - mihla se v řadě filmů a dalších seriálů - až jsem si říkal, že to snad ani není možné. Už tehdy jsem ji moc nemusel, přišla mi hrozně protivná, ale seriál nebyl špatný ... Vybavá se mi závody ve střihání ovcí a hláška "Žluťáci! Berou nám práci!" kdy místní dělníci stávkovali a zaměstnavatel je nahradil poslušnými asijskými spoluobčany.... ()

Kimon 

všechny recenze uživatele

Přikláním se k názoru některých uživatelů, že by stálo za to, tento krátký seriál na TV zopakovat. Moc bych doporučoval ČT1 nebo ČT2. Obsahovou hodnotou a zpracováním by ČT velmi slušelo. Zde na ČSFD se uvádí 4x100 minut, já měl potěšení tento seriál po mnoha letech vidět ve verzi 8x50 minut a to dokonce díky jednomu z vás i v kvalitním CZ dabingu. Tomu dobrodinci moc děkuji po velmi mnoha letech za oživení vzpomínek na velmi kvalitní filmové filmové dílko s mnou oblíbenou a příjemnou Sigrid Thornton. Volné pokračování dle knižní předlohy, vzniklo po několika letech (2x100min), ovšem bohužel již bez Sigrid Thorton a navíc s jiným jménem pod titulem režie. Najdete na ČSFD pod názvem All the Rivers Run 2 (TV film). ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál měl kliku, že jej soudruzi dovolili vysílat. Jelikož se to celé odehrává v pro našince dost exotickém prostředí, navíc je ústředním motivem řeka, kolesový parník a život osádky, měl tedy možnost se dobře vpít do tolika pamětí :-). Ale to není vše, i já dodnes zahvízdám tu ústřední melodii a i já vzpomenu zeleno-hnědých očí tehdy mladé a krásné Sigrid. Snad to ještě někdy ČT pustí, třeba klidně místo všech těch donekonečna opakovaných debilních Donutilů... * * * * ()

Chrysopras 

všechny recenze uživatele

Zajímavý, jak pracuje kolektivní paměť - mohl bych tu psát stejný střípky jako další uživatelé :-). Napadají mě dvě věci - jestli by vlastně bylo dobrý vidět to znovu? A jestli dnešní děti budou mít stejnou možnost společně zavzpomínat, když už televize zdaleka není jasným tahounem v předávání audiovizuální stopy, nemluvě o tom, že tu je mnohem víc stanic než tehdá ČST?! ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Síce som to s nadšením sledoval za detských čias, ale pamätal som si z toho už len to, že sa tam plavil po rieke nejaký parník. Tak som si to po rokoch zopakoval. Je to pekná romantika so silnou, sympatickou a peknou ženskou hrdinkou. Nečudo, že sú do nej zbláznení všetci chlapi. Samozrejme nesmie chýbať aj nejaký chlap do ktorého je zamilovaná ona, ale je to typický mačo, ktorý kvôli chlapskému egu robí jednu hovadinu za druhou, vďaka čomu mi miestami fakt liezol na nervy. Napriek tomu, že sa povahovo k sebe tí dvaja nehodili, tak potom čo v tomto seriály prežili rôzne krízy, tak verím, že to nejak spolu doklepali až do staroby. Jednotlivé príhody na parníku sú také neškodné až naivné. Niečo medzi nenáročnou telenovelou a trochu dobrodružným seriálom. Pred rokmi nič lepšie v TV nebolo a dnes vlastne tiež nie. Kinofilmy majú utrum a Netflix chrlí mizernú kvantitu. Takže nakoniec som celkom spokojný a rád som si seriál zopakoval. Potešil ma aj starý dobrý hviezdne obsadený CZ dabing. P.S: ústredná melódia je pekná, ale už som ju mal na konci seriálu plné zuby. 7/10. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Kolesový parník Philadelphia kapitána Brentona Edwardse si zahral parník Pevensey, vyrobený společností Permewan Wright & Co. Ltd. v roce 1911 v australském městě Moama. (Ampi)
  • V originálnom románe malo stroskotané dievča trinásť rokov, avšak pre televízne potreby jej vek upravili na 24-ročnú ženu. (Raccoon.city)
  • Sfilmovaný príbeh sa končí približne uprostred knihy, podľa ktorej bol natočený. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama