Pan Tau

Československo / Západní Německo / Rakousko, (1971–1978), 16 h 52 min (Minutáž: 29–36 min)

Předloha:

Ota Hofman (kniha)

Otto Šimánek, Josef Aleš, Františka Alešová, Jana Alešová, Marta Alešová, Karel Augusta, Josef Bek, Karel Bělohradský, Svatopluk Beneš, Josef Beyvl (více)

Série(4) / Epizody(33)

Celé generace dětí nejen v Čechách a na Moravě znají z televizních obrazovek kouzelného mužíčka s buřinkou a deštníkem. Pan Tau (O. Šimánek) se umí měnit v malého panáčka, nebo v dospělého muže a pomocí kouzelné buřinky plní různá dětská přání. Seriál vznikal postupně, po jednotlivých, samostatných dílech. První ucelená série byla spjatá s rodinkou malého kluka Emila (rodiče hráli S. Budínová a J. Sovák). S příchodem J. Wericha se seriál soustředil kolem malé holčičky Claudie (V. Helcelová) a jejího dědečka (J. Werich), kteří za pomoci pana Tau zažijí mnohá dobrodružství na svých cestách (čeští diváci ovšem tyto díly mohli v televizi zhlédnout až po roce 1989). V další sérii se mužíček s kouzelnou buřinkou dostane do nové rodiny Urbanových (J. Bohdalová a V. Menšík), kterým připomíná strýčka Alfonse (O. Šimánek), i tady pomáhá dětem svými roztomilými kousky. V poslední sérii se pan Tau dokonce ocitne na křídle letadla a způsobí řadu problémů letovému inspektorovi (V. Brodský). A hlavně ovšem přinese opět spoustu radosti dětem. (Česká televize)

Recenze uživatele trotlicek k tomuto seriálu (16)

Pan Tau a černý deštník (1975) (S03E08)

Víte co se zákonitě stane, když si vezmete s sebou ven deštník? Nebude pršet. Jenže tenhle borec dokáže poručit větrům i dešti, takže pršet prostě bude. ()

Pan Tau a velký ples (1975) (S03E09)

A já myslel, že Tau bude honit velkého psa a místo toho šoupe svoje střevíce na Komanč bále. Svět jde do ho.ven. ()

Pan Tau a rosnička (1975) (S03E10)

Pan Tau nám sbalil Nováckou rosničku? Tak alespoň bude mít o čem Blesk psát ... ()

Pan Tau a Aladinova lampa (1975) (S03E11)

Když už Vám vaše buřinka (stavebko) nestačí, vypůjčte si Aladinovu lampu! Ta Vám tu hypotéku srovná do latě ... ()

Pan Tau a zlatý kufr (1975) (S03E12)

Pan Tau hodil na náměstí zlatý kufr. A že to byl ryzí zlatý kufr se dozvíte v tomto díle. ()

Pan Tau odchází (1975) (S03E13)

Spousta lidí již odcházelo a kdo věří, že se již TauMan nevrátí, je blázen. Vrátí se s ještě větším kloboukem ... ()

Série 4 (1977) (S04)

Celá série je prostě jedno velký politicko-kouzelnický vzrůšo. ()

Poplach v oblacích (1977) (S04E01)

Dokud budete pane Taue lítat s Bojingem Maxem, neubude poplachu v oblacích. ()

Lov na slona (1978) (S04E02)

Lov na slona? Ano, protože na náplavce Vám za kilo vyzrálého slona dají 5Kč. Panu Taovi se to prostě vyplatí. ()

Noc v safari (1978) (S04E03)

Klobouk, který celou dobu nosil pan Kalous(ek), se nalezl někde na Vyšehradě po schůzce s Prýmulatem. A co řešili? Mimo jiné safarské a saharské slony a rozhodně pana Taubiše. ()

Pan Tau a kouzelnice (1978) (S04E04)

... že prej původně chtěla přiletět Saxána, ale neměla negativní výsledek testu na KouVid. ()

A která je ta pravá? (1978) (S04E06)

A která je ta pravá? Z kardashianek prej žádná pane TAU. ()

Od zítřka nečaruji (1978) (S04E07)

Pan Tau ztratil svou buřinku, ale víc mu vadilo, že neumí číst a psát jako děti, a tak se to s nimi učil. Tak s tím prostě seknul a bylo. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016