Reklama

Reklama

Tábor Sleepaway 2

(neoficiální název)
  • USA Sleepaway Camp II: Unhappy Campers (více)

Obsahy(1)

Vražedkyně Angela změnila své stanoviště a přesunula se do jiného Campu. Nyní je vychovatelkou, což nevěstí nic dobrého. Zabíjení si vychutnává různými metodami. A posílá tak do pekel skupiny mladých dívek. (darek kartac)

Recenze (61)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

No je to tak půl na půl. Klasický kempový slasher, pokračování docela zdařilého prvního dílu, se vyznačuje zejména naprostou absencí horrorové atmosféry. Ale nejen horrorové, ale jakékoliv. Film je špatně zahraný a celkově prostě nezáživně natočený. To, co se děje mezi vraždami, je prostě ubohá nuda (u slasherů spíš tradiční problém ...). Na druhou stranu má film velkou devízu v neuvěřitelně vysokém bodycountu (počet mrtvých), vraždy se na diváka valí v podstatě od začátku do konce, na nic se nečeká, jsou velmi vynalézavé a bolestivé, občas si film trochu pohraje s explotation prvky (topení v kadibudce) plus docela slušné hlášky. Vrah je jasný od začátku a v podstatě vyvraždí celý kemp. Finále, kdy "se objeví všechny mrtvoly" je fakt nevídané, to jsem koukal jak spadlý z višně. Goreefekty jsou ok, občas sice není vidět nic, občas je vidět až až (na to, že to je slasher ...). Na scénu se dostanou nástroje jako jsou nože, mačeta, rukavice Freddyho Krugera (!!nekecám!!), sem tam nějaký ten klacek v lese, vrtačka, motorová pila, šroubovák, struna od kytary a spousta dalších. Jo a nesmím zapomenout spoustu odhalených koziček, které na nás také vykukují v podstatě od začátku filmu v pěkně dlouhých scénách. Škoda té nezáživné a trapné atmosféry a ukrutně špatných herců, mohlo to být i za 4*... Každopádně pro milovníky slasherů naprostá povinnost!! ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Tenhle slasher je v prvé řadě hodně špatně nasnímaný, ve druhé neuvěřitelně hloupě napsaný a ve třetí (ovšem zdaleka ne poslední) neuvěřitelně komicky zahraný. Díky bohu za to, že tvůrci pochopili několik zásad kvalitního kinematografického neumětelství. Odlehčený přístup – extrémní počet mrtvol – výtečné hlášky. Jen ty závěrečné koule z jedničky tu chybí. CAMP! ()

Reklama

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Z kempu Arawak se přesouváme do kempu Rolling Hills. Spolu s tím se přesouváme i v čase. Angela je tak už dospělá. Přichází i výměna hereček v roli Angely. Jednička je tuctovej slasher, kterej zachraňuje především " šokující " konec. Dvojka mi přišla svižnější. Určitě vyšší bodycount + vtipný hlášky. Za mě spokojenost. Nic moc jsem si od toho nesliboval a nakonec mi to přišlo zábavnější než jednička. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle slasher má jednu velkou výhodu, a tou jsou vraždy, nemyslím jejich provedení, které sice je dobré, ale spíše o to kolik jich je. TAdy se vraždama opravdu nešetří a jde vidět že tvůrci jsou fanoušci hororů. Angela je stejná sviňa a práce jí jde od ruky. Jen škoda že se nedochovala ta atmosféra prvního dílu. Ono to ani první díl moc nenapodobuje ale celý film je jakási pocta camp slasherů. Jsem nadmíru spokojen. Navíc ta délka je totálně krásná a celý film parádně uteče. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Morálku v táboře je třeba udržet za každou cenu. Protože morálka musí být. Jedině tak je to správné. Myslím že žádné neskrývání vraha a jeho odhalení hned v prvních minutách filmu není vůbec špatný krok. Angela je skvělá, natolik skvělá a zábavná, že zastiňuje i fakt, že film v podstatě nemá skoro žádnou atmosféru, ačkoliv v něm zhebne plno táborníků a tábornic mnoha rozličnými způsoby. Napínavé to moc není, spíše už jen tipujete kdo a jakým způsobem bude odkráglován a zda je ta roztleskávačka ukáže ještě jednou, ale je to docela svižné a zábavné. Angela je prostě fajn, ale na tábor bych s ní nejel. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Ve scéně, kdy je Angela (Pamela Springsteen) v chatce s mrtvými obětmi, si můžeme v záběru zaostřeném na mrtvolu všimnout, jak vydechne. (darek kartac)
  • Když je na konci filmu v chatce záběr na mrtvoly, tak si u jedné můžeme všimnout LP, konkrétně od skupiny Flotsam and Jetsam a alba „Doomsday for the Deceiver“ z roku 1986. Tato hudba však ve filmu použita nebyla. (cmenda)

Reklama

Reklama