Reklama

Reklama

Tábor Sleepaway 2

(neoficiální název)
  • USA Sleepaway Camp II: Unhappy Campers (více)

Obsahy(1)

Vražedkyně Angela změnila své stanoviště a přesunula se do jiného Campu. Nyní je vychovatelkou, což nevěstí nic dobrého. Zabíjení si vychutnává různými metodami. A posílá tak do pekel skupiny mladých dívek. (darek kartac)

Recenze (61)

jonyyy 

všechny recenze uživatele

Takže dvojka opět trpí mizernými hereckými výkony. V jedné scéně, raději nebudu spoilerovat které, to dokonce vypadalo, jak kdyby děcka prvního stupně základní školy cvičily na školní besidku. Tak moc to bylo špatné. Ve scéně, kdy kamera zabírá postupně mrtvoly v chatce, se mi minimálně u dvou opět zdálo, že dýchají (tuto připomínku jsem psal za poslední měsíce už asi u 3 filmů). No na druhou stranu hlavní představitelka je sama o sobě děsivá, kdyby se na mě furt takhle někdo usmíval a neustále moralizoval, tušil bych, že je něco špatně. Tentokrát Angela vyřídila půlku kempu, takže celkově i přes připomínky, jsem se opět nenudil. 65% ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

No je to tak půl na půl. Klasický kempový slasher, pokračování docela zdařilého prvního dílu, se vyznačuje zejména naprostou absencí horrorové atmosféry. Ale nejen horrorové, ale jakékoliv. Film je špatně zahraný a celkově prostě nezáživně natočený. To, co se děje mezi vraždami, je prostě ubohá nuda (u slasherů spíš tradiční problém ...). Na druhou stranu má film velkou devízu v neuvěřitelně vysokém bodycountu (počet mrtvých), vraždy se na diváka valí v podstatě od začátku do konce, na nic se nečeká, jsou velmi vynalézavé a bolestivé, občas si film trochu pohraje s explotation prvky (topení v kadibudce) plus docela slušné hlášky. Vrah je jasný od začátku a v podstatě vyvraždí celý kemp. Finále, kdy "se objeví všechny mrtvoly" je fakt nevídané, to jsem koukal jak spadlý z višně. Goreefekty jsou ok, občas sice není vidět nic, občas je vidět až až (na to, že to je slasher ...). Na scénu se dostanou nástroje jako jsou nože, mačeta, rukavice Freddyho Krugera (!!nekecám!!), sem tam nějaký ten klacek v lese, vrtačka, motorová pila, šroubovák, struna od kytary a spousta dalších. Jo a nesmím zapomenout spoustu odhalených koziček, které na nás také vykukují v podstatě od začátku filmu v pěkně dlouhých scénách. Škoda té nezáživné a trapné atmosféry a ukrutně špatných herců, mohlo to být i za 4*... Každopádně pro milovníky slasherů naprostá povinnost!! ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

První díl série namísto přímočarých atrakcí stavěl na samotném prostředí letních táborů coby věčného pekla dospívání prosyceného šikanou a socializačními procesy potírajícími individualitu. Ve dvojce noví tvůrci (protože stejně jako třeba "Halloween" či "Pátek třináctého" si i tuhle původně indie žánrovku pod sebe fofrem stáhlo velké studio) celý koncept obrátili a naopak servírují nezřízenou sérii tábornicky tematizovaných likvidací, lavírující záměrně, ale bohužel také nekoncepčně na hraně plně hororvého slasheru a parodie. Novum v rámci žánru tentokrát představuje nejen fakt, že od začátku je jasné, kdo je zabiják, ale také že vlastně představuje hlavní postavu. Trend povyšovat monstra na hlavní hvězdy zavedly již dříve sequely nejpopulárnějších sérií, především "Noční můry v Elm Street", "Pátku třináctého" i "Halloween". Přesto ale tyto tituly z větší části pořád stavěly svá vyprávění na klasické struktuře, kde vždy figurovaly nové skupiny teenagerů rozvíjených jako ústřední postavy, případně že final girl z předchozích dílů pokračuje v honu na monstrum. Druhý "Sleepaway Camp" naopak od začátku ukazuje kemp a jeho osazenstvo vlastně očima ústřední vražedkyně, kterou mord od mordu více vztahují k její upjaté snahze naplňovat a také vymáhat vzorné chování. Paradoxně tím ale nakonec snímek opět pokračuje v principu prvního dílu, že skýtá větší pobavení svou zastřešující prací s žánrovými schématy než primárními atrakcemi. Likvidace zpovykaných teenagerů sice tentokrát mají o poznání větší šťávu a explicitnost, ale právě tím, že se z filmu zcela eliminovalo napětí, staly se z nich jen mechanicky řazené výjevy bez gradace i jakéhokoli hlubšího efektu, ale také bez dostatečně využité nadsázky. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Kdo mě tu asi uvidí?"-,,Patrola přes kozy!" ,,Řekni drogám ne!" ,,Co hledáš, pistoli?"-,,Ne, vrtačku!" Vydařená komedie o vyvraždění tábora je ještě zábavnější než první díl. Fanoušek podobných masomlejnů čeká, jaké vraždy pro něj maniak nachystá. Opékání na roštu či useknutí hlavy jsou jen drobnosti v pestrém repertoáru šílenství. Nejvíc jsem se asi nasmál při topení nepříjemné čúzy v kadibudce. Ty bublavé zvuky zněly, jako když funíte do hrnečku s vodou. Sex je sice redukován na pohupující se prsa, ale zase jich tu je kopice. Metalová hudba a...,,My o vlku a podívej, kdo je v TV?"-,,Uááááááá!" ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Morálku v táboře je třeba udržet za každou cenu. Protože morálka musí být. Jedině tak je to správné. Myslím že žádné neskrývání vraha a jeho odhalení hned v prvních minutách filmu není vůbec špatný krok. Angela je skvělá, natolik skvělá a zábavná, že zastiňuje i fakt, že film v podstatě nemá skoro žádnou atmosféru, ačkoliv v něm zhebne plno táborníků a tábornic mnoha rozličnými způsoby. Napínavé to moc není, spíše už jen tipujete kdo a jakým způsobem bude odkráglován a zda je ta roztleskávačka ukáže ještě jednou, ale je to docela svižné a zábavné. Angela je prostě fajn, ale na tábor bych s ní nejel. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Když je na konci filmu v chatce záběr na mrtvoly, tak si u jedné můžeme všimnout LP, konkrétně od skupiny Flotsam and Jetsam a alba „Doomsday for the Deceiver“ z roku 1986. Tato hudba však ve filmu použita nebyla. (cmenda)
  • Ve scéně, kdy je Angela (Pamela Springsteen) v chatce s mrtvými obětmi, si můžeme v záběru zaostřeném na mrtvolu všimnout, jak vydechne. (darek kartac)

Reklama

Reklama