Děs přichází z hlubin

• USA Humanoids from the Deep (více)

Místem dění je malé rybářské městečko. Má i bez toho, co se na něj chystá, dost svých problémů, jimiž jsou vztahy jeho obyvatel. Jednoho krásného rána jsou roztrhaní všichni psi, několik lidí se ztratí a je tu další problém. Za jeho původce jsou hlavním hrdinou Jimem a doktorkou Susan označeni mořští mutanti, kteří vznikli údajně jako doposud netušený vedlejší efekt při biologických pokusech. Při těch se manipulovalo s růstovými hormony ryb a žab a výsledkem jsou mutanti, kteří se neustále vyvíjejí do pokročilejších forem života. Tou poslední je člověk. Takže nyní přichází na páření s ženami nadržená armáda zelených mutantů. Ve městě probíhá nějaký festival a nikdo o ničem neví. Jen Jim a Susan, kteří se dostali až do mutantího hnízda a spěchají ostatní varovat, zatímco Jimova rodina je ponechána osudu doma. (surface)

Rathalos

Ak by som videl tento film v osemdesiatych rokoch minuleho storocia,urcite by som dal pat hviezdiciek,ale kedze je rok 2019,vyznelo to cele trosku smiesne a nie to,ze by ma to este aj vystrasilo,no atmosfera,gore i monstra boli celkom fajn,cize si to zasluzi aspon priemerne hodnotenie...:-) ()

MickeyStuma

Vodních humanoidů útočících na lidi nebylo svého času nikdy dost a tak naopak bylo po divácké stránce  hodně z čeho vybírat. Genetické pokusy se z počátku nejčastěji používaly jako příčina vzniku krvelačných a vzhledově odporných stvoření, nemající slitování s nikým a s ničím a tak je samozřejmé, že se to nevyhnulo ani tomuto námětu. Tento snímek z počátku 80. let se dá považovat za skutečnou lahůdku v oblasti fantastického creature slasher hororu s patřičným gore a samozřejmě i erotikou. Takový malý filmový klenot přinášející svědectví o děsivých skutcích, ve kterých se naivita snoubí s představivostí za pomocí klamného postulátu, který však pevně sedí už v základech a přináší tak skutečně vzrušující masakrální zážitek. Zub času na kvalitě samozřejmě za ta léta také udělal klus práce, ale to na věci nic nemění. Vizuální hnus, mrtvolně hnijící pachuť hrůzy a spousta obětí. Gore scény jsou po vizuálně stránce odvedené s naprostým respektem k žánru a dnes je nutno podotknout, že samozřejmě bez CGI. Stará filmová škola se vším všudy. Dnes už asi málokoho vyděsí, ale z nostalgického hlediska stále má co nabídnout. Jen tak mimochodem, když byl producentem guru hororových snímků Roger Corman, nic než děsivě hororovou zábavu očekávat ani nelze. ()

GameboyNES

Dost podceňovaný film. Já jsem spokojenej, vobludy, byly vobludný. Holky dost kozatý. Nějaký ty gore se taky našlo, střeva, utržený končetiny, hlavy. Konec obšlehnutý z vetřelce :) Akorát to píchání monster s holkama, bylo spíš ftipný, než aby to vzbuzovalo hrůzu :) Nicméně slušné 4. si to určitě zaslouží. ()

Knor

Nebudeme si nic nalhávat, je to píčovina, o tom žádná. Je to béčko jako kráva, ale jsou tu pěkný nahotinky, úplně debilně vypadající monstra, který znásilňují ženský a ostatní trhají na kusy, velmi slušný gore, přiměřenou stopáž a super finále. Škoda jen, že tu nebyl větší gorefest, mohli se rozjet trochu víc, bylo by to zábavnější a člověk by víc toleroval tu přiblbost. Ale nakonec je to slušná brakovka, která mě docela bavila a několikrát jsem se i dost zasmál. ()

Blazkowicz

Čekal jsem, že by to mohlo být aspoň průměrné. Omyl. Děsně jsem se nudil a to i přes krátkou stopáž. Příšery vypadají jak mirelurkové z Falloutu. Na odpad to ještě není, ale je to velká sračka. 1-* ()

endrix

Realita předčila moje očekávání. Čekal jsem "céčkový" horor těžící pouze z odhalených ňader a dostal jsem přesně to, ale ještě něco navíc. Celkem ucházející a živé prostředí rybářského maloměsta, kterému nechybí rasové, generační a sociální konflikty, obskurní zvyky i temná tajemství, i několik slušně zahraných postav. Co však zamrzí, je jaksi utnutý závěr. Proč se tak stalo, mi stále uniká. Doufali snad tvůrci v pokračování? ()

surface

Průměrný horor/"komedie", klasika, obojživelné nestvůry které se "chtějí" stát lepšíma. Je pouze na Vás jaký si o tomto filmu uděláte obrázek. ()

Figuto

No, je to přes 30 let staré... Alien taky. Ale toto je brak. Porod byl ale docela chutný. Pěkné baby, párání těl, celkem dobrá hudba, ale pořád brak. ()