Reklama

Reklama

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

  • Francie Les Rivières pourpres 2 - Les anges de l'Apocalypse (více)

Obsahy(1)

Komisař Niemans se vrací vyřešit mystické vraždy! Mrtvola muže zaživa zazděného v klášteře v Lotrinsku je pro komisaře Niemanse výzvou i posláním odhalit záhadu kruté a neobvyklé vraždy. Esoterické znaky vyryté kolem oběti naznačují zvláštní vražedný rituál. Komisař Niemans společně s policistou Redou (svým bývalým žákem) si musí k vyšetřování pozvat specialistku na náboženské rituály. Policista Reda objeví u kostela polomrtvého dvojníka Krista, který má apokalyptické vize o příchodu andělů, kteří zničí celý svět. Kdo jsou Andělé Apokalypsy? Vyšetřování komplikuje stále se zvyšující počet vražd. Vždy když dojde k záhadnému zmizení oběti, jsou stopy smazány podivuhodnou nadpřirozenou schopností mnichů kláštera, kteří jsou pod diktátem Otce Vincenta vázáni přísahou mlčení. Vyšetřování je pro komisaře Niemanse a policistu Redu naprosto záhadou až do chvíle, kdy zjistí, že jména i profese obětí se shodují se jmény apoštolů. Dojde opravdu ke dvanácti vraždám podle počtu apoštolů? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Recenze (313)

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Zatímco jednička byla mírně nadprůměrná temná kriminálka s hloupým koncem, dvojka je hloupá temná kriminálka s koncem vysloveně debilním. Tvůrci v blbém scénáři stále dokola protáčí atmosférické záběry na oblohu, cool akční scény, vyšetřovací nudu s unylým Renem a krvavé mordy alá Sedm/první Purpurové řeky/Vraždy podle Jidáše/cokoliv podobného. Vlastního - nebo alespoň opravdu dobře prezentovaného - tu není nic. Po dvaceti minutách začne takový cirkus nudit, po čtyřiceti otravovat. V akčních scénách obvykle Andělé apokalypsy v hábitech (jakési demoverze matrixovského Nea) hopsají po střechách a všude možně náruživěji než tatranský kamzík na steroidech a prezentují svou nezničitelnost. Hm. První honička byla docela dobrá, pokud pominu fakt, že by se více hodila do nějakého futuristického akčňáku. Příběh opravdu za řeč nestojí. Čekal jsem, kdy vyšetřovatelé zavolají Strážce vesmíru... pardon, ale prostě to fakt nefunguje. Někdo chtěl natočit vizuálně stylový thriller a vyprodukoval pouze půldruhahodinovou klipovitou kaši s neprůhledně hustým hejnem much. A to Indianajonesovské finále bylo... no, nevím co si o tom myslet. Aspoň, že to rychle uteklo. ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Prvý diel bol dôkazom ako totálne spackať geniálne rozohratý príbeh. Druhý diel písal môj top director Besson, ktorý ale nie je moc talentovaným scenáristom. Príbeh je veľmi plochý, vôbec nevysvetľuje prečo, ukazuje len čo a ako . Čo sa týka postáv tak zaujme snáď len Christopher Lee a to aj na relatívne malom priestore. Ďalej mám dojem, že sa tento diel snažil v "mäsiarčine" tromfnúť prvý diel (i keď si nie som istý či sa mu to podarilo). Za zmienku stojí ešte výborná kamera a zaujímavá réžia, ale ani tie nemôžu zakryť slabý scenár a nedostatok tej pravej "purpurovej" atmosféry jednotky. Celkovo vzaté je to lepší priemer, ktorý si ale druhý raz nepozriem. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Celkom solidne pokracovanie vybornej jednotky. Akurat, ze u Purpurovych Rek 2 sa rezie ujal Dahan a Cassela vystriedal sympaticky Benoit Magimel. Scenar vsak uz nema taku ponuru a temnu atmosferu ako u jednicky, je tu aj dostatok akcnych scen a vyborny zaporak v podani Christophera Lee. Ako negativum treba spomenut, ze vo filme sa objavili nepriestrelni mnisi ..... Lol. 68 % ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Purpurové řeky 2 stojí na dvou aspektech. Na Jeanu Renovi a tajemných mniších v kápích bez tváře. Charismatický Francouz opět v postavě se slušivou bundou a zbraní ruce, která stojí na straně zákona, na honbě za nepolapitelnými "Nazguly," kteří svými akrobatickými dovednostmi možná spoustu z Vás kromě obdivu přivedou k myšlence, že v Purpurových řekách je skryto něco velmi mysteriózního:) Nenechte se však mýlit, vysvětlení je mnohem prostší. Pro ty, co chtějí přijít o jakékoliv iluze o téměř nadpřirozených schopnostech mnichů, nechť čtou dále:) SPOILER Za všechno může vojenský amfetamin, který jim dodal nadlidskou sílu hodnou Hollywoodských akčních hrdinů a neschopnost cítit bolest:) To však nevysvětluje, proč jsme jim nemohli pohlédnout do tváře:) KONEC SPOILERU. Stačilo by trochu zapracovat na scénáři a toto pokračování se klidně mohlo kvalitou vyrovnat prvnímu dílu. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Čakal som atmosférickú blbosť v kláštore, dostal som akčnú blbosť v meste. Prvý diel považujem za sotva priemerný a z môjho uhľa pohľadu tak dvojka za svojim predchodcom nezaostáva. Ona je totiž zábavná svojou tuposťou a zbesilým tempom. No a záver samozrejme všetko iba priklincoval. Vo svojej podstate nechcená paródia, kedy sa napríklad pri naháňačke v supermarkete musíte chciať - nechciať nahlas smiať a "pobavíte sa aj vo finále, kopírujúce jednu scénu zo Smrtonosnej pasce 3 a pri prvej nekonečnej naháňačke, vykrádajúcej zase Bod zlomu, no a nezabúdajme na štýlové batérky v rukách drsných policajtov a farebný filter ukradnuté zo Sedem. Len som skutočne nepochopil, prečo si policajti nevyhľadali v nemocničných záznamoch všetkých Francúzov s gumennými kĺbmi a kolenami, okrem Reda ich tam asi veľa byť nemohlo a hneď by vedeli mená členov vražedného komanda. Vážne to nebola regulérna paródia? Už si nepamätám reklamnú kampaň z roku 2004. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (12)

  • Amfetamin, který ve filmu je popsán jako "necítíš bolest, máš obrovskou sílu a jen slepě posloucháš" a poté ho komisař Niemans (Jean Reno) a kapitán Reda (Benoît Magimel) vypijí, aby se dostali ze zatopené Maginotovi linie, je pravděpodobně (S)-metamfetamin, tedy pervitin, s dalším amfetaminem. Tato látka se používala ve 2. světové válce hlavně u posádek tanků a letadel na obou stranách jako povzbuzující prostředek a k potlačení únavy, nikoliv ke zvýšení schopností a bezmyšlenkovitému poslouchání. (Maulincio)
  • Jean-Christophe Grangé bol spojený s dvojkou od začiatku, avšak nemal nápad, o čom má písať. Počas festivalu v Cannes sa stretol s Lucom Bessonom a povedal mu o svojich probléme. O niekoľko týždňov sa Besson ozval späť s tým, že sa dal do výskumu Maginotovej línie a cisára Lothara a že by to mohol byť zaujímavý námet. Tak sa aj stalo. (Arsenal83)
  • Camille Natta kvôli postave Marie chodila v rámci prípravy na rolu do knižníc a veľa čítala, najmä náboženské texty. (Arsenal83)

Reklama

Reklama