Oddaná evangelická křesťanka Mary Cummings nastupuje do posledního ročníku na střední škole poblíž Baltimoru. Ona a její kamarádky, Hilary Faye a Veronica, založily dívčí skupinu nazvanou Křesťanské klenoty. Jednoho odpoledne při koupání v bazénu se Maryin přítel Dean Withers dívce přizná, že má podezření, že je gay. V šoku se Mary udeří do hlavy a má vidění, ve kterém jí Ježíš říká, aby Deanovi pomohla, že jí potřebuje. Věříc, že jí to Ježíš odpustí, Marie ztratí své panenství v posteli s Deanem v naději, že probudí jeho heterosexualitu. Když Deanovi rodiče najdou v jeho ložnici časopis s gay pornografií, pošlou ho do křesťanského léčebného centra Mercy House. Tato zpráva šokuje nejen Mary, ale i její přátele, kromě Hilariina paraplegického bratra Rolanda. Ten tvrdí, že je to již dlouho jasné. Mary brzy zjistí, že je těhotná. Vzhledem k tomu, že má termín porodu po maturitě, rozhodne se utajit těhotenství před svými spolužáky, stejně tak jako před svou matkou Lillian, která tajně chodí s rozvedeným ředitelem školy Pastorem Skipem. Má pocit, že Ježíš ji opustil. Je zarmoucená reakcí svých vrstevníků na Deanovu sexualitu a začíná pochybovat o své víře. Rozzuřená Hilary vyloučí Marii z Křesťanských klenotů a nahradí ji neoblíbenou spolužačkou Tiou. Hilary, Veronika a Tia Mary obtěžují na ulici a pokoušejí se z ní vyhnat ďábla. Mary se brání a Hilary ji praští Biblí. Tím jejich kamarádství definitivně končí. O Vánocích židovská spolužačka Cassandra, školní rebelka, odhalí její těhotenství. Mary se spřátelí s ní i s Rolandem, který s Cassandrou chodí. Mezitím se Skipův syn Patrick pokouší získat Mary, a to k velké nelibosti Hilary, která si na něj myslí... (TV Nova)

2Pac

Tak tomuto filmu sa podla mna podarilo presne "trafit klinec po hlavicke"...Ukazkovym sposobom vykresluje pokrytectvo niektorych kvazi krestanov. Zaroven kritizuje aj vsetky formy nabozenskeho fanatizmu, kvoli ktoremu nas svet vyzera v sucasnosti tak, ako vyzera. Vsetci mladi herci hraju velmi slusne, najviac vsak potesilo "zmrtvychvstanie" samdomachlapca Culkina. ()

Indiana

No nějak nevim, o co v tom filmu vlastně šlo a navíc představitelka hlavní role Jena Malone je strašný koště a Mandy Moore je sice rošťěnka, ale v tomhle filmu byla bohem posedlá kráva s obrovskym uhrem na bradě na konci. Naopak mě ale velmi mile překvapil výkon Macaulayho Culkina. On je asi ten jediný důvod, proč dát filmu 1*. ()

JohnCZ

Film, který mě naprosto ale vůbec nelákal námětem, ale naopak naprosto úplně lákal obsazením. Jena Malone a Mandy Moore v jednom filmu... no sakra. Do toho hláškující na-kriplkáře-sedící Macaulay Culkin (škoda toho kluka zatraceně), Mary Louise Parker jako matka křesťanka a DEA chlápek, s nimž postava Mary Louise Parker v seriálu Weeds spala, v roli pastora? Nářez! A i ten děj mě nakonec překvapil, v první půlce si dělá film ze střelených amerických křesťanů docela prdel, v té druhé trochu sklouzne do šablony klasické americké teen komedie, ale nakonec z toho vybruslí dobře. Mám tyhle milé komedie s ne úplně kýčovitým happy endem rád. ()

Le_Chuck

Mean Girls feat. Jesus Camp. Sympatická teenage fraška podľa ohranej platne, ktorá ale prepiera fanatizmus (že ide v tomto pripade skrz krasťanstvo je naozaj druhoradé) cielene, priamo a bez zbytočných servítok pred papuľou. Slušných 70% za to ako sa s kontroverznou témou film popasoval. Ad. Macaulay Culkin - ja som teda žiadne zmŕtvýchvstane neregistroval, skôr také posmrtné škubnutie. ()

jafuska

dobře fajn dávám tři hvězdičky, protože to byl příběh ze života, ale co mě opět vadilo byla víra, která provázela celým filmem, proč proboha musí za každou větou být víra? fajn kdo věří fajn, ale já ve svém životě víru nechci, protože se prostě mýlí a taky proč bych měla tomuto věřit? ne, nechci, každý at si věří v co chce ale na filmy kde bude ve velké míře provázet náboženství, nejspíš se tomu vyhnu, protože mě pak akorát výtáčí, Hlavní postavy byli ale fajn to je asi tak všechno, tento film mě nic nemůže nabídnout, ani něčím překvapit, ani dát něco do mého života, ale přeci jen něco každý z nás je originál a každý má právo vést život podle svého, ale víra by neměla tolik zasahovat do života lidí, protože člověka ničí. Jak jsem ale psala každý at si věří v co chce, ale já v tomto směru mám jasno, víru opravdu nechci ve svém životě mít, ()

• Podle producentky Sandy Stern prošel film asi 200 přepisy. Podle původního scénáře měla Hilary Faye (Mandy Moore) vystřílet školu. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2004 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Na obálce pornočasopisu, který Dean (Chad Faust) schovává pod matrací, je hvězda filmů pro dospělé Chris Steele. Jedná se o skutečný časopis Honcho. (BMW12)