Oddaná evangelická křesťanka Mary Cummings nastupuje do posledního ročníku na střední škole poblíž Baltimoru. Ona a její kamarádky, Hilary Faye a Veronica, založily dívčí skupinu nazvanou Křesťanské klenoty. Jednoho odpoledne při koupání v bazénu se Maryin přítel Dean Withers dívce přizná, že má podezření, že je gay. V šoku se Mary udeří do hlavy a má vidění, ve kterém jí Ježíš říká, aby Deanovi pomohla, že jí potřebuje. Věříc, že jí to Ježíš odpustí, Marie ztratí své panenství v posteli s Deanem v naději, že probudí jeho heterosexualitu. Když Deanovi rodiče najdou v jeho ložnici časopis s gay pornografií, pošlou ho do křesťanského léčebného centra Mercy House. Tato zpráva šokuje nejen Mary, ale i její přátele, kromě Hilariina paraplegického bratra Rolanda. Ten tvrdí, že je to již dlouho jasné. Mary brzy zjistí, že je těhotná. Vzhledem k tomu, že má termín porodu po maturitě, rozhodne se utajit těhotenství před svými spolužáky, stejně tak jako před svou matkou Lillian, která tajně chodí s rozvedeným ředitelem školy Pastorem Skipem. Má pocit, že Ježíš ji opustil. Je zarmoucená reakcí svých vrstevníků na Deanovu sexualitu a začíná pochybovat o své víře. Rozzuřená Hilary vyloučí Marii z Křesťanských klenotů a nahradí ji neoblíbenou spolužačkou Tiou. Hilary, Veronika a Tia Mary obtěžují na ulici a pokoušejí se z ní vyhnat ďábla. Mary se brání a Hilary ji praští Biblí. Tím jejich kamarádství definitivně končí. O Vánocích židovská spolužačka Cassandra, školní rebelka, odhalí její těhotenství. Mary se spřátelí s ní i s Rolandem, který s Cassandrou chodí. Mezitím se Skipův syn Patrick pokouší získat Mary, a to k velké nelibosti Hilary, která si na něj myslí... (TV Nova)

Juto

Režisér Brian Dannelly a scenárista Michael Urban priniesli neuveriteľne ostré štúdie dialógov a interakcií na strednej škole, pričom súčasne skúmali polarizačnú scénu evanjelikálneho kresťanstva v Amerike a stále poskytovali konzistentný humur od začiatku do konca. 6/10 ()

FritoleXx

Vtipná komedie zaměřená na náboženské fanatiky, která si z nich děla vcelku povedeným způsobem srandu. Na křesťanské škole tak máme nemanželské dítě, gaye, nevěříciho vozíčkáře a židovskou rebelku. Super kombinace pro kopec provokativní srandy, co? No s blížícím se závěrem film přechází spíše do poučného "buďme tolerantní!" a křesťanství více nezavrhuje. Ve výsledku ale stejně skvělá zábava se spoustou super hlášek, především díky výbornému Culkinovi. ,,Buďme svědky! Ona mluví Boží řečí lásky!“ ,,Aleluja! Mám hrozně mokrou píču!“ ()

TO

Úžasná Jena Malone ve výborném filmu o Ježíšem posedlé mládeži. Zatraceně povedená zábavná podívaná, která na mě hodně zapůsobila, trošku se podobná třeba Přízračnému světu. ()

lennyd

Mary (Jena Malone) je správná křesťanka. Chodí do křesťanské školy, má křesťanské přátele a celkově je její víra v boha neotřesitelná. Ale do chvíle, než se od svého kamaráda dozví, že je nejspíš gay - a Ježíš ji nakáže, že by mu měla dokázat, že gay není. Stane se ale něco nepředvídatelného - Mary otěhotní. A svobodné matky, navíc takto mladé, nejsou v křesťanské komunitě nikterak vítány ... Trochu mi přišlo, že se Brian Dannelly nějak nemohl po celý film rozhodnout, do jakého žánru jej stylizovat. V první polovině je to stoprocentní parodie - nebo si alespoň nedovedu představit takto - až skoro úchylně - založené teenagery. Poté film trochu zvážní, aby vše dorazil typický teenagerovským koncem (ples, ..). Navíc mi úplně v tomto filmu neseděla Mandy Moore (ale to bylo možná cílem režiséra). Naopak se pořádně rozjela Jena Malone, ale také Macaulay Culkin - od jeho dětských hereckých let už nějaká ta voda utekla, a jsem docela rád, že se díky svojí slávě neodrovnal úplně... ()

blueskin

Opravdu nekonvenční komedie s vynikající Jenou Malone v hlavní roli. Způsob, kterým jsou tu vykresleni křesťané, je sice poněkud přehnaný, v mých očích to ale nepřekračuje přijatelné hranice komediální licence. Výborné! ()

velkyvezir

Váhám mezi třemi a čtyřimi hvězdami. Na film jsem se díval hlavně kvůli Fugitovi, kterého jsem chtěl vidět jinde než v Almost famous nebo Housovi. První polovina filmu je skvělá coby parodie na zapřísáhlé věřící, kteří tak vehementně chtějí rozšiřovat učení Ježíšovo, až se sami stávají těmi, kteří jeho učení špiní. Bohužel v druhé polovině už to bylo jen takové melodrama na téma, jak budoucí svobodná matka obstojí ve světě ortodoxních věřících fanatiků. Fugit nedostal moc prostoru a je spíš zapadlý, takže ve finále mne zaujal Macaulay Culkin coby vozíčkář. Za podívání film stojí, ale jako oddychovka na odpoledne/večer. ()

cab

Krestanske rodinky chodi do krestanskych skol a otehotneni slusne a obetave sluzce boha Mary (Jena Malone) s klukem, ktery je asi gay da pribehu korunu a roztoci cely film na vysoce vtipne obratky, kterym se musi normalni clovek a jeste k tomu ateista pri jejcih absurdite smat. Přetvářka a falešnost jejich přátel ji otevre oci a k jejimu prekvapeni nachazi pomoc u neprilis oblibenych jedincu na skole. 80% ()

aquiver

Herecký výkon Jeny Malone dost nadprůměrný, ale režie je trochu televizní. Na teenage film originální scénář. 65 % ()

Jaroslaf

Abychom si to shrnuli, hlavní hrdinka hned na začátku filmu se rozhodne s pomocí boží udělat z gaye heterosexuála, a bohužel se s ním vyspí a následně otěhotní, což se pokusí mimo jiné vyřešit i léčivými krystaly. Do toho tu běhá hot Eva Amurri, která je absolutně nezvladatelná a na křesťanských shromážděních vykřikuje, že "má hrozně mokrou píču" přičemž není jasné, jestli je v té chvíli skutečně posedlá ďáblem nebo má jen jakýsi exhibicionistický záchvat, a z nějakého důvodu s těmito stavy a svým židovským původem navštěvuje křesťanskou školu. Eva Amurri taky povážlivě vzrušuje Macaulay Culkina, který je sice na vozíčku, ale lýtka se mu zapalují velmi, a když se neví coby, mrdne se do toho křesťanský fanatismus, objeví se i těhotné hrdinky idol, zásadně na skejtu nebo alespoň se skejtem v ruce! Není co dodat, jedná se o absolutní klenot americké kinematografie! youtube ()

ddf76

Jezis te vidi, Jezis te miluje haleluja :)). Skvela parodie na prehnany krestany. Velmi jsem se pobavil jako ateista :). ()

Ben Nevis

Komedie pro mládež, která si vzala za úkol pranýřovat křesťanské pokrytce, kteří kážou vodu a pijí víno. Nedoporučuji sledovat křesťanům (obzvláště katolíkům), protože vůči ním není film dostatečně citlivý. Myšlenka filmu - šíření tolerance a přijmutí rozdílností (například homosexualitu) zapadá díky špatně vykresleným a černobílým postavám. Jediní správní lidé ve filmu jsou problémová Židovka a její nevěřící přítel, zatímco silně věřící lidé jsou vykreslení jako pokrytci - ředitel školy pastor Skip páchá nevěru a Hilary Faye se uchyluje k vandalismu. Film má slušné herecké obsazení, i když v něm nenajdete žádnou Hollywoodskou hvězdu (snad za pár let, až se někteří z mladých herců více proslaví). Dokonce i M. Culkin se snaží. Doporučuji všem, kteří chtějí vidět trošku jinou a neohranou americkou komedii z prostředí střední školy, i když ani tato se nevyhne klišé, jako například vyvrcholení děje na maturitním večírku. ()

bolf!k

zajimavej film kterej nam znovu pripomina jaky sou amici jelita(a celkove nektery lidi)...a musim rict ze sem s si uzival vsechny sekvence s Culkinem kerej me mile prekvapil... ()

Majduska

Proč by nás Bůh, stvořil všechny rozdílné, kdyby chtěl, aby jsme byli všichni stejní? Asi to nejhezčí a nejlepší, z celého filmu... ()

effka

Tak to bylo hodně špatný, doufala jsem, že je to jen špatnej vtípek, ale jestli to mělo být drama, tak jsem to opravdu nepoznala. Dost průhledná zápletka "křesťanky jsou špatný a kouřící židovky jsou vlastně úžasný" s trapným odhalením na konci. Nejlepší je, jak si těhotná holčena najde borce, kterýmu je to snad úplně fuk, že čeká dítě s homosexuálním přítelem. Je to naprosto absurdní. 1 hvězdička je za halloweenskej převlek M.Culkina. Ruce pryč, radím já! ()

Polnoch

Triezvy pohľad na zvrátenosť a pokrytectvo zapálených kresťanov, zabalený do rúška naozaj vtipnej komédie so skvelými hereckými výkonmi. Aj Macaulay Culkin je super. Tento film mi naozaj sadol. 7,5/10 ()